'Hayat' Küçük Ansiklopedi

Topkapılı

Yeni Üye
14 Mar 2020
46
164
Şevket Rado ve ekibinin hazırladığı kitap, dergi, ansiklopedi gibi her eser bir harika! İşin ehli kişilerle beraber ne güzel bir miras bırakmış bizlere. Sizler de bu güzel eserleri bin bir zahmetle tarayıp bu güzel eserlere kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlıyorsunuz. Çok teşekkür ederim. Sağ olun, var olun!

dişlivida

Süper Üye
11 Nis 2010
1,119
4,545
Beymelikli18 doğru diyorsunuz.
PDF olarak hacmi biraz büyük. PDF boyutu nasıl küçültülür bilmiyorum. İnternette bir çok program denedim olmadı. PDF boyutunu küçülten online sitelerde MB büyük diyerek geri cevirdiler. PDF olarak taradığım "Osmanlı Şehirleri" kitabı var, MB'ı büyük; onun için siteye veremiyorum. 1 GB ebadında. İnternette hala araştırıyorum. Eğer PDF küçültme programlarından müsait olanı bulursam küçültüp siteye vereceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,740
Paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Pdf dosya boyutlarının küçültülmesi ile ilgili olarak ben de internette araştırdım fakat bir proğram bulamadım.

dişlivida

Süper Üye
11 Nis 2010
1,119
4,545
Farubi kardeş madem böyle bir becerin var, biraz daha kaliteli olsun; 70 mb çok kötü, bari 150 filan olsun. Bir işe yarasın. Ayrıca nasıl 70 mb düşürdün? Merak ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi: