Sinema Tarihi (Varlık)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
Sinema Tarihi (Varlık)
Sinema Tarihi, Başlangıcından Bugüne Türk ve Dünya Sineması
Yazan: Zahir Güvemli
Varlık Yayınları sayı: 790, Faydalı Kitaplar dizisi: 8
Basım tarihi: Ekim 1960
274 sayfa, s/pdf

Elimdeki "Varlık" kitapları bitti sanıyordum, kıyıyı köşeyi araştırırken elime bu geçti.
sinema-tarihi-varl-k-001.jpg

sinema-tarihi-varl-k-002.jpg

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,742
İstanbul
Türkiye'de 1960 yılında yazılan bir sinema tarihi kitabı... Hızla göz gezdirdim. Sinema tarihi ve filmlerle ilgili ilginç öyküler var...

Kesinlikle okumalıyım. Teşekkür ediyorum.

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,435
Varlik yayinlarinin hepsi ayri bir degerdir ve Turkiye yayincilik tarihinde cok ozel bir yeri vardir . Cok tesekkurler

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,843
4,982
Gözlerim yolda kalmıştı... Çok istekte bulunmuştum senden. Ne olursun diğerlerini bu kadar aralıklarla verme ... Bu kitap da Varlık Yayınevinin ve Varlık Dergisi'nin kurucusu ve sahibi Yaşar Nabi Nayır'ın ellerinden aldığım koliler dolusu ( 1976 yılında dört koca koli tutan tüm yayını satın almıştım. Kolileri bizzat Yaşar Nabi Nayır hazırlamıştı. Kimseye bırakmamıştı hazırlamayı. Şimdi bu kitaplarımdan da çok uzaktayım. Ama sayende elektronik ortamda ediniyorum. ) kitaplardan biri. İnanın içindeki bilgiler ve kitabın kendisi ( tarihi değer olarak ) bir hazine . Emeğine ve paylaşım isteğine çok teşekkür ederim. Tüm sitenin yeni yılını kutlamıştım ama özelde de yeni yılınız kutlu olsun. Esen kalınız...

dişlivida

Süper Üye
11 Nis 2010
1,119
4,536
scanfan varlık yayınları için teşekkür ederim. Bu güzel kitapları bizim de okumamız için paylaşmışsın, emeğine sağlık