Karaoğlan 2 nci Seri Tam Macera 01 - Buzlu Çöller Tilkisi

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478

Karao-lan5gandor08001-tile.jpg

Karao-lan5gandor08001-SB-tile.jpg

Scan Tailordan geçirilmiş 600 dpi siyah beyaz

Son düzenleme:

Edip

Süper Üye
12 Mar 2009
254
2,250
Eline, emegine saglik. Tesekkurler Gandor8 farkiyla gelen bud egerli Karaoglan paylasimi icin.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478
Siyah beyaz yapmadım özellikle arşivde ne varsa asıl amacım büyük üstadın tam maceralarını oluşturmak ama buda önce serilerdeki maca
eralarının oluşturulması gerekiyordu.

Sanırım 81 macerası var. Hele bir bitirelim.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,827
Siyah beyaz yapmadım özellikle arşivde ne varsa asıl amacım büyük üstadın tam maceralarını oluşturmak ama buda önce serilerdeki maca
eralarının oluşturulması gerekiyordu.

Sanırım 81 macerası var. Hele bir bitirelim.

Ellerinize sağlık üstadım yapmak istediğiniz tam macera paylaşımlarını bende düşündüm orjinal taramalar beni o günlere götürüyor ama bazı maceralar beyazlatıldığı için orjinal halinden uzaklaşıyor paylaşan arkadaşların tercihi saygı duyarız mutlaka,orjinal haliyle bir arşiv oluşturulması lazım bence bunuda sayenizde göreceğiz kolay gelsin

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
Kendimce her paylaşımı alır sağlam bir arşiv oluşturmaya çalışırım.Tabiki ham taramalar daha güzel.Benim hayalim ise her macerayı bir ana başlık altında toplayarak onla ilgili ne kadar yayın varsa ve ne kadar gazete tefrikası varsa o başlığın altına toplayabilmekti ama iş yoğunluğumdan bilgisayar başında fazla vakit geçiremiyorum.Çünkü artık hangi dönem kaç sayı yayınlanmış yada hangi gazetede yayınlanmış biliyoruz bunları güzel bir şekilde harmanlayıp her maceraya özel bir başlık oluşturarak güzel bir arşiv yapabiliriz inşallah...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478
Karaoğlan Maceraları ana başlık

Buzlu Çöller Tilkisi Maceranın ismi
Hangi seride ne yayınlanmış ise bunun altında gibi ama burda olay biraz karışıyor devreye fasikül cilt süper cilt vs giriyor. Bence burda da hangi seride tam macera yapılmışsa onların konulması.

ali akın

Yeni Üye
7 Mar 2018
6
15
bu adli macera 85 yılındagüneş gazetesinde renkli olarak günlük yayınlanmıştı bunla o aynı maceramı

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Gandor08 kardeşim, bugün hangisine teşekkür edeyim bilemedim. Birbirinden güzel ham ve beyazlatılmış maceralar. Karaoğlan arşivimiz zenginleşti, alternatif artık daha çok, istediğim gibi oluşturma imkanım çıktı. Çok çok teşekkür ediyorum.:)

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
gondor08 üstadım,
Genellikle tüm karaoğlan maceralarını
" JPEG TO PDF " ile PDF formatına çevirip öyle tablette okurum.
Ancak bu defa 2.seri tam macera karaoğlanları
Ne yaptıysam PDF formatına çeviremiyorum.
Bana bu konuda bir öneriniz olabilir mi?
Ne yapabilirim..?

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Sevgili üstad Hacılı paylaşımlar tif formatında, önce onları photoscape programında jpeg formatına dönüştürüp sonra da pdf ye dönnüştüreceksiniz. ben denedim sizin için ve çalışıyor. saygılarımla.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Sevgili üstad Hacılı paylaşımlar tif formatında, önce onları photoscape programında jpeg formatına dönüştürüp sonra da pdf ye dönnüştüreceksiniz. ben denedim sizin için ve çalışıyor. saygılarımla.

Değerli dostum,
Öncelikle alakanıza teşekkür ederim.
PhotoScape programda aradım ama nereden çevireceğimi bir türlü bulamadım.
Devamlı kullandığım bir programdır ama
Sadece düzeltme ve düzenleme işlemlerini kullanıyorum.
Bir de hangi menüsünden bu çeviri işlemini yapabileceğimi kısaca izah etmenizi rica etsem...
Selamlar, saygılar...

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Tabiiki değerli üstadım , photoscape'te toplu Düzenleyi açıp tüm sayfaları seçip içine atıyorsunuz, daha sonra tümünü dönüştüre basıyorsunuz ve bir pencere açılıyor, sol altta dosya türü yazıyor, ordan jpg yi seçiceksiniz ve daha sonra kaydet tuşuna basıcaksınız ve hepsi jpg formatına dönüşüyor.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Tabiiki değerli üstadım , photoscape'te toplu Düzenleyi açıp tüm sayfaları seçip içine atıyorsunuz, daha sonra tümünü dönüştüre basıyorsunuz ve bir pencere açılıyor, sol altta dosya türü yazıyor, ordan jpg yi seçiceksiniz ve daha sonra kaydet tuşuna basıcaksınız ve hepsi jpg formatına dönüşüyor.

Çok çok teşekkürler değerli dostum.
Öğrenmenin yaşı yoktur derler.
Sayenizde benim için çok yararlı güzel bir şey daha öğrenmiş oldum.
Selalar.... saygılar...