İlginç Bir Rüya

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,844
Mersin City
Selam arkadaşlar..Bu gün gördüğüm bir rüyayı yazmak istiyorum..Yanlış yere yazıyorsam lütfen taşınsın..
Geçmişi seven ve özlem duyan biri olduğum için rüyamda geçmişteydim :) Hangi yıl olduğunu tam bilmiyordum ama 80lerde olduğunu düşünüyordum..Çünkü yollardan,yapılardan anlıyordum..Mersin bit pazarının girişi bile yeni yeni yapılmış gibiydi binalar seyrekti.. Her neyse.. Rahmetli Galip Tekin ile beraber yürüyorduk..Ona şakayla karışık sorular soruyordum :)
Bi ara şöyle dedim :"Abi bizim voolou ne alemde yaşıyor mu hala" :)
(Voolou ; Galip Tekin'in Höyük E54 Hikayesindeki ilkel adamların Tanrısı)
QV0bEk.jpg
Karşılıklı gülüştük falan ama sonra ciddi bir tavırla şöyle dedim: "Abi benim maddi durumum ve çevrem iyi olsaydı senin bu höyük hikayeni film yapardım,gişe rekoru kırardık" dedim..falan filan sonra yürümeye devam ederken uyandım..
"Bunun neresi ilginç ?" diyebilirsiniz ama az önce arşivimdeki GırGırlara baktım Höyük hikayesi 32 sene önce bu gün yani 16 Martta yayımlanmış..
EPBvlA.jpg
Şaşırdım tabi..Bunu size de anlatmak istedim :) öyle işte :)

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Bence de ilginç ve güzel bir rüya.
Bilinçaltınız Galip Tekin'i ve yıllar önce
bugün çıkan hikayeyi anmak istemiş.
Bu da güzel bir anekdot olur, bizimle
paylaştığınız için teşekkürler.

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,844
Mersin City
Bence de ilginç ve güzel bir rüya.
Bilinçaltınız Galip Tekin'i ve yıllar önce
bugün çıkan hikayeyi anmak istemiş.
Bu da güzel bir anekdot olur, bizimle
paylaştığınız için teşekkürler.

Rica ederim. Dergileri ara sıra bakıp okurum ama tarihlerine pek dikkat etmezdim..Hikayenin ilk kez 16 Mart 1986 da yayımlandığını şu ana kadar bilmiyordum..Bu rüya sayesinde öğrenmiş oldum bana çok ilginç geldi :)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,512
Üstad astral seyahat yapmış. Ama gerçekten ilginç. Ancak şu da var bilinç altımız bilmediğimiz şeyleri aslında biliyor, hatırlayamamak onu bilmediğimiz anlamına gelmiyor.