Zagor Mister No Ortak Macerasını Ferri Oluşturdu mu?

enveratak

banned
16 Şub 2022
41
54
Zagor Mister No Ortak Macerasını Ferri Oluşturdu mu?

Wikipedia.com sitesinde Mister No maddesini okurken bu paragrafı okumak beni çok mutlu etti

Farklı hikayelerde, Segio Bonelli'nin başka çizgi karakterleri olan Zagor ve Martin Mystere ile Amazon ormanlarında buluşmuşlardır.

Mister No'nun Martin Mystere ile ortak macerasını biliyordum okumuştum ama Zagor ile ortak macerası olduğunu bilmiyordum ama bu paragraf sayesinde öğrendim okumak için google.com da araştırma yaptım ama bir türlü Mister No Zagor ortak macerasını bulamadım bulduğum en yakın sonuç bu oldu

Bu linktede konuyla ilgili bunlar yazıyor

Zagor’un babası Ferri, Sergio Bonelli’nin yarattığı ve kendisinin de büyük katkılarda bulunduğu Mister No karakteri ile gerçekleşecek büyük buluşmayı müjdeledi.

İki kahramanın buluşmasının, Mister No kapağı altında Amazon Ormanları’nda gerçekleşeceğini söyleyen Ferri, hikayenin yazım aşamasında olduğunu belirtti.

Mister No karakterinin yaratılmasında Bonelli’ye katkıda bulunduğunu belirten Ferri, "Şu anda da Zagor’un Amazon’a gittiği bir hikaye üstünde çalışıyorum. Ve bunun içerisinde Zagor, Miister No ile bir bağlantı halinde. Amazon’a gidecek ve karşılaşacaklar" dedi.

Bu haber macera yazılmadan çizilmeden önce hazırlanmış çünkü linkte Mister No (Jerry Drake) ve Zagor'un (Patrick Wilding) ortak maceralarının adı yok zaten macerada yok ama Ferri'nin macerayı ileride yapacağının haberi var.

Mister No Zagor ortak macerası yapıldı mı yapıldıysa adını bilenler varsa yazarlarsa çok sevinirim bu çizgi roman sitede yüklüyse linkini yazanlar olursa daha çok sevinirim herkese çizgi roman dolu günler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Böyle bir projeden şimdi sayenizde haberim oldu.
Bu kitap çıkmadı diye düşünüyorum.
Çoğumuzun çok sevdiği Gallieno Ferri,
2 Nisan 2016 tarihinde hayata gözlerini
yumdu... Sonrasında ben böyle bir kitap
çıktığını duymadım. Belki bu projesi gerçek
olmadı, belki de birilerinin çekmecesinde
gün yüzü görmeyi bekliyor. Kim bilir...

maviturna

Kıdemli Üye
25 Nis 2015
198
848
Sanırım kastedilen lal kitaptan çıkan 177-178-179. sayılar(orjinal 565-566-567)Hikayede Zagor ve Mister No birebir karşılaşmıyor ama çizilen çoğu kare Ferrinin Mister No için çizdiği kapaklara göndermede bulunuyor.

27601417287_5a5df423e4_o.jpg

27601417057_844d0c4f5c_o.jpg

Hangi sayfanın hangi kapağa gönderme yaptığını daha detaylı olarak paylaştığım linkte bulabilirsiniz

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,451
7,953
Zamansal olarak Zagor ve Mister No'nun karşılaşması mümkün değildir. Çünkü Zagor dönemi 1800-1860 arası yıllardadır. Mister No dönemi ise 1920-1970 yılları arasındadır. Yani aralarında en az 100 yıl var. Mister No'yu zamansal olarak görebilecek kişi ihtiyar bir Tex'tir desek daha doğru olur.

Ancak paralel boyutlar, rüya durumu veya özel bir seri ile Zagor ve Mister No bir araya getirilebilir.

Bir Maxi Zagor macerasında Mister No karakterine benzer bir karakter ile Zagor arasında bir macera gerçekleşir. Bu karakterin adı Rick Rogers'tır.

Zagor Maxi 6 / Gölgedeki Hapishane - Çizgi Düşler ( Orijinal sayı no: 18)

enveratak

banned
16 Şub 2022
41
54
teks55 siz bunları yazdınız

Aramadan zagor maxi 6 yı arattım zagor maxi 6 yı nisan yağmuru yüklemiş ama maceranın adı gölgedeki hapishane değil
gizli ajanlar

Maxi Zagor 6 -- Gizli Ajanlar (03.06.2019)

Bunları yazdınız

Bir Maxi Zagor macerasında Mister No karakterine benzer bir karakter ile Zagor arasında bir macera gerçekleşir. Bu karakterin adı Rick Rogers'tır.

Bu maceranın linki varsa eğer sitede buraya yazarsanız çok iyi olur okumak isteyenlerde size teşekkür ederler çünkü herhalde birçok çizgi roman severler bu çok değerli bilgilendirmenizden sonra bu macerayı okumak isteyeceklerdir.

enveratak

banned
16 Şub 2022
41
54
Sağ ol teks55 link için teşekkürler.

Bunları yazmıştınız

Maceranın adı gölgedeki hapishane değil göldeki hapishane hepimiz serinleyecek bir gölge arıyoruz yedinci ve sekizinci anlamlarda

gölge
1. isim Saydam olmayan bir cisim tarafından ışığın engellenmesiyle ışıklı yerde oluşan karanlık:
"Etrafına gölge salmayan, yemiş vermeyen hangi kütük baltadan kurtulur?" - Halide Edip Adıvar

2. isim Güneş ışınlarından korunacak yer:
"Sakın kesme, gölgesinde yorgun çiftçi dinlensin." - Memduh Şevket Esendal

3. isim Ne olduğu anlaşılamayan karaltı, silüet:
"Ben, ay yüzlü güzellerin peşinde bir gölgeye benzerim." - Ahmet Kabaklı

4. isim Resimde bir şekli cisimlendirmek için, onun ışık almaması gereken yerlerine vurulan az çok koyu renk.

5. isim Yetkisi olmadığı hâlde etkili olan:
Gölge başkan. Gölge kabine.

6. isim Röfle.

7. isim, mecaz Birinin yanından hiç ayrılmayan kimse.

8. isim, mecaz Koruma, kayırma himaye:
Onun gölgesi altında yaşıyor.

ama bu devirde bulmak çok zor belkide önceki devirlerde de bulmak çok zordu sonuçta insanların makus kaderi beşikten mezara yalnızlık ve belkide bu yüzden birçok çizgi roman meftunu bir insanın hiçbir zaman gölgesi olamayacağı acı gerçeğini bilip kabullendiği için manevi gölgeleri olarak çizgi romanları seçiyorlar. Psikolojide boşuna kaçış edebiyatı denmedi çizgi romanlara hazır kaçış edebiyatı yazmışken eksisozluk.com sitesindeki kaçış edebiyatı başlığını buraya yazıyorum

Benimde bir madde yazdığım toplam 4 sayfa yazılmış bu linki kaçış edebiyatı eserlerinden biri olan çizgi roman severlerin beğenerek okuyacaklarını tahmin ediyorum.

Hülasa kim bilir aklınız nereden gölgeye gitti ilk yazdığınızda hatanızı fark etmemiştim şimdi fark ettim canınız sağ olsun önemli olan maceranın adını ve linkini yazmanızdı onlarıda yazdınız bilinçaltınızda yer eden gölgeden dolayı göldeki değil gölgedeki yazdınız hepimizin aradığı arayıpta bulamadığı kendi gölgenizi bulmanızı dilerim tekrar çok teşekkürler.

Son düzenleme:

enveratak

banned
16 Şub 2022
41
54
Sağ ol mavi turna bunları yazmıştın

Sanırım kastedilen lal kitaptan çıkan 177-178-179. sayılar(orjinal 565-566-567)Hikayede Zagor ve Mister No birebir karşılaşmıyor ama çizilen çoğu kare Ferrinin Mister No için çizdiği kapaklara göndermede bulunuyor.

Yazdığın maceralar bunlar

Lal Kitap Bonelli Comics Zagor 177 Dağdaki Şehir

Lal Kitap Bonelli Comics Zagor 178 Yeşil Labirent

Lal Kitap Bonelli Comics Zagor 179 Büyük Nehrin Kıyılarında

Bu maceraları altan yüklemiş orijinallerinide assad yüklemiş lakin linkler kırıklar yenilemesini rica ettim umarım yeniler hem bu maceraları yazdığınız için hem de sayenizde assad ı ve takdire şayan Zagor çalışmalarını tanıdığım için size özel olarak teşekkür ederim.

Not: Zagor ve Mister No nun çizim benzerliklerini fark edecek kadar dikkatlisiniz ama maalesef orjinal yazdınız kelimenin doğrusu orijinal

orijinal
(l ince okunur), Fransızca original
1. sıfat Özgün:
***** "Zira ki biz, orijinal mevzulara teması şiar edinmişiz." - Nazım Hikmet

2. sıfat Fabrikası tarafından yapılan, taklit olmayan (araç ve gereç).

3. sıfat Otantik.

4. sıfat, mecaz Alışılagelenden daha değişik, şaşırtıcı nitelikte olan:
***** "Ankara ikliminin en orijinal tarafını ısıda buluruz." - Falih Rıfkı Atay

Sayenizde çok güzel çizgi romanlar tanıdım çok dikkatli ve entelektüel birisiniz bu yüzden orijinal kelimesinin doğru yazımını bilmenizi istedim benimde bir katkım olsun istedim size tekrar teşekkürler.

Son düzenleme: