Zıpzıp Sayı 04

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Birinci sayıdan sonra pek ilgi çekmemesine rağmen Savok arkadaşıma sözüm var, işte 4. sayı;

Zıpzıp Sayı 04
23 mayıs 1964
50 kuruş

2ds372v.jpg

* Bir de sevgili The Darkness indirecektir tabi. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,818
Paylaşıma kayıtsız kalmayanlardan benide say üstat. Bir ricamda kapaktaki eserin orjinalini bulmamda yardımcı olman yönünde. paylaşıma kucak dolusu teşekkürler...

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Paylaşıma kayıtsız kalmayanlardan benide say üstat. Bir ricamda kapaktaki eserin orjinalini bulmamda yardımcı olman yönünde. paylaşıma kucak dolusu teşekkürler...

Sevgili dostum, sen bankosun zaten :).
Kapaktaki eser, Zıpzıp 3'de bütün hikâyelerin dökümünü vermiştim, arka kapaktaki "Hızlı ile Bilgiç" (Strapontin "Strapontin et le gorille") Senaryo; René Goscinny, dizayn; Berck

Sen onu zaten yayınlamıştın. PDF formatında, iki parça halinde toplanmıs idi.
Eğer onların içinde yok idiyse, çalışan tek tek cbr linkleri sana ayrıca iletiyorum, senin başlığın altına taşıyabilirsin.

Strapontin serisinin kesin bir sıralamasını bulamadım. Karmakarışık bir sürü pdf ve cbr indirmiştim, bir türlü düzenleyemedim. Verdiğim linklerde de 3 kitap ayrıca eksik. Özellikle "Loch Ness Canavarı"nı çok aramıştım. Tekrar bir bakmak lâzım. Tamamlarsak pek hoş olacak.

* Zıpzıp'ı haftalık yayın haline çevireceğim. Bu hafta 5. sayı promosyonlu olacak :D.

Son düzenleme:

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,702
Üstadım ilgi çekmemesi ne demek, sabırsızlıkla bekliyoruz. Nede olsa 130 küsur sayı var tamamlanacak. Bende Zıpzıp niçin bu kadar yavaş ilerliyor, elde mevcut sayı mı yok acaba diyordum.
Hepsi için toplu teşekkürlerimi şimdiden sunuyorum.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Üstadım ilgi çekmemesi ne demek, sabırsızlıkla bekliyoruz. Nede olsa 130 küsur sayı var tamamlanacak. Bende Zıpzıp niçin bu kadar yavaş ilerliyor, elde mevcut sayı mı yok acaba diyordum.
Hepsi için toplu teşekkürlerimi şimdiden sunuyorum.

Demem şundan; birinci sayıdan itibaren hem görüntülenme, hem de indirme adedi geometrik düşüş gösterince, "acaba kaç sayı sonra 1'e erişir diye bir hesaplamıştım :D.

Tabi devam edeceğim ama elimde cüz'i miktarda sıralı Zıpzıp var, onları tamamlayana kadar olacak.
Geçenlerde elinde 120 sayı bulunan bir yeni arkadaşla iletişimimiz olmuştu ama kendisinden daha sonra ses çıkmadı. O da devreye girerse eğer, benim bıraktığım yerden devam edecektir diye umuyorum. Bu arada elimdeki arşivi de geliştirmeye çalışıyorum ama temiz Zıpzıp kolay bulunmuyor.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,799
Zıpzıp'a da bağımsız bir bölüm kazandırmak ve yeni kuşaklara tanıtmak iyi olur.Kolay gelsin arkadaşlar...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,311
49,926
NeverLand
Dostum yaklaşık 50 küsür tane Zıpzıp dergisini maalesef kaybettim.
İçeriğindeki Frankofon çizgiromanların ne kadar güzel olduklarını bilirim.
Umarım bu özel yayının daha çok sayısına ulaşabilme şansımız olur.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Sevgili dostum, hep durumumuz aynı. Kaybettiklerimizi tekrar toplamaya çalışıyoruz. Zamanında elimdeki arşiv şimdi mevcut olsaydı, bir Profesör de ben olurdum forumda. :D

Ben elimdeki Zıpzıpları yayınlamayı sürdüreceğim. maalesef elimde 30 kadar var. Gerisini de halledeceğiz gibi görünüyor. :rolleyes:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Önce özrümü kabul edin lütfen,
benim için taranmış ve elimde eksik olan bir sayı
benim için çok önemli
ve ben yeni cevap yazıyorum.
Lütfen bu kabalığımı bağışlayın.
Mukayeseli çizgi roman sunumu gerçekten bilgi gerektiriyor.
Yıllarca önce bir şekilde okuduğum çizgi romanlar hakkında
bakunin, siz ve diğer dostlar sayesinde edindiğim bilgilerle
daha bilinçli okumaya başladım.
Bu nedene de ayrıca teşekkür ederim.
Saygılarımla.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Önce özrümü kabul edin lütfen,
benim için taranmış ve elimde eksik olan bir sayı
benim için çok önemli
ve ben yeni cevap yazıyorum.
Lütfen bu kabalığımı bağışlayın.
Mukayeseli çizgi roman sunumu gerçekten bilgi gerektiriyor.
Yıllarca önce bir şekilde okuduğum çizgi romanlar hakkında
bakunin, siz ve diğer dostlar sayesinde edindiğim bilgilerle
daha bilinçli okumaya başladım.
Bu nedene de ayrıca teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Estağfurullah Savok arkadaşım, kabalık sizden beklenebilecek en son şeydir.
Bazen başlıklar akıp gidiyor forumda ve haftalar sonra neler kaçtığını farkediyoruz.
Tıpkı hayatta olduğu gibi.
Neyseki hayatta olduğu gibi geri dönülmez değil,
kitaplar da, bizler de hep buradayız.

Yürekten sözleriniz için teşekkür ederim.