Hakan Alpin Üstadıma Teşekkür Ederim

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Üstadımız şu başlık altındaki mesajında isteyen dostlarımıza kargo bedelini karşılamaları koşuluyla, Darkwood Sakinleri'ni 1. sayı hariç gönderebileceğini bildirmişti.

Kargom biraz önce Darkwood Sakinleri'nin yanısıra bazı sürprizlerle birlikte elime ulaştı:

IMG_5770_Cizgi_Diyari48rd3.jpg

Üstadımıza çok teşekkür ediyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çok kötü bir admin olarak ancak fark edebildiğim bu konuda geç kalsam da hemen istek yazıp gönderdim Sevgili Hakan Alpin dostumuza...
Belki ben de sahiplenebilirim bu güzel dergileri...
Bu arada "iyi yönetici nasıl olur"u çok güzel örneklediği için Sayın direnc11 üstadıma da ayrıca teşekkür ederim.
Her iki dostuma da saygılar sunarım.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
O dergilerin içerisinden birinde, hangi sayı bilmiyorum, benim de bir makalemi yayımlamıştı Hakan Alpin dostumuz. O sayıyı hatıra olarak saklıyordum, ama askerlik dönüşü onun ve daha yüzlerce çizgi romanımın sobada annem tarafından yakıldığını haber almıştım.

Çok üzüldüğümü itiraf etmem gerek bu konu hakkında. Aralarında bugün bile bulunmayan arşivlik kitaplar vardı. Sadece çizgi roman da değil, orijinalinden kısaltılmadan basılan Jules Verne çevirileri, klasik romanlar, çocuk edebiyatının önde gelen yazarlarının eserleri ve daha birçok mükemmel eser... İçim acıyor hâlâ.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Yapmış olduğu bu çok güzel hareketten dolayı Hakan Alpin üstadımıza ben de teşekkürlerimi sunuyorum.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Hakan bey zaten büyük insan; bu forumdaki katkılarından belli. O dergilerin cbr formları bakalım ne zaman boy gösterir forumda. "Darkwood sakinleri"nin de tamamlandığı bir liste görürüz inşallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Dileyen tüm Çizgi Diyarı üyelerine Darkwood Sakinleri takımını hediye etmekten zevk alırım. Siz yeter ki isteyin, elimde kalanlardan bitene dek gönderirim.. Buradaki örnek teşkil eden paylaşım ruhunun güzelliğine bir katkı sağlayabiliyorsam ne mutlu bana :) Bu vesileyle Darkwood Sakinleri'ni var eden tüm eski dostları da anmış oluruz :)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Zamanında tüm sayıları almıştım. Bir ara taramayı düşündüm bulamadım. Annem 27 yıl önce vefat ettiği için yakması söz konusu değil. :) Hakan Bey göndereyim tara demişti ama ben arşivimdekileri bulmayı tercih ederim. (Diyojen'in 1. Sayısını hala bulamadım) Artık bir çok arkadaşta olduğuna göre tarayan birileri çıkar.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Hem yazar, hem çizer, hem yayıncı, hem de cömert ve paylaşımcı
Çizgi Romana ve Çizgi Diyarı'na katkıları için şükran ve saygılarımı sunuyorum
sayın Hakan Alpin üstadımıza

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Nazik ve zarif cümleleriniz için çok teşekkürler, ancak burada sizlerin sergilediği paylaşım ruhu ve inanılmaz çaba beni en baştan beri cezbetti üstadım. Türk Çizgiromancılığının temelini güçlendiren bu paylaşım ruhu her türlü takdirin ve teşekkürün üzerindedir bence. Benimkisi çorbada bir katre tuz misali..

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Harika paylaşım ruhu için sevgili Hakan Alpin'i ve bunu teşekkürle birlikte konu başlığı olarak paylaşan sevgili Direnç11'i tebrik ederim... Çizgi Dİyarı dostluğunun güzel örneklerinden birisi...
Ayrıca zahmet olmayacaksa Hakan Alpin üstadıma ben de istekte bulundum...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Mutluğun en kısa yolu paylaşmaktır yani hayat paylaşınca güzel.. Tabi ki onu paylaşan insan da... :) Bu güzel ve örnek davranışınız için teşekkürler sevgili Hakan bey..

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Bugün ilk parti Darkwood Sakinleri paketlerini yola çıkardım.. Cumartesi günü taşıyabildiğim kadar alıp ikinci partiyi göndereceğim.. Talep olursa onları da Pazartesi günü yollarım kısmetse :) Herkese iyi okumalar :)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Cumartesi ofiste olmadığım saatte gelen kargocuların bıraktığı ihbarname üzerine kargoyu bugün teslim aldım.

Hakan Alpin üstadıma öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum

Bu harika derginin devam etmemiş olmasına çok üzüldüm. Sayın Fuat Aktüre'nin Posta Arabası dergisi iyi gidiyor şu an

Türkiye'nin İlk Polisiye Dergisi 221B nin de yayına başladığı duyurusu yapıldı; henüz görmedim bu dergiyi

Keşke diyorum Hakan Alpin üstadım da yeniden bir dergi yayınlasa
Darkwood Sakinleri'nin yayınlandığı yıllardan çok daha iyi ve olumlu koşullar var sanıyorum şimdi

Darkwood Sakinleri gibi gerçekten zengin içerikli dergiyi çizgi roman dünyamıza armağan ettiği için de can-ı gönülden kutluyorum

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Ben de bugün kargodan teslim aldım sevgili Hakan Alpin'in muhteşem hediyelerini... Gerçek bir cömertlik ve incelikle bizleri onurlandırdığı için, kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır... Harikasınız sevgili Üstadım... Çok teşekkürler...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Dün vakit bulamadım, ancak bugün Darkwood Sakinleri sayılarını edinmek isteyen 6 Çizgi Diyarı arkadaşıma daha kargo paketi yapıp gönderdim. Gönderemediğim, atladığım, unuttuğum veya başka isteyen arkadaş varsa, lütfen bana adres bilgilerini iletsin, hepsine yanıt vermeye çalışacağım.

Dergileri eline geçen (veya geçmek üzere olan) arkadaşlara ise, İYİ OKUMALAR :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İşlerim gereği şehir dışında olsam da kargo bugün evime dergileri getirmiş. Eşim paketi açıp dergilerin fotografını whatsapp'tan atınca çok mutlu oldum. Değerli dostumuz Hakan Alpin'e çok teşekkür ederim.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Değerli dostumuzun hiçbir ücret istemeksizin kendi alicenaplığı ile göndermiş olduğu dergiler bugün geçti elime. Kendisine bu cömert davranışı yüzünden çok teşekkür ediyorum.

1990'lı yıllarda okuma fırsatı bulduğum bu dergiyi, aradan geçen 25 kusur yıl sonra tekrar okuma fırsatı bulacağım inanın aklımın ucundan bile geçmezdi.

O yıllardaki anılarım canlandı aklımda... Gerçekten tadına doyulmaz bir haz aldım dergileri elime alınca.

Değerli dostumuza tekrar teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılar.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Hakan Alpin üstadımızın hediyelerini bugün aldım.
Hem çizer,hem yayıncı hemde çizgi roman araştırmacısı olarak çizgilere kattığı anlam çok fazla.
Bunun yanı sıra cömertliği güler yüzlülüğü ve sohbeti ile de her daim yanımızda.
Bu dergileri ilk defa elime alıp inceliyorum.Hakikaten içeriği dolu doluymuş.Çok teşekkür ediyorum üstadım...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
DSC_0ryrty214.jpg

Bugün dergiler elime geçti. Çocuk gibi sevindim,
fakat bir öğrenci gibi sorumluluk hissettim. Büyük
emek ve gönül zenginliğiyle üretilmiş bu çalışmaları
madem ki istedik, madem ki aldık, artık sorumluluğu
bizde. Çizgi roman kültürümüze kendi çapımızda destek
olmak, aldığımız bu hediyelerin hakkını verip geleceğe
bir şeyler bırakmak istiyorsak en azından ustaların bize
aktardıklarını yorumlamak, paylaşmak, belki kendi yorumlarımızı
ekleyerek bu kültüre katkıda bulunmamız beklenir bizden.

Önceki yıl Darkwood Sakinleri'nin 1. Sayısını okumuştuk:
http://www.cizgidiyari.com/forum/ara-da-bulasin-cizgi-romanlar/60541-darkwood-sakinleri-sayi-1-ekim-1994-a.html
Zengin içeriğinden hepimizin yararlanması ve ilginç konuların
burada veya başka platformlarda paylaşılması, tartışılması mümkün:

06_000.jpg

06_IMG.jpg

Serüven, Çapa, Joker, Rh+, Koloni, Hortlak...Bu macera bitmez...

06_002.jpg

Kendi adıma ben geçen ay ilk sayısından itibaren okumaya
başlayıp hayran olduğum Nathan Never'i ilk sayısından itibaren
yenilemeyi, her macerayı kısaca yorumlayıp tanıtmayı
istiyorum, imkanlarım, bilgi ve becerim ölçüsünde. Neden
Nathan Never, çünkü değeri maalesef anlaşılmamış bir kahraman ve
son sayılarının satışı hiç haketmediği halde 200-300'lerde.
"carson10" dostumuzun http://www.cizgidiyari.com/forum/teks/71608-turkiyede-yayinlanmis-unutulmaz-teks-maceralari-3.html
konusundaki yorumları örneğin, çok keyifli. Kahramanları sosyolojik
çözümlemeleriyle, farklı yansımalarıyla incelemek hepimize iyi gelecek.

Son söz olarak çizgi romanı sadece çocukluk anılarını yaşamak
için değil, kendini ve çevresini değiştirmek, geliştirmek için de
okuyanlardan biri olarak bu konuda verdiği tüm ürünler, emekler ve
güzel gönlü için Hakan Alpin üstada teşekkürler, sevgi ve saygılar.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Asıl ben sizlere teşekkür ederim dostum.. Darkwood Sakinleri'ne emek veren pek çok arkadaşım oldu.. Güzel günler, dolu dolu hatıralar heybemizde kaldı.. Dokuzuncu Sanat'a Teksas Tommiks denen günlerdi, biz, bir avuç sevdalı çıktık, bu türün yayıncılığının en zor ve sığ günlerinde ve bunun adı "ÇİZGİROMAN"dır dedik.. O derginin sakinleri şimdi koca bir diyara sığmıyor.. Ne mutlu :)

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Merhabalar,

İki-üç yıl geç kalmışım belli ki. Bir umut sorayım yine de. Bu değerli yayınlardan hala elinizde mevcut mu acaba?

Saygılarımla,

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Öyle vallahi. Ama 7. sayı dışında hepsini toparladım çok şükür. :)