Plevne Müdafaası - Remzi Türemen

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,672
Kasımpaşa
Muhteşem bir hikaye ve olağanüstü çizimler...
Sevgili kolibri sayesinde gazete kupürlerinde kalmaktan kurtuluyor...
Remzi Türemen'in gerçekten çok özel çizgileri var.
Umarım onun da tüm çizgilerini arşivleyebiliriz.
Teşekkürler sevgili kolibri.

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,837
Fatih İstanbul
Üstat Remzi Türemen'in güzel çizgileri,
Halide Edip hanımefendinin klasikler arasına girmiş harika romanı ile birleşince güzel bir eser ortaya çıkmış...
(Bu arada "üstadın aşağıdaki çizgi romanları hangi dergilerde yayımlanmış ve elinde olanlar niye paylaşmaz acaba" diye de düşünmekten kendimi alamadım.):':)':)'(

0Dk3NV.jpg

J24jkE.jpg

OMZj93.jpg

WYZj9E.jpg

52308R.gif

Hepsini ekleyeceğim inşallah.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,407
Muhteşem bir çalışma.
Böyle çizimler inanılmaz.
Dünya çapında.
Son zamanlarda gördüğüm en güzel çizimler.Böyle bir değeri bizlere kazandıran sevgili " KOLİBRİ " dostumuza çok teşekkür ederim.
Ülkemizde ne kadar yetenekli ressamlar var ama değerleri bilinmiyor ya en çok ta bu koyuyor bana....

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,837
Fatih İstanbul
Muhteşem bir çalışma.
Böyle çizimler inanılmaz.
Dünya çapında.
Son zamanlarda gördüğüm en güzel çizimler.Böyle bir değeri bizlere kazandıran sevgili " KOLİBRİ " dostumuza çok teşekkür ederim.
Ülkemizde ne kadar yetenekli ressamlar var ama değerleri bilinmiyor ya en çok ta bu koyuyor bana....

Talat Güreli üstadın da en beğendiği çizerlerden.Oun özel isteği sebebiyle uzun araştırmalar sonucu bulduğum bir çizgiromandı Plevne.

Remzi Türemen'in 70 civarında birbirinden nefis sinema afişi de çok güzeldir.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,189
İddia ediyorum ki Remzi Türemen çizgileri dünyadaki en tanınmış çizgi sanatçılarının çizgileri ile yarışır ve de ya galip gelir ya berabere kalır.
Harika çizgiler...
Keyifle okuyacağım bu macera için yürekten teşekkür ediyorum Sayın "Kolibri"...
"Diğer Remzi Türemen imzalı çizgi romanları da paylaşacağınız" müjdesi için de ayrıca teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

52308R.gif