Roket Haftalık Mecmua 1. Seri Sayı 016 (31.05.1956) Meral Demirer Yayınları

12 Şub 2010
15,006
543,719
ROKET_1_S_016_001.jpg

Saygılarımla​

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,944
Çok teşekkürler Sevgili Profesör.

Artık nostalji olan bir oyuncak veriyormuş dergimiz. Resim Televizyonu, diğer ismiyle Stereoskop. Minyatür bir televizyon ve altındaki butona bastığınızda arkasındaki mercekten baktığınızda içindeki resimlerin değiştiğini görürdük. Bunun dini ve dini olmayan versiyonları vardı. Dini olanlar genelde Hac dönüşü hacılar tarafından getirilirdi. Bizde her ikisi de vardı ama şu anda nerdeler bilmiyorum. Nette resmini arattım ama bulamadım. Evde rastlarsam kesin fotosunu yüklerim. Bizimkinin bir tanesinde doğa resimleri vardı. Karlı dağlar, nehirler, çayırlar gösterilirdi.

Tekrar teşekkürler, elinize emeğinize sağlık.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara

Artık nostalji olan bir oyuncak veriyormuş dergimiz. Resim Televizyonu, diğer ismiyle Stereoskop. Minyatür bir televizyon ve altındaki butona bastığınızda arkasındaki mercekten baktığınızda içindeki resimlerin değiştiğini görürdük. Bunun dini ve dini olmayan versiyonları vardı. Dini olanlar genelde Hac dönüşü hacılar tarafından getirilirdi. Bizde her ikisi de vardı ama şu anda nerdeler bilmiyorum. Nette resmini arattım ama bulamadım. Evde rastlarsam kesin fotosunu yüklerim. Bizimkinin bir tanesinde doğa resimleri vardı. Karlı dağlar, nehirler, çayırlar gösterilirdi.

Bundan bahsediyorsunuz galiba değil mi :)

2417.jpg

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,696

Sayın "scanfan" tarafından etraflıca ele alınan konu:
http://www.cizgidiyari.com/forum/re...aster-cocuklugumuzun-buyuleyici-oyuncagi.html

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Mükemmel bir kapak...
Ve çok rağbet gören bir çizgi roman adı...
Sonra geçmişten gelen anımsamalar..
Teşekkürler ağabey.