YIKILMADIM, AYAKDAYIM...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Türkiye'de adalet maalesef insan maliyetine göre düzenleniyor. Denetimli serbestlik denen şey devletin mahkum maliyetlerinden kurtulmak için ortaya çıkardığı yasal düzenlemeden başka bir şey değildir kanımca. (Her ne kadar onlar bunu başka gerekçelere dayandırsalar da.)

Tekrardan çok geçmiş olsun sevgili Murtaza abim. Umarım en yakın zamanda suçlular cezalandırılır ve de mağduriyetin bir şekilde giderilir. Olmazsa da, en azından canına bir şey gelmemesi tesellimizdir. Seviyoruz ağabey seni...

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Geçmiş olsun. Malesef ülkemizde adalet kavramı önemini ve etkisini kaybetmiştir. Her gün buna dair yeni yeni örnekler yaşıyoruz...

sekonme

Kıdemli Üye
8 Eki 2009
151
336
Ben en iyisi ağzımı hiç açmayayım, siz zaten anladınız ve eminim ki aynı şeyleri düşünüyorsunuz.. Sayın abim tekrar geçmiş olsun diyorum ama bu tekrarların sonu gelsin artık.. neyse sustum...!!!

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,858
Üstadım sen yıkılmazsın kolay kolay.Sana bunları yaşatan kansızlarsa bu dünyada olmasada öbür tarafta mutlaka cezalarını bulacaklar.İlahi adalet şaşmaz,sağlık olsun.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Sayın Murtaza Kuşkuş; Onlar oradan geçmiyorlardı keşif yapıyorlardı. Daha önce de bunu yapmışlardır, hem inşaata hem de işyerine girmeleri de bu nedenledir. Adli Kontrol kararı sıkça kullanılan bir tedbirdir hangi suçlardan dolayı şüphelilerin tutuklanacağı kanunda yazılıdır. Serbest bırakıldıkları için ceza almayacakları düşünülmesin haklarında yapılacak tahkikat sonucunda ceza davası açılacaktır. Orası ayrı. Burada önemli olan zararı karşılamak. Büyük ihtimalle bunu yapamayacaklardır. Geçmiş olsun der sabırlar dilerim.

raak

Kıdemli Üye
8 Mar 2014
146
291
Suçluların o kadar sabıkası oluyor, gene de serbestler. Bu nasıl kanun?!..

Moderatör tarafında düzenlendi:

turhal

Onursal Üye
23 Nis 2017
2,205
3,724
Çok çok geçmiş olsun üstadım. sizin adınıza üzüldüm.Eğer hırsızlar hakim ve savcıların evini soysalar ömür boyu hapis verirlerdi.Lanet olsun adaletsizliğe

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Geçmiş olsun Murtaza Bey. Benim söyleyeceğim tek şey atölyenize esaslı ve azman bir bekçi köpeği alın. O daha iyi bir koruma sağlar bence.

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,188
3,564
Bilecik
Tekrar, çok geçmiş olsun.
Allah kolaylık versin.
Hukukçu diyar üyelerinin size önerileri mutlaka oluyordur, olacaktır.
Size bir zarar gelmesin de, inşallah tez zamanda kayıplarınız telafi edilir.

orgunvaran

Onursal Üye
15 Şub 2016
746
1,499
Şaşırdık mı? Hayır! Sistem böyle işliyor.
Bunun 10'da birini siz yapsanız adamı yıllarca süründürürler..

tolga_sarac

Yeni Üye
1 Nis 2016
35
75
Çok büyük geçmiş olsun üstadım. Maalesef bu ülkenin kaderi bu, suçlular ve hırsızlar için yapılmış sanki kanunlar, hep onlar haklı hep onlar mağdur. Soyulan, haksızlığa uğrayan şikayet eden ise suçlu. Yüce rabbim belki bir gün bu ülkenin başına hz. ömer adaletini uygulayacak bir yönetici nasip eder inşallah.

siyahmurat

Aktif Üye
22 Eyl 2011
294
753
Geçmiş olsun Murtaza üstadım. Maalesef sigaranın üzerine gidildiği kadar, hırsızların üzerine gidilmeyen bir Türkiye'de yaşıyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin. Tekrar geçmiş olsun.

tar27

Yeni Üye
21 Ağu 2017
34
43
Geçmiş olsun üstadım. Ben böyle durumlarda herzaman Nietzsche'nin şu sözünü hatırlarım "Bizi öldürmeyen şey güçlendirir".

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Murtaza ustam evvela üzüntümü ve hüznümü kelimelerle anlatamam... Tekrardan bir kez daha geçmiş olsun üstat..

Not : Hafızaya aldığın resimleri yakın çekim ve büyütülmüş olarak savcılığa veya emniyete değilde, bizzat savcı beyin kendisine versende bir şey çıkmazmı yani.. Bence denemekte fayda vardır üstat, çıkmamış canda umut vardır hesabı .. :24: Ben şahsen adaletin er veya geç yerini bulacağına inanıyorum.. Her zamanda dualarımız ve iyi dileklerimiz seninledir babacan.. Ama genede insanın ağırına gidiyor böyle bir karar vermeleri.. Bu şartlarda madalya vermediklerine dua etmek lâzım herhalde ... :(

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir . Hukukun sizin kayıplarınızı karşılayacak ve suçluların cezasını verecek şekilde gerçekleşmesini temenni ederiz .

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,324
Bandırma
Üstadım büyük geçmiş olsun. Her iş yeri sahibinin kabusu ile karşı karşıya kalmışsınız, yetmemiş bir de adamların şımarıklığı ve arsızlıkları üzerine tuz biber olmuş.

ostrakismos

Süper Üye
13 Ocak 2019
160
423
izmir
Sayın üstadım geçmiş olsun, umarım zararınız tazmin edilir. Mücadeyi bırakmayalım lütfen..