GORDON - Uğursuz Hazine (Renklendirme)

boga

Onursal Üye
27 Kas 2010
184
2,315
GORDON - Uğursuz Hazine (Renklendirme)

gordon00.jpg
gordon01fmf.jpg

gordon18.png
gordon35.jpg

Gordon'u birde böyle okuyun istedim, inanın önemli olan paylaşmak, yıllardan beri üye olduğum ve bir katkımın olamadığı bu siteye kendimi borçlu hissediyorum, umarım diğer arkadaşların da hoşuna gider. Saygılarımla..

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili boga, tam bir bayram hediyesi hazırlamış, bunu sizlerle paylaşmamak olmazdı, buradaki dostlarımız ve arkadaşlığımız böyle bir şey..Ben çok beğendim..Olağanüstü güzel..Çok sağol sevgili dostum..İyi Bayramlar..

Bu arada belirtmek isterim bu maceranın siyah beyaz hali 1.seri Fasikül sayı 10'da mevcuttur.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Bayram hediyelerinden mükemmel gordon paylaşımı.İlk kez renkli gordonla karşılaştım bu benim 50 yıllık hayalimdi,yorum yapabilinecek kelimeleri inanın oluşturamıyorum,ellerinize sağlık TEŞEKKÜRLER ediyorum.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Harika olmuş sevgili boga.. iyi bayramlar dileyip ellerine sağlık diyorum kardeşim ..sağol..

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Sevgili Boga, hassasiyetiniz için teşekkürler.
Gerçekten çok güzel bir renklendirme olmuş.
Sanırım çeviri-balonlamalardan sonra renklendirmede de muhteşem
çalışmalar bizi bekliyor.
Ellerinize sağlık, teşekkürler.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
sevgili boga; çok güzel bir işe imza atmanız
çizgi roman tutkunu olduğunuzu gösteriyor.
büyük bir övgüyü hakediyorsunuz.çok
teşekkür ediyorum.zevkle okuyacağım.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Sevgili Boga; çok güzel bir renklendirme çalışması yapmışsınız, herhalde epey zamanınızı almıştır.Fotoşop programlarından hangisini kullandınız ? Merak ettim doğrusu...
İyi günler dilerim...

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Süper olmuş. Sayın boga, size ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben çizgi romanda renkli hastasıyım. Ah bir de şu bizim meşhur Karaoğlan maceraları da böyle kaliteli renklendirilse ne iyi olurdu. Piyasaya yıllar önce satışa sunulan renklilerin kötülüğünü hepimiz biliyoruz. Böyle güzel maceraları olan bir Türk kahramana hiç yakışmıyor. Yeni çalışmalarınızı bekler, iyi günler dilerim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Eline sağlık süper olmuş.:)Sizden ricamız bildiğiniz ve uzmanlaşmış olduğunuz renklendirme tekniği,metotları hakkında açıklayıcı bilgiler verirseniz hevesi olupta yeterli bilgiye sahip olmayan bir çok dostumuz sizin başlattığınız yolda çalışmalar yapmak isteyecektir.
Yenilerini şiddetle bekliyoruz.:)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Dostlar paylaşımın harikalığı konusunda gereğini yazmışlar.
Ben de dostlara katılıyor ve "harika " diyorum.
Ellerinize sağlık!
Emekleriniz için de sonsuz teşekkürler...
Bir kere bu işe başladınız ya,
artık arkası gelir.
Sağlıcakla kalınız.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

redrose

Süper Üye
23 Eyl 2012
373
138
Ellerinize ve kollarınıza sağlık.
Çok süper olmuş.
Sitemizdeki arkadaşlarımıza çok güzel bayram hediyesi.

Bayramınız kutlu olsun

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,878
Eline sağlık dostum,güzel çalışma olmuş.
Emek verildiği her halinden belli olan bu paylaşım için teşekkür ederim.

boga

Onursal Üye
27 Kas 2010
184
2,315
Arkadaşlar tekrar merhaba , renklendirmeyi paintbrush ile yaptım. Önce sayfayı farklı kaydet seçeneğinden tek renkli olarak kaydedip (tek renk seçilmez ise sayfadaki gri tonlar renklendirmeyi zorlaştırıyor) daha sonra renklendirdim. Renklendirme sonrasında ücretsiz olan photoshape programının "arka plan ışığı" modunda arka plan ışığını değiştirerek renklerde güzel bir dalgalanma elde ettim. Bu macerayı renklendirmem yaklaşık iki ay sürdü. Neden bu macera derseniz , sanırım ilk okuduğum Gordon macerası idi. Umarım devamı gelir. Sağlıcakla kalın.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili Boğa,gerçekten mükemmel olmuş çok teşekkür ederim,emeğiniz için sağolun varolun.iyi bayramlar dilerim hoşçakalın.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Sevgili boga, üzerinde çok çalışıldığı belli olan bu renklendirme için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Çok beğendim çalışmanı.

Bir süredir bu renklendirme işini tartışıyoruz. Makul bir süre zarfında muhtelif işlere başlayalım istiyoruz. Bu nedenle çalışmanın zamanlaması mükemmel oldu doğrusu. Seni de muhakkak bu sürecin içinde görmeyi, tecrübe ve yeteneklerinden faydalanmayı çok isteriz.

Ellerine sağlık.

boga

Onursal Üye
27 Kas 2010
184
2,315
Üzerime düşen ne ise yapmaya hazırım.
Tüm üyelerin bayramı kutlu olsun.
Selamlar,

12 Şub 2010
15,006
543,642
Bir şekilde gönül borcumuzu ödeme fırsatı buluyoruz Diyarımıza

Günü geldi boga da ödedi

İki aylık emek, göz nuru,

Sevgiyle yoğrulmuş bir arzunun, bir istemin gerçekleştiğinin resmi

Rengarenk bir resim

Aslında kimse borç vermedi sevgili boga dostumuza, kimse de ödemesini istemedi

Harika renkli Gordon'a teşekkür ediyor, iyi bayramlar diliyorum

NadirCevahir

Yeni Üye
8 Eyl 2012
34
33
Okurken Cdisplay masaüstüne atıyor, winrar ile çıkartıp baktım resimlerin bir kısmı jpg, bir kısmı png sanırım ondan kaynaklanan bir sorun var. Çalışma güzel olmuş, bu forumda siyah Beyaz Çizgi Romanlar>Renkli Çizgi Romanlar durumu mevcut, ilk girdiğim zamanlar kapağına aldanıp indirdiğim ve Siyah Beyaz çıkan çok sayı oldu. Çizgi romana aşina olanlar için bu ayrımı yapmak çok kolay olabilir, ama benim gibi yeni ve tercihi Renkli Çizgi romandan yana olan üyeler için açıkçası büyük bir sorun, en azından her bölümde bölümün sıralı listeleri oluyor oralarda belirtilebilir, hangilerinin Siyah Beyaz hangilerinin Renkli oldukları, konuyu dağıttım yine sanırım ama bu renklendirme çalışmalarının bütün Siyah Beyaz çizgi romanlara uygulanması dileğiyle çalışmanız için teşekkürler.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
boga dostum paylaşımın azı çoğu olmaz
bi yerde başlarsın ve bir süre sonra kendini ekibin içinde bulursun
devamını bekleriz elindeki çizgi romanların

papillon7

Yeni Üye
7 Ocak 2010
97
291
Listelerde yer almadığı için gözden kaçabilecek, güzel bir renklendirme çalışması. Teşekkürler.

vvvt

Yeni Üye
14 Şub 2023
2
1
Harika bir çalışma olmuş. Emeğinize göz nurunuza sağlık. Teşekkürler.