Süper Korku Alfa Yayınları 3000 TL'lik Seri Sayı 07

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,070
Sarıyer
Değerli dostlarım,
2500 Tl olarak başlayıp 3000 Tl olarak devam eden seriden bir sayı. İçindeki öykülerin bazılarının baskıları kendiliğinden soluk, taranmış halleri basılı hallerinden daha rahat okunuyor diyebilirim.

Sevgi & Saygı

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
İlk teşekkür benden gelsin Uzun zamandır Korkularda hareket yoktu biraz hareket geldi sayende Teşekkür ederim Nadir Abi ellerine sağlık

12 Şub 2010
15,006
543,799
Korku Hikayelerinin büyülü bir cazibesi vardır. Bunlar kesinlikle sıradan çizgi romanlar olmayıp edebi yönleri çok güçlüdür.

Aynı nedenlerle Conan ve Dampyr'i de çok cazip bulurum.

Zamanındaki baskı teknolojisi ve maddi imkanlar sebebiyle bugün için bize çok kötü gelen baskılarına rağmen, altın çamura düşmeyle değerinden kaybetmediği gibi bunlar da çizgilerinin güzelliği ve edebi değerleriyle bize Korku çizgi romanlarını sevdirdiler.

İlk öykü olan Kurt Adamın Laneti, kahramanı Simon Garth olan Zombi'yi anımsatmakta.
skrkglybn07_03.jpg

Arthur Lemming'in kaderi ve laneti, Simon Garth'ın başına gelenin bir benzeri ve ben de bayılırım böylesi kurgulara...

İkinci öykü olan " Son Savaşın Kışında " ise tam benlik.

Haçlı Savaşları ve sonuçlarıyla ilgili ciltler dolusu kitaplarla anlatılamayacak harika tespitler çok kısa bir kaç cümleyle özetlenmiş. Sevgili Cemil'in de çok ilginç bulacağına eminim..
skrkglybn07_21.jpg

skrkglybn07_22.jpg

skrkglybn07_23.jpg

Çok teşekkür ediyorum sevgili Nadir

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,051
75,682
hiçbiryerde :)
Kesinlikle haklısın Haluk abi.
Çocukken hiç ilgi göstermediğim
Korku, Martin Mystere gibi çizgi
romanları yeni yeni keşfediyor ve
çok keyif alarak okuyorum...
Teşekkürler Nadir hocam.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,701
TAM 35
Zamanında bu müthiş hikayeleri bu kadar kalitesiz basarak adeta okunmaması için çalışmışlar sanki.Evet benimde tararken akla karayı seçtiğim kitaplardı bunlar.Çok teşekkürler

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,196
Eline sağlık değerli dostum.
Güzel bir korku paylaşımı için teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,672
Kasımpaşa
Bundan sonra bir çizgi romanı okurken muhakkak önce sayın profesör'e, sonra sayın yeryüzü'ne ve nihayetinde sayın ertuğrul beyefendiye sormam şart oldu. Baksanıza neler yazıveriyorlar. Yıllarca boşuna okumuşum.. Teşekkür ederim efendim.