D-DAY 09 - Teksas Üzerinde Kıyamet (Çeviri/Balonlama)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

D-DAY 09 - Teksas Üzerinde Kıyamet (Çeviri/Balonlama)
"D-DAY 09 - Apocalypse Over Texas" (İngilizce adı)
"JOUR J_09 - Apocalypse sur le Texas" (Fransızca adı)
Delcourt, 2012, 59 sayfa, 123 MB, CBR
Fontlar: CCwildWords (balonlar), MyriadPro-BoldCond (kapak)

DDY9-_Teksas_zerinde_K_yamet_KPK.jpg

(Mega)
(Yandex) alternatif bağlantı

Fransızca ve İngilizce versiyonlarının kapakları.
DDY9-_EN-_FR_FTKPD.jpg

"Alternatif tarih" temalı serinin 9 numaralı albümünün adı "Teksas Üzerinde Kıyamet", alt başlıkta ise şöyle yazıyor: "1967: SSCB’nin yok edilmesinden 4 yıl sonra, ABD’nin üzerinde yeni bir nükleer tehdit belirdi." Serinin genel çizgisine uygun olarak bu kez 1962 yılında yaşanmış olan "Küba Füze Krizi" sonrasındaki olaylar çarpıtılarak yeniden kurgulanmış, şöyle ki: 1962 yılındaki Küba füze krizi, ABD ile SCCB arasında "10.000 Güneş Savaşı" adı verilen bir nükleer savaşı tetiklemiş ve üç gün süren bu savaş SSCB'nin tamamen yok olmasına, ABD'nin de çok ağır hasar almasına yol açmıştır. ABD eski gücünü tamamen kaybedince "Yeni Güney Konfederasyonu" ABD'den ayrılmıştır ve düşmanca tavırlar sergilemektedir. Başında ise "Koruyucu" adı verilen bir adam vardır ve emrindeki ırkçı "Ku Klux Klan" üyelerini kullanarak bir siloda atıl kalmış nükleer savaş başlıklarını eline geçirmek gibi bazı karanlık emeller peşinde koşmaktadır. Birleşik Devletler'e bağlı kalan diğer "Federal Devletler"in de hiç mecali yoktur. ABD, Meksika'nın Teksas'ı geri almak için harekete geçmesine bile karşı koyamayacak durumdadır. ABD toprak bütünlüğünü korumak için dünyanın geriye kalan iki nükleer gücü olan İngiltere ve Fransa'dan yardım istemiştir. BM yeniden kurulmuştur ama merkezi artık Brezilya'nın başkenti Brasilia'dadır, ABD de haliyle artık güvenlik konseyinin daimi üyeliğinden çıkartılmıştır, Çin ise 'henüz' nükleer bir güç değildir. Bu arada minik bir "meraklandırıcı" not: albümün senaristleri hikayedeki "Koruyucu" denen kötü adamı, adıyla sanıyla ünlü bir Amerikalı aktör olarak çizmişler. Burada kesip sizi albümle başbaşa bırakıyorum.

Keyifli okumalar dilerim.

Çeviri/Balonlamasını Yaptığım D-Day Albümlerinin Sıralı Listesi

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,166
4,981
Sayın "scanfan" bu pazar sabahının en keyifli anı yeni bir "D-Day" sunumu oldu, elinize/emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,133
8,147
İstanbul
Sayenizde bu diziye olan hayranlığım günden güne artıyor sevgili dostum. Her yeni sayıda yeni bir öykü ve heyecan fırtınasının yanı sıra yepyeni bir çizerle de tanışma fırsatını yakalamış oluyoruz.
İyi ki bu diziyi bulup bizlerle paylaşmaya karar vermişsiniz.
Bu aralar sıklaşan paylaşımlarınızı göz önüne alırsak, böyle keyifleri biz daha çook yaşayacağız gibime geliyor.

Ellerinize, kollarınıza sağlık...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Nükleer tehdit kovboy ve koşan tosunlar bu tosunlar nereye koşuyor bizim tosun son olarak Dubaide koşmuş medyadan takip ettiğim kadarıyla.Senaryo yine çok ilginç.Alternatif tarih serisi ile SSCB yok edilmiş gündemle bağlantısıda tam yerinde olmuş.SSCB zaten Vatikan destekli PAPA hazretlerinin girişimi ile epeyce bir dağıtıldı.
En azından ABD de ağır hasar almış oda yetmezmiş gibi BM daimi temsilciliğinden de atılmışlar çok şükür.
ABD , Fransa , İngiltere malum işte tarihleri ile yaptıkları ile ne melem bir kardeşlik içinde oldukları aşikar.
Emekleriniz için çok teşekkürler üstadım.
Bunlar çok değerli çalışmalar.
Selamlarımızla.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Bu ara yaşadığımız dünyayı tanıma yolunda
biraz fazla efor sarf ettiğim için biraz geriden
takip edebiliyorum bu seriyi. Tam da bu nedenle
"Scanfan" üstadımın bilgi birikimi ve yoğun çabası
ile seri bir şekilde sunduğu, vizyonumuzu genişleten
bu alternatif tarih denemelerini geç te olsa okuyorum
ve çok keyif alıyorum. Teşekkürler üstadım, örnek
alınacak çok kapsamlı çalışmalarla bana kazandırdığınız
"bir işi layıkıyla yapmalı" mottosu ve diğer harika fikirler için.