Yeni Bir Kahraman Yaratalım, Fikirleriniz..

EqyptianGod

Yeni Üye
2 Haz 2013
32
12
21 Yüzyılda olsun . :D

Amerika 'da Californiyada olsun .

En yakın dostu Anthony padilla ile olsun .

Yeteneği umm , komedyen ve aynı zamanlı süper kahraman asdfghjkl .

Silahı Poketopu olsun [epic fail] .

Yalnız olsun .

Benden bu kadar ismide Ian Hecox olsun .D

[Smosh terk ]

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Benim aklımda şöyle bir şey var.
Kahramanımız gücünü içindeki bir yaratık-şeytandan alsın.
Gücü öfkelenince artsın ama kontrolünüde içindeki yaratık-şeytana karşı kaybetmeye başlasın ve savaşını iki taraflı versin.Hem içindekine mukayet olmaya çalışırken hemde dışardakiyle (düşmanı ile) uğraşsın mesela...
Hatta öfkesi nedeniyle sevdiği birinin ölümüne neden olabilir.(Bu şekilde kahramanlık yapmak istemesi açıklanabilir.)
Felsefesi(Her süper kahramanda vardır aslında) Öldürdüğüm kişi için 1000 kişiyi kutaracağım ve içimdeki yaratıkla bu yolda öleceğim.Yani ölmek ve yaşamak arasında bocalayan bir kahraman.Kendinden ve içindeki yaratıktan tiksinen.
Yani hem süper kötü hem kahraman.

Bu arada bu 5dk lık düşünmenin ürünü bence güzel bir şekilde yazılabilir. :)

Bu arada biraz fantastikmi oldu ne.

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,437
arkadaslarim kahraman deyince illa ucan ; alev cikaran dunyayi yerinden oynatan karakterler dusunuyor. Benim baska bir fikrim var . Bence cizgi roman basli basina bir sanat ; hem gorsel ; hem dusunsel ; hem sosyal ; hemde duygusal etkileri var ; bu cok az sanat dalinda var . Eger ben 10 yasimda okudugum Zagor'u ; Karaoglan'i simdi 54 yasimdada okuyorsam bu cok ilginc bir sanat... Onerim su : Arap bahari denen bir illet Afrika'nin batisindan ta sinirlarimiza kadar gelmis durumda...Bahar dediler ama kis sartlarini bile asti. Ne lider secebiliyorlar ne siyaset belirliyebiliyorlar zaten bozuk olan vede cogu turizme dayali ekonomilerini duman ettiler . Bizim ulkemize bile burunlarini soktular . Turkiye'de olanlar ne yalnizca hukumet sorunu nede gencligimizin ozgurluk sorunu ... Bal gibi Arap baharindaki gibi Yahudi parmagi var... Hala bir kosede elini ogusturan Yahudi lobisini goremiyorsak onu gosterecek bir kahraman yada kahramanlar yaratabiliriz. Bunlar normal insanlar olup iclerindeki hirs ve vatan sevgisi ile bir araya gelecek cesitli ulkelerden karakterler olabilir . Konular zaten hazir ; Kaddafi sonrasi Libya ; devlet reisi Binali'yi Suudi arabistan'a kacirdigi halde hala yolunu bulamayan Tunus ; daha dun Mubarek'i deviren devrimcilerini katleden Misir ; ic savastan ote bir insanlik drami yasayan Suriye ; Irak ; Afganistan ve Pakistan ... Daha sayayimmi ? Hem gercekci konulari resmedelim hem Komplo Teorisi dedigimiz ama aslinda soylemeye korktugumuz gercekleri dile getirip bu olaylarin arkasindaki gercekleri korkmadan gozler onune dokelim. Kahramanlar ulkemiz dahil yukarida isimleri gecen ulkelerden sosyal medya ile birbirlerini taniyip gercek pesinde kosan universiteli gencler olabilir ya da yasini basini almis tecrubeli kurt emekliler yada eski askerler ...Bilek gucude kullanilir beyin gucude ,,, Belli olmaz senaryolar yazilirken ulkelerin sorunlarinada cozum bulunabilir . Iyi arastirma ve etut gerekli ... Ayrica cizgi roman ne kadar genis bir kesime hitap ederse takipcisi o kadar cok olur . Son olarakda GERCEKCI KAHRAMANLAR HER ZAMAN OKUYANINI ONLAR GIBI HISSETMESINI SAGLAR... Ne dersiniz ? YENI DUNYA DUZENININ GENC KAHRAMANLARI ... Herkesi ve herseyi ozgurce elestirebileceginiz istediginiz bir dunya yaratmaya !...

koftielma

Çeviri & Balonlama
7 Haz 2009
62
762
Konuyu sonradan gördüm. Ne oldu şu iş? Bir sonuç alındı mı?
Benim kendimce oluşturmaya çalıştığım bir senaryo fikri vardı.

Son düzenleme: