Istanbul Travel Guide

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324
Istanbul Travel Guide
İstanbul Gezi Rehberi - DK Eyewitness Travel Books
İngilizce
Yazan: Komite
Basım yılı: 2007 (ilk baskı 1998)
DK (Dorling Kindersley) yayınevi, Londra
"DK Eyewitness Travel" serisinden
288 sayfa, 64 MB, s-pdf (rar dosyasını açın)

dktravelstanbulkapak.jpg

Bu kez de "Dorling Kindersley" (DK)'in "Eyewitness Travel" serisinden çıkan bol resimli bir İstanbul "gezi rehberi"ni sunuyorum. Yayınevi dünyanın pek çok şehri ve ülkesi hakkında benzer gezi rehberleri hazırlamış. İstanbul rehberi de serinin diğer seyahat kitapları gibi gibi cep kitabı formatında, yani ince uzun bir yapısı var. Çok kaliteli kuşe kağıda basılmıştı (basılı halini de görmüştüm). 1998 yılında ilk baskısını yapan bu kitap revizyonlarla 2007'ye kadar altı baskı daha yapmış. Buraya alınmış nüshasının baskısı 2007 yılına ait. Biraz eskimiş gibi gözükse de gördüğüm en derli toplu ve açıklayıcı rehberlerden biri. Sistematik bir anlatım tarzı ve sayfa düzeni var. Yayınevinin diğer kitaplarında olduğu gibi bol resim, kroki, harita ve şemalarla desteklenmiş. Tarihi gelişmeleri gösteren zaman çizelgeleri ve özellikle de tarihi binaların kesitlerini gösteren çizimler muhteşem. Kapağa "Süleymaniye Camisi"nin bir fotoğrafı konulmuş. Bu kitabın da taraması bana ait değil, bu da diğerleri gibi yabancı bir siteden alıntılandı.

İstanbul gezi rehberinin "Topkapı Sarayı"nı kuşbakışı gösteren ve "Aya Sofya"nın mimari kesitini betimleyen sayfaları
dktravelstanbuli.jpg

"Dorling Kindersley Eyewitness" serisinin diğer kitapları için sıralı liste

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
İçinde "İstanbul" geçen hiçbir şeye hayır demem :D teşekkürler üstadım :) bakalım Beşiktaş'ı nasıl yazmışlar :mad: Çarşı olarak uzaya uydu göndermeyi düşünyoruz mesela :d