KİNOVA

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
Bilin Bakalım KİNOVA
1.Birçok Kinova serisi çıkarmış olan Ceylan Yayınları’nın en kısa serisi kaç sayı sürmüştür?
a.5 b.4 c.3 d.6
2.Aşağıdaki çizerlerden hangisi Türk çizimi Kinova maceraları çizmiştir?
a.Suat Yalaz b.Fethi Akbaşaran c.Orhan Tunçdemir d.Ferdi Sayışman
3.Türk çizimi Kinova çizerleri, Esse Gesse ve diğer çizerlerde olmayan özgün bir karakter yaratmışlardırlar.Kimi?
a.Bloody Dog b.Billy Colt c.Fatty Dave d.Boni Karl
4.Sam Boyle’un ailesinin de bulunduğu kervana saldırarak herkesi öldüren Kızılderili kabilesi?
a.Pavniler b.Delawareler c.Siyular d.Apaçiler
5.Esse Gesse ekibi Kinova çizmeyi bırakınca,Kinova maceraları hangi çizerle devam etmiştir?
a.Andrea Lavezzolo b.Pietro Gamba c.Victorio Muzzi d.Enrico Spaldini
6.Türkiye’de düzensiz olarak da olsa Kinova yayınlayan son yayınevi hangisidir?
a.Aksoy Yayıncılık b.Ceylan Yayınları c.Demirbaş Yayıncılık d.Bülent Hazer
7.Kinova,Türkiye’de ilk kez 1956 yılında …….. dergisinde dolgu olarak yayınlanmıştır.
a.Güneş b.Bill Kid c.Pekos Bill d.1001 Roman
8.Türkiye’de Kinova yayınlayan yayınevlerinden birisi de 1964-65 yıllarında Kinova’nın kopya çizimlerini yayınlamıştır.”Montana Haftalık Mecmua” adıyla bu Kinovaları yayınlayan yayıncı?
a.Bilge Şakrak b.Yaşar Şilliler c.Bülent Hazer d.Sait Yurdagül
9.Türkiye’de en çok Kinova yayınlayan yayınevi olan Ceylan Yayınları,en son 1981 ve 1983’de 2 seri Kinova yayınlayarak Kinova yayınına son vermiştir.Bu iki seri kaçar sayı çıkmıştır?
a.24-16 b.52-64 c.16-24 d.32-35
10.Kinova maceralarında yeralan ilginç bir karakter de Silver’in raylar üzerinde bağlı olarak bulduğu ve kurtardığı …….’dur.Sonra bu kişi Silver’in benekli atını çalarak kaçıyordu?
a.Ben Gusson b.Billy Colt c.John Garrison d.eEdwin Robb
11.Yine bir macerada işkence direğinde bağlı olan Kinova’nın maskesini indirerek gerçek yüzünü gören bir Meksikalı vardı.Bu sahne Aksoy Kinova Serisi 4.cilde kapak da olmuştur.Bu zatı hatırladınız mı?
a.Windy b.Gonzalez c.Armanderos d.Pedro
12.Türk çizerleri belki de hiçbir çizgi romanda örneği olmayan “büyükbaba-torun” yaratarak,Sam Boyle’a oğlu Silver ve gelini Doğanay’dan bir torun armağan ettiler.Ufaklığın adını anımsayabildik mi?
a.Kartal Kanadı b.Kızıl Tüy c.Küçük Atmaca d.Küçük Tilki

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ah, şimdi rahmetli profesör olsaydı,
hemen çoğuna cevap verirdi, ruhu
şad olsun. Ama tüm soruların cevabı
gelecektir eminim.
6. soru, c, Demirbaş yayıncılık,
7. soru cevabı ise a diye düşündüm,
o yıllarda bildiğim, Güneş dergisi
olması lazım, Teks de ilk orada
yayımlanmıştı sanırım.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
Ah, şimdi rahmetli profesör olsaydı,
hemen çoğuna cevap verirdi, ruhu
şad olsun. Ama tüm soruların cevabı
gelecektir eminim.
6. soru, c, Demirbaş yayıncılık,
7. soru cevabı ise a diye düşündüm,
o yıllarda bildiğim, Güneş dergisi
olması lazım, Teks de ilk orada
yayımlanmıştı sanırım.

Zaten ben de bu başlığı sevgili dostum Haluk Bey'i anmak için hazırladım."Kinova" başlığında sadece yayınevlerinin yayınladığı Kinova'ların listesi vardı.Bu yüzden konuyu "Çizgi Roman Kahramanları"konusunda açtım.