Çocuk Alemi Haftalık Çocuk Dergisi Sayı 001 (01.02.1947)

12 Şub 2010
15,006
543,776
ocuk_Alemi_1947_01_001.jpg

Düzenleme için kaptanımız sevgili Bakunin'e şükranlarımı sunuyorum.

Çizgi romanın tarihi Çizgi Diyarı'nda yazılıyor. Çizgi Roman Ansiklopedisi yeni baştan yazılacak. Ansiklopedide 47 sayı olduğu belirtilen Çocuk Alemi 'nin sıralı listesine bakmak bile bunun kaçınılmaz olduğunu göstermeye kafi.

Çocuk Alemi 1951 yılı serisindeki çizgi romanlardan yapılan derleme ile daha önce Mandrake, Tarzan ve Kızılmaske paylaşımı yapmıştık. Bu kez sıralı listenin ilk serisinin ilk sayısını paylaşmakla Çizgi Diyarı'nda Çocuk Alemi'ni de bilinmezlerden, meçhullerden gün ışığına çıkarmış oluyoruz.

Sevgili Savok şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Sevgili üstadım nazik ithaf için teşekkür ederim.
Bu gece bir kaç kolleksiyoncu kesin kalp krizi geçirecek...
Yine kıymetlilerine, kendilerine sakladıklarına bakıp eseflenecekler...
Böyle ortaya çıkıverecek tüm gizler...
Minnettarım üstadım, saygılarımı sunarım.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,166
ocuk_Alemi_1947_01_001.jpg

Düzenleme için kaptanımız sevgili Bakunin'e şükranlarımı sunuyorum.

Çizgi romanın tarihi Çizgi Diyarı'nda yazılıyor. Çizgi Roman Ansiklopedisi yeni baştan yazılacak. Ansiklopedide 47 sayı olduğu belirtilen Çocuk Alemi 'nin sıralı listesine bakmak bile bunun kaçınılmaz olduğunu göstermeye kafi.

Çocuk Alemi 1951 yılı serisindeki çizgi romanlardan yapılan derleme ile daha önce Mandrake, Tarzan ve Kızılmaske paylaşımı yapmıştık. Bu kez sıralı listenin ilk serisinin ilk sayısını paylaşmakla Çizgi Diyarı'nda Çocuk Alemi'ni de bilinmezlerden, meçhullerden gün ışığına çıkarmış oluyoruz.

Sevgili Savok şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Bugün fark edebildim ancak..
Buradaki bilgilerin ışığında Çizgiroman Ansiklopedisi'nin hazırladığım "genişletilmiş baskısına" özel bir Çocuk Alemi maddesi girmek farz oldu :) Sayenizde farkına varmadığım bir ummana daldım :) Emeği geçen arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum..