Çizgi Roman Diyarı

Çizgi Roman Diyarı (http://www.cizgidiyari.com/forum/)
-   Diyar Kütüphanesi (http://www.cizgidiyari.com/forum/diyar-kutuphanesi/)
-   -   Brian Thomas Swimme ve Mary Evelyn Tucker - Evrenin Yolculuğu Pdf (http://www.cizgidiyari.com/forum/diyar-kutuphanesi/160026-brian-thomas-swimme-ve-mary-evelyn-tucker-evrenin-yolculugu-pdf.html)

Otacı 26.Kasım.2021 01:26

Brian Thomas Swimme ve Mary Evelyn Tucker - Evrenin Yolculuğu Pdf
 
Brian Thomas Swimme ve Mary Evelyn Tucker - Evrenin Yolculuğu: Kozmos'un, Dünya'nın ve İnsanlığın Destansı Hikâyesi Pdf

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Pdf Rcs: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Pdf Cs: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yeryüzünün güzelliğini ilk kez deneyimlediğinizi hayal edin. Kuşlar, balıklar, dağlar ve şelaleler ... Sayısız galaksi, yıldız ve gezegenle birlikte yeryüzüne de ev sahipliği yapan evrenin sonsuzluğunu da buna ekleyin. Etrafımız böyle bir ihtişamla çevriliyken basit bir soru sorabiliriz kendimize: Bu enginliğe nüfuz edebilecek bir yol bulabilir miyiz? Bulduğumuz takdirde bu yol, insanları yaşamın yaratıcı gelişiminin bir parçası haline getirebilir mi?

Bu kitap bizleri evrenin büyüklüğüne götürecek olan yolculuğa bir davet, önceki nesillerin tam anlamıyla hayal dahi edemeyeceği bir yolculuk.

Evrenin hikayesini bilimsel boyutlarıyla etraflıca öğrenen ilk nesil bizleriz. Gözlemlenebilir evrenin 13.7 milyar yıl önce oluştuğunu biliyoruz. Her bir parçası son derece yaratıcı ve birbirine bağlı olan bir evrende, milyarlarca galaksinin içinde trilyonlarca yıldızdan sadece biri olan Güneş'in yörüngesinde dönen bir gezegende yaşıyoruz. Modern bilimle beraber ilerleyen deneysel incelemeler sonucunda evrenimizin çok küçük bir parçacık olarak başlayıp zaman içinde galaksilere, yıldızlara, palmiyelere, pelikanlara, Bach'ın bestelerine ve şu anda yaşamakta olan biz insanlara dönüşmesiyle gelişen çok büyük bir enerji olayı olduğunu artık biliyoruz. Evrenin sıradan bir yer olmadığı; ait olduğumuz, vücut bulduğumuz ve içinde derinlemesine var olduğumuz bir hikaye olduğu çağdaş bilimin en önemli keşfi.

Bu hikaye, bizim kim olduğumuza dair derin bir farkındalık elde etmemizi sağlayacak güçte. Samanyolu'nun galaksi görünümünde, orkidenin çiçek görünümünde bir evren olması gibi biz de insan görünümünde birer evreniz. Geceleri gökyüzünün cazibesine kapıldığımız ve evrenin müthiş güzelliği üzerine düşündüğümüz her an aslında kendi hakkımızda düşünmüş oluyoruz.
Bu da her şeyi değiştiriyor...


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:27

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0