Stan Lee'nin 91. Doğum Günü

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,372
3,550
Midgard
Evet bugün benim doğum günüm olmasının yanı sıra 28 Aralık'ın başka anlamları da var.

28 Aralık 2 sene önce yaşanan Roboski katliamının yıldönümü. Her ne kadar bazı siyasetçilerimiz 3. yılı sansalar da...

Biraz da neşeli şeylerden bahsedelim. Bugün aynı zamanda Adana Demirspor'un kuruluş günü.

BclG7mbCUAA67qO.jpg

Ve Marvel'ın en önemli isimlerinden Stan Lee'nin doğum günü.

Peki Stan Lee kimdir?

Stanley Martin Lieber 1922 doğumlu çizgi roman yazarıdır. New York'ta doğmuştur (çoğu Marvel süper kahramanı gibi!). Geçim sıkıntıları yüzünden okulu bırakan Martin Timely Comicste çalışmaya başlar. 1942 yılında Captain America hakkında hikaye yazdı. Stan Martin, S.T. Anley gibi farklı isimler altında yazılar yazdı fakat Stan Lee'yi seçti. Timely ismini Marvel olarak değiştirdi. Stan Lee yeni karakterler yaratmaya başladı ve ortaya Fantastic Four, Hulk, Spiderman, Daredevil gibi çok başarılı karakterler çıktı. En son bi' Marvel oyununda ana karakteri canlandırmıştır (yani ana karakterimiz Stan Lee) ve o karakteri seslendirmiştir.

Stan Lee ayrıyetten yaratığı karakterlerin filmlerinde de oynamıştır:

Kendisi 91.yaşını Twitter'daki 1 milyon takipçisi ile kutlamıştır. Ve 1 milyonuncu takipçiye bugün ulaşmıştır :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,055
75,876
hiçbiryerde :)
Ben takipçi falan anlamam,
sevgili abdullah bu konuyla gönlümü çaldın.
Şu ne güzel bir fotoğraftır böyle, dikkatlice baktım,
Adana mı bu, ne kadar güzel görünüyor
1994-96 arası iki yılımı geçirdiğim şehir...
Yoksa orası değil mi?...
"Hayat" dediğimiz şeye çok fazla anlam yüklüyoruz...
Çok ciddiye almamak lazım.
Mesela bu Stan Lee bir playboy mudur ki öyle poz vermiş:)
Neyse kesiyorum burada, konu uzayıp kilitlenmesin sonra :)...