Modelcilik Sanatı

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,365
Modelcilik Sanatı
"Hobi Yetenek Kendin-Yap" Dergisinin Eğitim Dizisi Kitaplarından: 4
Türkçe, 2002 (tahminen)
66 sayfa, HQ pdf (kelime aranabilir), 32 MB

MODELC_L_K_SANATI_kapk.jpg

Bu kitap, Türkiye'de Ekin Yayın Grubu tarafından 2000'lerin başından itibaren yayımlanmaya başlayan "Hobi Yetenek Kendin Yap" Dergisinin çıkarttığı Eğitim Dizisi Kitaplarından dördüncüsüdür. (Dekoratif El Sanatları, Oymacılık, ahşap uygulamaları, tesisat vb gibi konulara ayrılmış başka kitap ekleri de var). İlk sayısı 1996'da yayımlanan dergi 2006'da 86. sayıya gelmiş. Aylık çıkacağı bildirilmiş ama bazen birkaç ayda bir çıkmış. halâ çıkıyor mu bilmiyorum.

Kitapta "Kendin Yap Kültürü" diye bir olgunun Türkiye'de de yer bulduğundan bahsedilmiş. DIY (Do it yourself=Kendin yap) kültürü batıda oldukça yaygındır ve evde üretilmiş çizgi romanlardan, elişlerine, kitap tarama aletleri yapımından, müzik mikslerine ve çeşitli bilimsel projelere kadar çok çeşitli alt grupları mevcuttur ve bunlara ilişkin çok sayıda dergi çıkmaktadır (En ünlüsü 1902'den beri ABD'de yayımlanmakta olan "Popular Mechanics)"

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,369
141,841
Bir yandan siz bir yandan mimar arkadaşımız gerçekten çok hoş kitaplar paylaşıyorsunuz her ikinizede ayrı ayrı teşekkürler.

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
Bir yandan siz bir yandan mimar arkadaşımız gerçekten çok hoş kitaplar paylaşıyorsunuz her ikinizede ayrı ayrı teşekkürler.
Aynı fikirdeyim. Listeye Gandor08'i de katıyorum. Kişisel gelişimi destekleyici, yetenek ve özgüven arttırıcı bu tür paylaşımlar çizgiroman okuyup geçmekten daha önemli bence. Tüketimden çok üretime yönlendiriyor. Teşekkürler.

gruznan

Çeviri & Balonlama
20 Eki 2011
251
913
yalnız bütün yazılar okunamayacak şekilde birbirine karışmış...acaba mediafire gösteriminden mi kaynaklanıyor yoksa orjinali mi böyle?

*bilgisayarda açınca sorun yok...sanırım mediafire pdf gösterimi problemli...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,365
yalnız bütün yazılar okunamayacak şekilde birbirine karışmış...acaba mediafire gösteriminden mi kaynaklanıyor yoksa orjinali mi böyle?
*bilgisayarda açınca sorun yok...sanırım mediafire pdf gösterimi problemli...
Dosyada sorun olmaması lâzım. Zira 300 dpi yüksek kalitede (HQ) taranmış bu pdf dosyayı bir örnek teşkil etmesi ve hasbelkader heves uyandırması için yükledim. Dosyayı küçültmedim. Sayfa düzeni kontrol edilmiştir, tüm sayfaların aynı boyutta ve çarpıklıklarının giderilmiş olduğunu (deskewed) görebilirsiniz. Searchable pdf'dir ama OCR yaparken vaktim pek fazla olmadığı için kelime düzeltmesi-metin doğrulama (proof reading) yapmadım. Zaten "sayfa görüntüsü altında metin şeklinde" de kaydedildi. İndirerek okunursa iyi olur. Mediafire'ın önizlemesi pek verimli olmuyor.
İlgilendiğiniz ve hemen okumaya başladığınız için teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,369
141,841
"Popular Mechanics" ben bunun peşine düşmem lazım, kardeşimizin anlattığı gibiyse güzel görseller vardır. Dil yok ama bazen resimlerden çok güzel fikirler çıkıyor ve benim de o görsellere göre insanlara fikir sunmak işimin bir parçası.