Nadir film afişleri

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
25373.jpg

26009.jpg

30423.jpg

141248.jpg

10418143_645825475510675_4059177874950767882_n.jpg

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,133
8,149
İstanbul
Bu başlık hep gözümün önünde dolandı durdu da bakmak bir türlü kısmet olmamıştı.
Ne kadar yanlış yapmışım, ne kadar geç kalmışım meğerse...

Millet dedektörlerle hazine arar durur.
Halbuki gerçek hazinenin burada olduğunu bir bilseler...
Nasıl bir yolculuğa çıktım sayenizde bir bilseniz?
Nasıl da iyi oldu bir bilseniz?

Ellerinize, kollarınıza, emeğinize sağlık üstadım.
Çok teşekkürler...

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Teşekkürler hgkurak, buraya ilği alaka oldukça devamı gelecek.. Heybem daha nice afişlerle dolu, hayat benim için paylaştıkça güzel:)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,340

Sinemaya meraklı, binlerce filmden oluşan koleksiyona sahip, hattâ Vikipedi'ye sayısız kapsamlı film maddesi girmiş olan biri olarak buradaki afişlerin çoğunu görmedim bile. Film maddelerini yazarken çok sayıda referans kitaba, dergiye ve internetteki onlarca film sitesine bakıyordum. Bu arada "poster database" ve diğer benzeri afiş sitelerini sayısız kereler ziyaret ediyordum. Tabii öncelikle daha popüler olan İngilizce afişler ve filmin kendi dilinde basılan orijinal afişlerine bakıyordum. Bu nedenle buradaki afişleri görmemiş olmalıyım (buradakiler çoğunlukla Fransızca ve İtalyanca). Üstelik buradaki afişler çok büyük boyutlu ve kaliteli. Eğer bu afişler teker teker fişlenir, ve yanlarına film bilgileri filan yazılabilirse ve kategorilere ayrılabilirse Çizgi Diyarı'nın bu bölümü internette sinemaseverler için bir referans noktası bile olabilir. Afişler çok albenili, müthiş çizimler var. Üstelik ilginç bir ayrım yapılmış: sadece elle çizilmiş afişler buraya alınmış, bu daha da harika. Uzun süredir film maddesi yazamıyorum. Yazmış olsaydım mutlaka bunlardan da yararlanırdım. Bunları nerelerden buluyorsunuz şaşırıyorum. Elimde onca kitap, dergi ve internet linki olduğu halde bunların çoğunu görmemiştim, en azından bu boyutta olanlarına rastlamamıştım.
Emekleriniz için size tekrar teşekkür ediyorum sevgili "Sadık Mustafa".

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Sevğili scafan, bu konuda birazda şansım yaver gitti diyebiliriz, çok aman- aman bir çaba sarfetmedim. Bazı afişleri fotosopdan elden geçiriyorum..

Afişlerin elle çizilmiş ve güzel olması beni ilğilendiriyor, İngiliz, İtalyan vs. işin o tarafına bakmıyorum.. Bazı filmler dikkatimi çekiyor, içim gidiyor araştırıyorum, sonuç hüsran..

söylemiş oldukların bu forumda gerçekleşirse, ortaya mükemmel bir şey çıkar. onun içinde Babayiğitlere ihtiyaç var.

Film afişleriyle ilğilenen dostlarda, elle çizilmiş nadir olmak şartıyla bu bölümde afiş paylaşabilirler. Yardımlarınızı bekliyorum...

Afişler fırsat buldukça gelmeye devam edecek, öyle şeyler var ki, paylaşmak için can atıyorum...