Baraküda - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Acıma yok ! Kimseye ! Asla !

Korsan çizgi romanları serimize Baraküda ile devam ediyoruz. Kitapların orijinalini bizlerla paylaşan sayın gandor08'e teşekkürler.

Couv_115029.jpg

Baraküda'nın güvertesinde, adamlar ganimete bakarak kılıçlarını sallıyorlardı. Raffy, Blackdog'un oğlu, genç yaşamına karşın çok kan akıtmıştı. Genç İspanyol soyluları Emilio ve Maria için ise bu bir şok olmuştu. Puerto Blanco'da esir olarak satılırken, Kashar elmasına giden yolu tarif eden harita da korsanların eline geçer. Tarihi boyunca birçok acıya yol açmış, dünyanın en büyük elması !

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Eline sağlık.Bu korsanlar ÇD daha çok kılıç oynatacak mı. Bunları yazıcıdan çıkarıp toplu halde kitap yapmayı düşünüyorum.Teşekkürler.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Çevirileriniz çok hızlı gidiyor hiç okuyamayacağımız çizgi romanları bizlere kazandırıyorsunuz bizleri sevindiriyor. Çok teşekkür ederim Odenat çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478
Çok teşekkürler gerçekten ulaşamayacağımız çizgilerin çevirilerini sizin sayenizde okumak çok hoş, emekleriniz için çok teşekkürler.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Eline sağlık.Bu korsanlar ÇD daha çok kılıç oynatacak mı. Bunları yazıcıdan çıkarıp toplu halde kitap yapmayı düşünüyorum.Teşekkürler.

Daha bir sürü korsan çizgi romanım var çevrilecek. Bu serinin ikinci kitabı da var elimde. Barataria Korsanlarının ve Baraküda'nın sıradaki sayıları da elime gelince çevireceğim.

Onları beklerken diğer korsan serilerine geçeceğiz.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,424
elinize sağlık sanıyorum ki forumumuz sensei üstat kadar hızlı çeviri-balonlama yapan yeni bir üstada kavuştu umarım çalışmalarınız size de mutluluk veriyordur biz zaten mutluluktan dört köşe olmuş durumdayız...

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Bizim gibi korsan hikayeleri sevenleri mutlu etmeye devam ettiğiniz ve müthiş süratiniz için çok teşekkürler. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Elimde (arşivimde ) faklı dillerden albümler var.Her sayfayı tek tek inceledim.Sizin tercih ettiğiniz nüshada 23-24-25 .sayfalarda köle satımı sayfalarında çıplak sahneler müstehcen bulunmuş sanırım ve biraz oynama yapılmış.Tabiki bunda sizlik bir durum yok.Çeviri ve balonlama mükemmel.Umarım devam edersiniz.
sevgi & saygıyla

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Elimde (arşivimde ) faklı dillerden albümler var.Her sayfayı tek tek inceledim.Sizin tercih ettiğiniz nüshada 23-24-25 .sayfalarda köle satımı sayfalarında çıplak sahneler müstehcen bulunmuş sanırım ve biraz oynama yapılmış.Tabiki bunda sizlik bir durum yok.Çeviri ve balonlama mükemmel.Umarım devam edersiniz.
sevgi & saygıyla

Gandor08 arkadaşımızın paylaştığı İngiliz versiyonunu düzenledim. Ah şu ingilizler yok mu :D Sansür ha.

İkinci kitap bendeki Fransız versiyonu olacak ve onda, nasıl desem, bayağı fantezi yapmışlar :rolleyes:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Benim gibi korsan hikâyelerini seven epey dostumuz var forumda. Öyle gözüküyor ki sevgili odenat yaptığı, yapacağı çevirilerle bizi epeyce mutlu edecek. Bu sayıyı okudum, devamını da merakla bekliyor olacağım.

Cinebook, frankofonları İngilizce olarak yayımlayan bir yayınevi. Dostlarımızın işaret ettiği gibi sıklıkla (hemen hemen her çizgi romanda) sansür uyguluyor. Bunun yanı sıra orjinal sıralamada karışıklıklara da sebep olabiliyorlar bazen. Orjinal serinin iki sayısını tek sayı olarak basmak gibi... Bu da zaman zaman karışıklıklara yol açabiliyor. Bu nedenle cinebook çevirilerinde çalışırken fazladan dikkatli olmak lazım.

Bu güzel çizgi romanı dilimize kazandırıyor olduğun için çok teşekkür ediyorum, sevgili odenat.

Son düzenleme:

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
yaşasın korsanlık
yaşasın korsanlar
yaşasın odenat
yaşasın cizgi dıyarı herhalde bir farkımız olsun biz istıyoruz dostlar kırmıyor yapıyor
T E Ş E K K U R L E R

12 Şub 2010
15,006
543,641
Çok gerçekçi çizgi romanlar. Dönem ile ilgili değerli bilgiler edindiriyorlar. Çizgi roman okumanın ayrıcalığıyla bir film seyircisinden daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum.
Şimdiye kadar yaptığı paylaşımlar hep nitelikli ve çok zevkli sevgili odenat'ın. Bu da ayrı bir şans oldu Diyar için.
Babafingolar, gabya yelkenleri ve tüm diğerleri:) için çok teşekkür ediyorum dostum.

Esirciliğin çirkin yüzü inanılmaz bir gerçekçilikle sergileniyor. İnsanlığından utandırıyor okuyucuyu.
Bu nedenle ve sayısız olumsuzluklara rağmen insanlığın bir çok yönde olumlu gelişme gösterdiği bir aşama olarak kabul edilmelidir köleliğin kaldırılması. Hala şekil değiştirerek de olsa köleliğin kökünün kazınamadığı da bir gerçek tabii ki.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Ciddi anlamda bir hareketlilik getirdiğinz çeviri balonlama bölümüne ve özellikle de Frankofon türü eserlere. Çeviri de öyle ama balonlama oldukça meşakkatli bir iş, doğal olarak epey zaman alır. Hızınızı gözönüne alırsak çok büyük bir emek ve yoğunlaşmanın ürünlü paylaşımlara ulaştığımızı anlarız, ki kesinlikle takdire ve teşekküre layık...

Elleriniz dert görmesin Odenat... Çok teşekkürler...

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Elinize sağlık. Çevirilerinize yetişemiyorum doğrusu. Takipte kalıp ilk fırsatta çalışmalarınızı okumak için sabırsızlanıyorum.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Saygıdeğer dostum ,
Deniz ve denizcilikle ilgili olması sebebiyle 10 kat daha severek takip ediyorum çalışmalarınızı.
Harikasınız.
Ellerinize sağlık.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Öykü ilerledikçe konu dallanıp budaklanıyor. Ana karakterler ölümlerle azalıp yenilerin öyküye dahil olması ile artıyor. Karakterler sadece sayı olarak değişime uğramıyorlar hikaye içinde de gelişim gösteriyorlar yeri geliyor köleler efendi oluyor... Uzun soluklu bir öykü olacak anlaşılan.

Teşekkür ederim.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,363
İzmir
Çocukluğumun kahramanları olan korsanları bir de çr olarak okuyalım bakalım... :) Çok teşekkürler, üstat.

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
438
Adana
Acıma yok ! Kimseye ! Asla !

Korsan çizgi romanları serimize Baraküda ile devam ediyoruz. Kitapların orijinalini bizlerla paylaşan sayın gandor08'e teşekkürler.

Couv_115029.jpg

Baraküda'nın güvertesinde, adamlar ganimete bakarak kılıçlarını sallıyorlardı. Raffy, Blackdog'un oğlu, genç yaşamına karşın çok kan akıtmıştı. Genç İspanyol soyluları Emilio ve Maria için ise bu bir şok olmuştu. Puerto Blanco'da esir olarak satılırken, Kashar elmasına giden yolu tarif eden harita da korsanların eline geçer. Tarihi boyunca birçok acıya yol açmış, dünyanın en büyük elması !

Sevgili Odenat

Elleriniz dert görmesin. Harika isler yapiyorsunuz. Bir ricam var; Tamamlanan ve tamamlanmayan serileri belirtir misiniz lütfen? Yani "Bilmemhangi kitap, Bilmemkaçıncı Macera - Tamamlandı veya Devam edecek (mümkünse kaç sayı daha kaldığı) şeklinde belirtirseniz, zevkle okuduğumuz romanlarınızı ve başarılı çevirilerinizi programlayabiliriz. Belki de ben sabırsızım ama okumalara doyamadığım Murena üçüncü sezona girdi ve kaldı mesela, ben kıvranıyorum :D

Tekrar teşekkürler.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Murena'nın 9.sayısı şimdilik son sayısı ve 2013'de çıkmış. 8.sayısı ise 2010 yılında çıkmıştı. Aslında frankofonlar aylık çıkan seriler değil. Senede bir bile çıkmadığı olur. Beklemek gerek.

En iyisi orijinal yayınevinden takip etmek. Devam edecek mi yoksa durduruldu mu?

Ben excelde listesini tutuyordum ancak, pc çökünce o da gitmiş baştan başladım.

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
438
Adana
Murena'nın 9.sayısı şimdilik son sayısı ve 2013'de çıkmış. 8.sayısı ise 2010 yılında çıkmıştı. Aslında frankofonlar aylık çıkan seriler değil. Senede bir bile çıkmadığı olur. Beklemek gerek.

En iyisi orijinal yayınevinden takip etmek. Devam edecek mi yoksa durduruldu mu?

Ben excelde listesini tutuyordum ancak, pc çökünce o da gitmiş baştan başladım.

Bilgi için teşekkürler :)

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Geliyoooor. 5. sayı Fransa'da 5 Haziran'da çıkıyor. İnşallah hemen Türkçe'ye çevirmeye başlayabileceğim :)

barracuda-t5-4ae10c1.jpg

Son düzenleme:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey
Geliyoooor. 5. sayı Fransa'da 5 Haziran'da çıkıyor. İnşallah hemen Türkçe'ye çevirmeye başlayabileceğim :)

barracuda-t5-4ae10c1.jpg

Valla ne yalan söyleyeyim senin paylaşımlarının bağımlısı oldum okurken bir anlam kayması bir mantık hatası bir çeviri hatasına hiç rastlamadım tüm paylaşımlarını okudum ve çok beğendim farankofonlara beni bağladın sana helal olsun odenat.5 haziran sonrasını bekliyorum.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Serinin 6. kitabı Ekim'de çıkıyor. Tabii ki bu kitap da Fransa ile aynı zamanda forumumuzda olacak.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
724
Sevgili Odenat, Sizi yeniden forumda görmek ve yeni müjdelerinizi okumak beni çok mutlu etti. Dragonblood serisi 2.sezon çok heyecanlı bir noktada kaldı.Yaptığım araştırmada dragonblood serisinin 8 , 9 , ve 10. Sayılarıda Fransada yayınlanmış görünüyor.Ne zaman bu sayılarıda bizimle paylaşmayı düşünüyorsunuz? Sevgilerimle.....

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili Odenat, Sizi yeniden forumda görmek ve yeni müjdelerinizi okumak beni çok mutlu etti. Dragonblood serisi 2.sezon çok heyecanlı bir noktada kaldı.Yaptığım araştırmada dragonblood serisinin 8 , 9 , ve 10. Sayılarıda Fransada yayınlanmış görünüyor.Ne zaman bu sayılarıda bizimle paylaşmayı düşünüyorsunuz? Sevgilerimle.....

Merhabalar, bu aralar oldukça yoğunum. O yüzden hepsini sıraya koydum, sırayla paylaşılacaklar.