Tommiks Ceylan Yayınları 132'lik Seri Sayı 111

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,899
Bir sürelik aradan sonra dönüşünüz muhteşem oldu vefalı üstadım. Hepimizin çocukluk hayellerini süsleyen serileri ara vermeden paylaşıyorsunuz.

Ellerinize, gözlerinize, emeğinize sağlık.

Sadece merak ediyorum acaba Kızılmaske Tay Yayınları Fasikül 1. Seri'nin kalan sayılarını da paylaşacak mısınız?

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,453
Bin kovboy Vahşi Batı da çocuklar gibi şendik ,
Bin kovboy o gün dev gibi bir kızılderili ordusunu yendik.
"Bir kovboy atasözünden"
Tom ve arkadaşları daha doğrusu abileri Salloso ve Kundakçı pardon Konyakçı Vahşi Batının medarı iftiharıdır.
Özellikle Salloso Oxford mezunu olup Genel Cerrahide ihtisas yapmış sonrasında KPSS den aldığı puanla Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde kafe işletmiştir.
Orada meyhaneden tanıştığı aslen Kamboçyalı olan Konyakçı ile kanka olmuş bol bol kafa çekerek deruni ilimlerde ihtisas yapmıştır.
Karaköy'ün namlı meyhanelerinden One Fıçı nın sahibi Matrak Niko tarafından her ikiside Romla takdis edilip şarapla inisiye edilmişlerdir.Yaşadıkları derin hallerin etkisiyle Arizona da Zona isimli bir çiftlik kurmuşlar komşuları olan Mormonlara illallah dedirtmişlerdir.
Kafa çekmesiyle meşhur İçen Bizon la dostluk kurup Merkeplerin tarihi konusunda eserler vermişlerdirki bu eser 130 dile çevrilmiştir.Bu büyük eserin orjinaline ulaşamazsınız boşuna aramayın değerli dostlar.
Daha sonraları Tom la tanışıp ona abilik yapan kahramanlarımız onuda inisiye etmişler ve kaçak sigara ile tütsülemişlerdir.
Böylesine büyük değerlerdir işte.
Kolay yetişmiyor böyle büyük insanlar.
Değerini bilmeli.
Yaşayan efsanedir hepside.
İçen Boynuz ise kuraklık sonucu Gobi çölüne çekilmiş palmiye yetiştirmiş katır üretmiştir.
Macera bu kardeşlerimizin göbek adı gibidir.
Mangal gibi yürekli,aslan gibi ciğerli bu kardeşlerimizin yolları açık maceraları bol olsun.
Bu değerli çalışma için çok teşekkür ederim sevgili Vefalı üstadım.