Zagor Tam Macera Listesi

1 Mar 2019
66
152
Tay yayınları aslında epey bilgi var. Macera listelerindeki 2. satır, tay yayınları ile ilgili. Bu satırı gri renk olarak planlamıştım başladım devamı boş olduğumda yapacağım.

Fakat ben maceraları tam okumak isteyen için Lal Yayınlarını yeterli görüyorum. Tay yayınları oldukça karışık ve mükerrer maceralar var. Hatta aynı macera 3 kere basılmış. Tay yayınları eski olması dolayısıyla eksik kalmış...

Pek çok macerayı sıralı ve zamanında yayınlamamış hatta ilk basımı ve sonraki basımı arasında farklar var. Ben Tay yayınlarının teferruatına girmedim, girmek istemedim. Amacım Tay Yayınlarını incelemek değildi...

Halen yayın hayatında olmayan bir yayın evi için ancak teşekkür edilmeli. O zamanın boşluğunu mükemmel bir şekilde doldurmuşlardır. Fakat neden İtalya yayın sırasını izlememişler, bazı maceraları yayınlamamışlar ve kafalarına göre takılmışlar anlam veremedim...

Elimde Lal yayınları ile olanlar var ve Türkiye'de basılmamış olanların orijinalleri de var listeleri bunlardan yararlanarak yaptım.. Oysa Tay yayınları ile ilgili indirmelerde bile bulunmadım çünkü çoğu tek sayfa olarak bulunmuyor. Dedğim gibi eksik ve yetersiz gördüm... Orijinal macera isimlerinde bile değişiklik yapmışlar...
Benim yorumuma hemen yanıt yazmışsınız Çok teşekkürler. Ancak, bağışlayın lütfen, ben bunu aradan 4 yıl geçmesine rağmen yeni farkettim. Bunun birinci nedeni yazdığım yorumu unutmuş olmam. İkinci nedenide Formu kullanmayı doğru dürüst bilmediğim için. Oysa üstteki Çan logosuna tıkladığın anda, yorum, yanıt vb. herşeyi anında görüyorsun. Aslında Form mükemmel ancak ben kötüyüm. Bunca yıl nasıl farketmedim bu yanıtı diye kendi kendimi kınadım. Tekrar özür dilerim. Yazdığınız açıklama, yanıt içinde çok çok teşekkürler. Geçde olsa. :)

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,095
Sevgili Garfield67 üstat,
Bu nasıl bir Zagor sevgisi . Bu nasıl bir el emek ürünü ve paylaşımı..?
Vallahi hayretle sonuna kadar takip ettim ve olamaz böyle bir şey diyerek,
Hepsini kopyalayıp dosyama aldım ve de CBR formatına dönüştürerek ,
265 Sayfalık bir klasör elde ettim.
Akabinde de tabletimden her an okuyabilmek amacıyla,
PDF formatına dönüştürüp güzel bir Zagor Maceraları hakkında
Bir başvuru kaynağı sahibi oldum.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.
Keşke aynı kapsamlı bir çalışma, zengin bir Teks bilgisi ve belgelerine sahip,
Teks sever bir dostumuz tarafından da Teks için yapılsa.
Her şey için teşekkürler...

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,158
6,847
Değerli @garfield67 üstat,
@HACILI üstadımızın dediği gibi, ben de hazırlamış olduğunuz listeyi görünce hayretler içinde kaldım! Muazzam bir iş çıkarmışsınız, tebrik ederim. Biraz düzenlemeyle ve görseller ekleyerek kitap halinde yayımlansa, Zagorseverler için müthiş başucu kitabı olur. Bugüne kadar bu harikulade çalışmanızdan nasıl haberim olmamış diye kendime kızdım. Emekleriniz ve paylaşımlarınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım, elleriniz dert görmesin...

TTASCI

Yeni Üye
6 May 2020
58
99
İstanbul
512. Piu n.7 – Zaman Makinesi (Le machina del tempo) Serra-Voltolini
512a. Piu n.7a – Korku Ekimi (La piantagione dell'orrore) Testi-Della Monica
512b. Piu n.7b – Shawnee Bölgesi (Territorio Shawnee) Zamberletti-Torricelli
512c. Piu n.7c – Çukur (La fossa) Burattini-Bisi
512d. Piu n.7d – Gelecekten Gelen Adam (L'uomo venuto dal futuro) Serra-Ambu
520. Piu n.9 – Zaman Makinesi (Le machina del tempo) Serra-Voltolini