The World of Thorgal - The Early Years - 01

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898

The World of Thorgal - The Early Years - 1. sayı

Thorgal benim çizgi diyarı sayesinde tanıdığım ve daha sonra da en sevdiğim çizgi romanlar içinde ilk ona (belki de ilk beşe!) yerleşmiş çok özel bir çizgi romandır.

İki sene önce yazdığım linkteki Thorgal 40 yaşında! başlığında Thorgal'ın gençlik hikayelerinin yeni bir seri olarak Europe Comics tarafından yayınlanacağı duyurmuş ve heyecanla bu seriyi beklemeye başlamıştım.

ve o seri yayınlandı! The World of Thorgal - The Early Years (Thorgal'ın dünyası - İlk Yılları ) ismiyle şu ana kadar 6 sayı Europe Comics tarafından yayınlandı.

Biz de Thorgal sevenler ve sevgili diyardaşlar için bu serinin de çeviri - balonlamasına el atmaya karar verdik.

Bu güzel serinin ilk sayısını da yeni yıl hediyemiz yapmak istedik:)

Yeni yılınız kutlu olsun!

Keyifle okunması dileklerimle; saygılar, sevgiler..

Çeviri: Lobador
Düzenleme ve Balonlama: Aniror
Fontlar: CCJimLee , CCBattleDamagedOpen

49320947592_37de291fea_k.jpg

49338263707_46fd589b4a_k.jpg

Son düzenleme:

uluduz

Yeni Üye
4 Eyl 2013
83
258
Uzun yıllardır bu serinin tamamlanmasını bekliyordum, benim de ilk beşime giren bir seri idi, bu sürpriz için binlerce teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,431
Çok teşekkürler, sizlere de mutlu yıllar.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Bu diyarda çok güzel şeyler oluyor. Yeni yılda bu güzelliklerin artarak devam etmesi tek dileğim. Bu harikulade paylaşımınız için, emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Devamını da sabırsızlıkla bekliyorum.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,273
3,651
Sizlerin de yeni yılı kutlu olsun, çok teşekkürler

farukgulluce

Yeni Üye
26 Tem 2009
65
209
Gaziantep
Benim sıralamamda Thorgal ve Blueberry birinci sıradadır her zaman. Yazar - Çizer kadrosu değişse de Rosinski ve Van Hamme'yi aratmazlar bence. Aynı kalite devam ediyor. Türkçe olarak okumak çok keyifli olacak. Çok teşekkür ederim Lobador.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,453
hiçbiryerde :)
Çok güzel çizimler, eminim hikaye de
iyidir belirttiğiniz gibi. Çizgi romanın
en iyi örneklerinden biri olan bu yeni
yıl hediyeniz için çok teşekkür ederim
"Aniror" ve "Lobador" dostlar, elinize
sağlık. Sizlere de sağlıklı, mutlu, keyifli
nice nice yıllar dilerim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Thorgal ile ilk kez 1981'de Tercüman Çocuk sayesinde karşılaşmıştım. Dergi sanırım telaffuzu kolay olsun diye "Torgal" şeklinde sunmuştu tüm maceralarını. O zamandan bu yana bendeki Thorgal sevgisi hiç azalmadı; bir Thorgalsever olarak sizlere çok teşekkür ederim Sevgili Aniror ve Lobador. Ayrıca yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, mutlu ve bol çizgi romanlı bir yıl dilerim.

kingburger

Yeni Üye
8 Ara 2017
42
91
Harika! Çok teşekkürler.
Diğer serileri de düşünüyor musunuz? (Kriss de Valnor, Louve)

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Harika! Çok teşekkürler.
Diğer serileri de düşünüyor musunuz? (Kriss de Valnor, Louve)

Aslında hepsini çevirmek isterim ama maalesef Kriss of Valnor (Şu an 8 sayı olmalı.) ve Louve (7 sayı olmalı.) spin-off'larının İngilizce sayıları şu an elimde yok. Onların da İngilizcesini bulabilirsek seve seve el atmayı düşünürüm. :)

Tormenter666

Aktif Üye
1 Nis 2019
430
661
Elinize sağlık, yine çok güzel bir seçim yapmışsınız çok teşekkürler. :)

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Resimler ne yazıkki görünmüyor üstadım, eve çıktığımda baktığım ilk konuydu.

Bilgi için çok teşekkürler üstadım. Bu büyük bir talihsizlik oldu çünkü benim tüm resimlerim postimg üzerindeydi. Eğer bu resimler bir şekilde bazı bilgisayarlarda görünmüyorsa tüm resimleri yeni bir resim hosting sitesine yüklemeliyim:S

comfort

Yeni Üye
10 Kas 2012
108
151
40. yılını kutlayan bir çizgi roman serisini daha önce hiç duymamış olmak da ne ola ki :) Sevgili Lobador ve Aniror sayesinde tanışmış olacağız paylaşım vesilesi ile, çok teşekkürler dostlar emekleriniz için...

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
40. yılını kutlayan bir çizgi roman serisini daha önce hiç duymamış olmak da ne ola ki :) Sevgili Lobador ve Aniror sayesinde tanışmış olacağız paylaşım vesilesi ile, çok teşekkürler dostlar emekleriniz için...

Sitemizde Thorgal’ın orjinal serisinin de birçok sayısı bulunmaktadır. Onları da okumanızı şiddetle tavsiye ederim:)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Yeni yıla girerken yoğunluktan neler kaçırmışım.
Thorgal her tercüman çocuk okumuş çocuğun baş tacıdır.
Değerli emekleriniz için çok teşekkür ediyorum üstadım.