"Radyo tiyatrosu" külliyatı (Toplam 216 Oyun)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
Radyo Tiyatrosu külliyatı 14 oyun (13)

Bu son paylaşımla 450 ye varan radyo tiyatrosu ve arkası yarın tiyatro oyunlarını paylaşmış bulunuyoruz, bu kadar beni kesmedi diyen arkadaş varsa youtube ve çeşitli sitelerlerde daha fazlasınıda bulabilir :)
Umarım benim kadar keyif almışsınızdır,

Ads_z.png

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Bu dev külliyatı nostaljiseverlere hiç bir karşılık beklemeden paylaştığınız için sizlere herkes adına teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim. Gönülden teşekkürler.. Bu arada konu sabitlenmiştir. Bilginize sunulur.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Paylaşımlarınız için ellerinize sağlık.
Bir zamanlar müdavimi olduğum/muz programlardı.
Yıllar sonra, radyo tiyatrosu olarak dinlediğim bir eserin,
TV dizisi versiyonunu da izledim.
Radyo tiyatrosunu dinlerken aldığım keyfi ve zevki alamadım.
Örnek: Necati Cumalı'nın yazdığı MİNE.
1970 yılında takip ettiğim Arkası yarın programı olan.
" SİYAH LALE " yi arıyorum. arşivinizde var mı..?
Ya da arşivinde olan bir dostumuz var mı..?
Selamlar sevgiler...

Siyah Lale'yi Youtubede dinledim. Trt seslendirmeli. Ne kadar güzel ne kadar duru sesler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,652
Bir zamanlar ne dinlerdik, bilhassa yazları Bağa (Bahçeye) göçtüğümüzde, elektrik yoktu, bağda idare lambası, misafirler gelirse lüxler le ışık sağlanırdı. En büyük eğlence kaynağımız radyoydu. Çalışsak çalıştığımız yerde, dinlensek dinlendiğimiz yerde radyo olurdu.

Arkası yarın programı kaçırmadığımız programlar arasındaydı.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Bir zamanlar ne dinlerdik, bilhassa yazları Bağa (Bahçeye) göçtüğümüzde, elektrik yoktu, bağda idare lambası, misafirler gelirse lüxler le ışık sağlanırdı. En büyük eğlence kaynağımız radyoydu. Çalışsak çalıştığımız yerde, dinlensek dinlendiğimiz yerde radyo olurdu.

Arkası yarın programı kaçırmadığımız programlar arasındaydı.

Seksenli yılların başları... Televizyonumuz yok, Philips marka 6 pille çalışan bir radyomuz var. Çocuğum, lambayı kapatırım, yatağa girerim, radyoyu açarım, çocuk radyosu - arkası yarın - radyo tiyatrosunu dinlerim. Bazen benden bir kaç yaş büyük ablamla yine yatağın altına sokuluruz radyoyu açarız, ben çocuk radyosunu dinlerim, o radyo tiyatrosunu. Dinledikçe hayallere dalarım. Meğerse kitap ve radyo insana hayal kurdururmuş, şimdi hayal kurmaya gerek yok nasıl olsa herşey görsel.