The Boys (Çocuklar) 18+

smoker

Yeni Üye
29 Şub 2024
13
184
gallery-1510183188-the-boys.jpg

Dünyada insanlardan farklı olan ve Süperler olarak bilinen bir ırk daha vardır. Süperlerin geneli insana benzese de, içlerinde yaratık gibi olanlar da mevcuttur. Dünya üzerinde bulunan 200.000 civarındaki süperin büyük kısmı kendi halinde takılmakta, bazılarıysa süper kahraman takımları oluşturmuş halde hayatına devam etmektedir. Süper kahraman olgusu bir para kapısına dönüşmüş durumdadır, bu süper kahramanlar aslında kötülerle falan savaşmamakta, sadece yan gelip yatmaktadırlar. İnsanlardan daha güçlü oldukları için de her türlü sapkınlığı yapmayı kendilerinde hak görmektedirler. CIA, süperlerin kontrol altında tutulması için Greg Mallory önderliğinde Butcher, Fransız, Ana Sütü ve Kadın kod adlarına sahip olan ve normal insana benzemelerine rağmen süperlerden çok daha güçlü olan Çocuklar (The Boys) adında beş kişilik bir ekip kurar. Gözetim altında tutulan süperlerden biri olan Lambayakan bir gün Mallory'nin torunlarını öldürünce, ekip dağılır. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra eski ekipte olan Butcher takımı yeniden toplar. Mallory geri dönmeyeceği için onun yerine yakın zamanda sevgilisi bir süper tarafından öldürülen Hughie Campbell'ı ekibe dahil eder. Yeniden kurulan Çocuklar'ın şimdiki amacı süperleri kontrol altında tutmak değil, tamamen yok etmektir. Ekip bunu yaparken en vahşi yöntemlere başvurmaktan da geri kalmayacaktır.

Serinin çevirisine şu anda aktif şekilde devam ediyorum. Çizgi romanın yeni bölümleri yayınlandığında bu konudan paylaşacağım. Ana çizgi romanın 30. ve 31. sayıları arasında geçen bir olayı anlatan altı bölümlük bir mini seri Kahramangazm'ı da çevirdim, 30. bölümden sonra o altı bölümü paylaşacağım, ardından 31. bölümden ana seri devam edecek. Çizgi romanı çevirmeye başladığımda çeviriyi orijinal isimlerle yapmıştım, fakat diziye uygun olacak şekilde Türkçeleştirmeye karar verdim. Yakın zamanda geriye dönük olarak da düzenlemeleri yapacağım.

Önemli Not: Seri aşırı derecede küfür, kan, vahşet ve cinsellik içermektedir. Bu tür içeriklere hassas olan okurlara seriyi önermem. Merak edenler dizisini izleyebilirler, dizisi de çizgi roman gibi aşırı grafik içerik barındırıyor, ancak çizgi romana göre daha yumuşak tonlarda.

Son düzenleme:

smoker

Yeni Üye
29 Şub 2024
13
184
Çok teşekkürler, ellerinize sağlık. Birde nasıl indirip okuyabiliriz link göremedim :)
İndirme linki yok ne yazık ki, online olarak okuyabilirsiniz. Siteye eklenen sayfa formatı en üst seviyede, balonlama da İngilizce orijinal dizaynına göre 1:1 yapıldı. Bir sayfayı yeni sekmede açıp büyütürsen, sayfa kalitesinde bozulma olmuyor.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,959
ordu-turkey
İndirme linki yok ne yazık ki, online olarak okuyabilirsiniz. Siteye eklenen sayfa formatı en üst seviyede, balonlama da İngilizce orijinal dizaynına göre 1:1 yapıldı. Bir sayfayı yeni sekmede açıp büyütürsen, sayfa kalitesinde bozulma olmuyor.
keşke dosya şeklindede olsa arşivlemek için çok güzel olur al arşive at her yerde oku

smoker

Yeni Üye
29 Şub 2024
13
184
keşke dosya şeklindede olsa arşivlemek için çok güzel olur al arşive at her yerde oku
Belki seriyi tamamladıktan sonra o şekilde sunabiliriz buraya özel olarak. Serinin çevirisi şu anda 33. bölümde. 1 ay içerisinde çevirisini tamamlarım muhtemelen. 13 Haziran tarihine kadar yani dizisinin 4. sezonu çıkmadan da seriyi tamamen bitirmeyi düşünüyoruz.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,959
ordu-turkey
Belki seriyi tamamladıktan sonra o şekilde sunabiliriz buraya özel olarak. Serinin çevirisi şu anda 33. bölümde. 1 ay içerisinde çevirisini tamamlarım muhtemelen. 13 Haziran tarihine kadar yani dizisinin 4. sezonu çıkmadan da seriyi tamamen bitirmeyi düşünüyoruz.
çok iyi olur arşivde tekrar okumak isteyen içinde kolaylık olur heryere taşınır yani

smoker

Yeni Üye
29 Şub 2024
13
184

@smoker İlk önce çok teşekkür ederiz. Eğer izniniz olursa isteyenlerde var hepsini indirmiştim düzenledim sakıncası yoksa paylaşayım. İstemezseniz paylaşmayacağım.14,15,16,17,18,19. blmler için. 6 Blm hepsi 35mb.​

Dediğim gibi seriyi tamamladıktan sonra bu şekilde paylaşmayı düşünüyoruz. Teklif için teşekkürler.

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,288
5,599
Ellerinize emeklerinize gözlerinize yüreklerinize sağlık üstadım. İYi Kİ VARSINIZ. Seri tamamlandıktan sonra arşivime eklemeyi dört gözle bekliyorum.

smoker

Yeni Üye
29 Şub 2024
13
184
Ellerinize emeklerinize gözlerinize yüreklerinize sağlık üstadım. İYi Kİ VARSINIZ. Seri tamamlandıktan sonra arşivime eklemeyi dört gözle bekliyorum.

Rica ederim, ne demek.

Ana seriyle birlikte toplam 26 bölümden oluşan ve ana hikayeyi destekleyen yan seriler Kahramangazm, Yayla Çocuğu, Kasap, Fırıncı & Mumcu ve Sevgili Becky serilerini de yapıyoruz. Hikaye sırasına göre onları da yayınlayacağız.

smoker

Yeni Üye
29 Şub 2024
13
184
@smoker Dizinin ilk 2 sezonunu izlemiş çok beğenmiştim. Senaryoda farklılıklar olduğu için çizgi romanını hep merak ediyordum. Sanırım toplamda 72 sayı. Bu eseri dilimize kazandırdığınız için ellerinize sağlık ve kocaman teşekkürler 🙏 :cool: Yan seriler ana hikaye bitince okunmalı değil mi?
Hayır, yan seriler ana seri yayınlanırken çıktı. Mesela Kahramangazm serisi 30. ve 31. bölümler arasında yaşanan bir olayı anlatıyor. Yan hikayeleri ana seride sırası geldikçe vereceğiz. Örneğin Kahramangazm'a sıra gelince o bölümleri akışı bozmayacak şekilde 30.1, 30.2. şeklinde vereceğiz. Yan seri bitince de 31, 32 diye ana seri devam edecek.