Nâzım Hikmet - Sevda Ateşten Gömlek (Şiirler)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,364
Nâzım Hikmet - Sevda Ateşten Gömlek (şiirler)
Sevda Ateşten Gömlek
(Nâzım Hikmet'in "sevda şiirleri"nden derlemeler)
Yazan: Nâzım Hikmet
Tür: Şiir
Yayınevi: Bilgi Yayınevi, sıra: 201
Nazım Hikmet Şiirleri serisi: 3
Basım yılı: 1988 (3. basım) 1. Basım 1975'te
Kapak kompozisyonu: Fahri Karagözoğlu
197 sayfa s/pdf-A (Arşiv PDF, içinde kelime araması yapılabilir)

H_KMET_NAZIM_Sevda_Ate_ten_G_mlek_kpk.jpg

MediaFire

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
165
denizci
Hatırladığım kadarıyla; bu seri cep kitap şeklindeydi, eğer hatırladığım doğruysa; demek bu mavi olanı, Cağaloğlu'na gider direkt matbaasından alırdım çok çok ucuza tüm kitapları, eline sağlık üstadım.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,094
Kastamonu
Teşekkürler Scanfan. Paylaşımlarınızın en sıkı takipçilerinden biriyim.

Eliniz, kolunuz ağrımasın.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,894
5,220
Bende ( real kitaplığımda ) Asım Bezirci'nin ( Sivas'ta
yobazlar tarafından yakılan ) hazırladığı Cem Yayınları’ndan
çıkan 8 ciltlik "Tüm Eserleri" vardı. Daha sonra
"Adam Yayınları”nda ve şimdilerde de
YapıKrediYayınları'nda Tüm eserleri yayınlanıyor.
Ama Asıl bu şiirleri daha iyi anlamak için Kemal Sülker'in
Nazım Hikmet üzerine yazdığı kitapları okumak gerekiyor.
Bendeki "Tüm Eserlerinde" de Asım Bezirci'nin açıklamaları
geniş yer tutmaktadır.
Gelelim asıl konumuza ; Yine çok değerli kitap sunmuşsun.
Dikkat edersen bu serideki 3. kitabı. Belki serinin (öncesi ve
sonrası ile ) devamı da gelir kim bilir ?
Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,878
İstanbul
Kitabın içindeki bence en güzel şiirlerden birisi "Seni Düşünmek".

Ezginin Günlüğü'nün ilk âlbümüne de adını veren bu şiir, Ezginin Günlüğü tarafından bestelenip, yorumlanmış:

Teşekkürler, üstad.

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
165
denizci
Serinin her kitabı; farklı farklı renklerdeydi, bakalım doğru hatırlıyor muyum, aynı seriden mi bahsediyoruz bilmiyorum tabii, veya bunadım mı; anlayacağım üstadım diğerlerini de yayınlarsa, bu arada, ben ortaokuldayken; Nazım'ın kendi sesinden şiirlerini dinlerdim yabancı radyodan, düşünebiliyor musunuz; ne acı bir durum, geceleri saatini bekler açar dinlerdim, hiç unutmam, kendi sesinden.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,364
Serinin her kitabı; farklı farklı renklerdeydi, bakalım doğru hatırlıyor muyum, aynı seriden mi bahsediyoruz bilmiyorum tabii, veya bunadım mı; anlayacağım üstadım diğerlerini de yayınlarsa, bu arada, ben ortaokuldayken; Nazım'ın kendi sesinden şiirlerini dinlerdim yabancı radyodan, düşünebiliyor musunuz; ne acı bir durum, geceleri saatini bekler açar dinlerdim, hiç unutmam, kendi sesinden.
fındıkfındık üstadım, sizi hayal kırıklığına uğratacağım için çok üzgünüm, ancak seriden elimde kalan tek Nazım Hikmet kitabı buydu ve diğerlerinin dış görünüşlerini hiç hatırlayamıyorum şimdi. İnternetten bakabiliriz belki (kitap müzayede sitelerine vb)..
Paylaşımı beğendiğinize çok sevindim. Güzel günlerde okumanızı dilerim.

Not: Serinin 6 ve 7. kitaplarının kapakları aşağıda. Siz haklısınız sevgili fındıkdındık. Serinin her kitabı galiba farklı renklerdeydi.
nazmbilgiiir.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,995
83,721
Kasımpaşa
Ben sizi bilmem ama gençliğimde-nazım beni affetsin ki affeder o sevdanın ve kavganının şairidir-sevdiğim kızları tavlamak için hep kullandım nazım'ın şiirlerini.. Bütün aldığım nazım kitaplarını hep verdim kızlara.. Şimdi pişman mısın diye sorarsanız hayatta benim herşeyim pişmanlıktır ama tek pişman olmadığım şey verdiğim nazım kitaplarıdır.. Sağol usta..

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,663
Gaziantep
Hatırladığım kadarıyla; bu seri cep kitap şeklindeydi, eğer hatırladığım doğruysa; demek bu mavi olanı, Cağaloğlu'na gider direkt matbaasından alırdım çok çok ucuza tüm kitapları, eline sağlık üstadım.

Doğru hatırlıyorsun Sevgili Ozan. Bilgi Yayınevi kitaplarını o dönemde-uzun bir süre- böyle eni dar cebe sığacak boyutta çıkarırdı. Dediğin gibi Nazım Hikmet'in şiirleri her biri ayrı renkte sulu boya ile yapılmış çok güzel kapaklarla yayınlanmıştı. Eline sağlık sevgili "scanfan"