"Postimage.org"a yüklenen resimler görülmüyor!..

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Ben flickr kullanıyorum. Oldukça eski bir site ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Tek problem, ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz resim sayısının sınırlı olması (1000 adet).

Çok teşekkürler sevgili teyyare. Bunu denemek mantıklı görünüyor. Ben de Flicker'a geçeceğim büyük ihtimalle.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun resmi internet sayfasında postimg.cc internet sitesi hakkında aşağıdaki bilgi bulunmaktadır:

"5651 sayılı Kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 26/12/2019 tarih ve 490.05.01.2019.-785927 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (postimg.cc) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır."

Noktayı koymuşsunuz sevgili gorgon konuyla ilgili. Çok teşekkürler araştırma ve verdiğiniz bilgi için.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,256

* Opera tarayıcısının VPN'sinden Çizgi Diyarı'na bağlandım: Resimler görülüyor (demek ki sorun sadece Türkiye içinde geçerli).
* Türkiye'den başka bir forumun "Deneme Alanı"nda denedim: Resimler yine görülmedi.
* DNS değiştirdim sonuç değişmedi.
* PostImage'ın ana giriş sayfası açılıyor ama kayıtlı kullanıcı olarak girmeye çalıştığım kendi arşivim, yani "Resimlerim" sayfasına ulaşılmıyor.
* Açılabilen ana sayfada yeni resim yüklemeye çalışınca başarıyla yükleniyormuş gibi gözüküyor, "yükleme tamamlandı" ibaresi çıkıyor ama bir süre sonra "sunucu bulunamadı" yazan boş sayfa çıkıyor.
* "Filanca site şu anda faal mi?" türünden sitelere girildiğinde "site faal ve ulaşılabiliyor" cevabını alıyoruz. Zaten ana sayfaya girilebiliyor demiştik.
* Kısacası sorun PostImage sitesinin kendisinde sanırım. Sitelerinde bilgi de vermemişler. Acaba siteleri hack'lendi mi?
* İnternette yakın tarihlere ait yabancılar cenahından benzer şikayetler görmedim, bu da sorunun sadece bizim ülkemize özel olduğunu işaret ediyor

Bilgi sahibi olan dostlar duyumlarını paylaşırlarsa sevinirim. Yasaklı olan sitelerin listelendiği bir site var diyorlar, oraya giren varsa PostImage'ın da listede olup olmadığına bakabilir mi?

"Yetkililer" artık işi daha sıkı tutuyorlar (akıllandılar) ve sadece DNS değiştirmek, erişime kapatılmış sitelere girmek konusunda bir işe yaramıyor. Ancak Opera tarayıcının VPN aracı ile girmek istediğim bütün sitelere erişebildim bugüne kadar.

Opera bu özelliği tarayıcısına eklemeden önce HideMe VPN (ücretli) kullanıyordum.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
Benim de sitemize postimage üzerinden eklediğim tüm resimler görülmüyor lakin Chrome için VPN eklentisi Browsec'i aktif ettiğimde tüm resimleri görebiliyorum. Postimage açılana kadar yeni resimleri "resmim.net"e eklemeyi düşünüyordum ama bu sitenin akıbetinin ne olacağı belli değil, kaldı ki belli bir sürede görüntülenmeyen resimlerin otomatik olarak silineceği yazıyor. Bu yüzden 1000 adet kısıtlaması olsa da (Limit dolana kadar belki postimage üzerindeki idari tedbir kararı kaldırılır.) Sevgili Tayyare'nin önerdiği Flickr'i kullanarak yoluma devam edeceğim. Şimdilik en iyi yol budur sanırım.. Bilgilendirme için herkese çok teşekkür ederim.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Benim de sitemize postimage üzerinden eklediğim tüm resimler görülmüyor lakin Chrome için VPN eklentisi Browsec'i aktif ettiğimde tüm resimleri görebiliyorum. Postimage açılana kadar yeni resimleri "resmim.net"e eklemeyi düşünüyordum ama bu sitenin akıbetinin ne olacağı belli değil, kaldı ki belli bir sürede görüntülenmeyen resimlerin otomatik olarak silineceği yazıyor. Bu yüzden 1000 adet kısıtlaması olsa da (Limit dolana kadar belki postimage üzerindeki idari tedbir kararı kaldırılır.) Sevgili Tayyare'nin önerdiği Flickr'i kullanarak yoluma devam edeceğim. Şimdilik en iyi yol budur sanırım.. Bilgilendirme için herkese çok teşekkür ederim.

Ben de şimdi tüm resimlerimi Flicker'a yükledim. Umarım artık hepsi doğru görünüyordur şimdi. Her paylaşımımda 2 resim kullandığım için 1000 kısıtlama beni 500 paylaşım götürür. 500 paylaşıma da kim öle, kim kala :)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,326

"Resmim.net" kullanmayın derim.(ben denemek için 1 resim yüklemiştim, ileride değiştiririm)

Anasayfa > Destek > Kullanım Koşulları sayfasında şunlar yazıyor:

Kullanım Koşulları

Kullanım Süresi:
Eğer bir resim, 150 gün boyunca hiç görüntülenmediyse ve herhangi bir hesaba ait değilse sistem tarafından otomatik silinmektedir.

Eğer bir üyelik açan kullanıcı tarafından yüklenen bir resim, 365 gün boyunca hiç görüntülenmediyse sistem tarafından otomatik silinmektedir.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
Ben de şimdi tüm resimlerimi Flicker'a yükledim. Umarım artık hepsi doğru görünüyordur şimdi. Her paylaşımımda 2 resim kullandığım için 1000 kısıtlama beni 500 paylaşım götürür. 500 paylaşıma da kim öle, kim kala :)
Lobador üstadım benim Flickr limitim maalesef dolmak üzere (20 resim ekleme hakkım kaldı); sizin tavsiye edebileceğiniz hem kullanımı kolay hem de Türkiye'den erişim yasağı alma ihtimali düşük olan bir resim barındırma sitesi var mıdır? Teşekkürler..