Sven Hassel - Onlar Ölürken

oktayyapıcı13

Onursal Üye
29 Haz 2015
1,386
15,708
RP8P8OsH_o.jpg

1941 Rusya Seferi'ne katılan Sven Hassel, bu kitabında, Hitler'in çılgınlığı acımasız, amansız bir iklimde savaşan askerlerin inanılmaz kahramanlık ve başarılarını, insanan dayanma gücünü aşan acılarını çok yalın ve güzel bir biçimde anlatıyor.

Bu kitapta da, tanıdık cephe arkadaşlarıyla karşılaşıyoruz. Kurnaz Porta, fanatik Nazi Heide, Fransa özlemi çeken Lejyoner, sarsılmaz, güçlü Küçük Kardeş ve hepsinin sevip saydıkları, "Moruk" takma adını verdikleri, kavrayışlı, ileri görüşlü, anlayışlı takım komutanları Çavuş Bejer.

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
390
1,338
İstanbul
Bu kitap E yayınları tarafından ilk olarak 1984 yılında basılmış benim kırtasiyeden aldığım yıl...
11 ve ya 12 yaşlarındayım... Posttaki ise 2000 yılındaki 2. baskısı...
İlk aldığım ve okuduğum zaman sevmiştim. Yıllar sonra ise Sahaflara gittiğimde kalan diğer sayıları tek tek toplamıştım
.
Her gördüğüm kitapçıdan/sahaftan -ben de olan bir sayısı olsa bile- alırdım, ancak artık çıkmıyor.
Emeğinize sağlık @oktayyapıcı13

Son düzenleme:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,886
5,169

Sayın oktayyapıcı13 ;

"Hitler'in çılgınlığı acımasız, amansız bir iklimde savaşan askerlerin inanılmaz kahramanlık ve başarılarını, insanın dayanma gücünü aşan acılarını çok yalın ve güzel bir biçimde anlatıyor."

Yukarıdaki satırları senin tanıtım yazından aldım.
Ancak ben Hitler tarafını değil Stalingrad'da yurt savunmasında harikalar yaratanların "askerlerin inanılmaz kahramanlık ve başarılarını" alkışlıyorum... Yani tarafım ....

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...