Mister No Tay Yayınları 244'lük Albüm / Cilt 209 - Paskalya Adası

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,189
tarama0001m.jpg

Rutubet etkisiyle bazı sayfalar hafiçe dalgalanmıştı. Azami ölçüde özen gösterilerek tarandı.
Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,189
Tüm nazik mesajlarınız için gönülden teşekkür ediyorum.
Forumda paylaşımların değerlendirilmesi (tarama kalitesi, ara sayı olup olmadığı, kitabın nadir bulunur olup olmadığı, sizin okuma zevkinize hitap edip etmediği, aradığınız bir sayı olup olmadığı veya size göre farklı bir kriter) alışkanlığının yerleştirilmesi amacıyla; bugüne kadar hiç bir okuyucu tarafından henüz değerlendirilmemiş iki paylaşımımı bugün itibarıyla kendim değerlendirdim ve bu paylaşımımı da affınıza sığınarak kendim değerlendiriyorum.
Paylaşımdan pay alan tüm değerli okuyucular;
lütfen paylaşımların değerlendirilmesi işlemine objektif olarak sadece 5 saniyemizi ayıralım. Sonuç itibarıyla bunun kalitede yükselme sonucunu doğuracağına inanıyorum.
Lütfen sadece beş (5) saniye...
Saygılarımla...

Son düzenleme:

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,311
49,928
NeverLand
Dostum bu konuya olan hassas yaklaşımını çok iyi bildiğim için bir konuyu belirtmek istiyorum. Sayfa yazıları bana biraz parlak gibi geldi. Acaba bu çözünürlükle alakalı olabilir mi? Bana kalırsa 300 dpi çözünürlük çok iyi bir görünüm sağlıyor. Bu taramanda ise 96 dpi gibi görünüyor. Yüksek çözünürlük ile artacak boyutun yüksek olması benim açımdan sorun teşkil etmiyor.
Herşey için teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,189
Dostum bu konuya olan hassas yaklaşımını çok iyi bildiğim için bir konuyu belirtmek istiyorum. Sayfa yazıları bana biraz parlak gibi geldi. Acaba bu çözünürlükle alakalı olabilir mi? Bana kalırsa 300 dpi çözünürlük çok iyi bir görünüm sağlıyor. Bu taramanda ise 96 dpi gibi görünüyor. Yüksek çözünürlük ile artacak boyutun yüksek olması benim açımdan sorun teşkil etmiyor.
Herşey için teşekkürler.

Üstat, HP F4210 yazıcı kullanıyorum ve yazıcı normalde sürekli 200 dpi ile tarıyor. 300 dpi için her seferinde komut istiyor ve 200 dpi'nin yeterli olduğu konusunda uyarı geliyor.Her sayfada 300 dpi'yi işaretlemek de tarama vaktini biraz olsun uzatıyor.
Önerilerinize açık ve saygılıyım, hatta sevinirim.
Saygılarımla...

®embrand

Yeni Üye
28 Mar 2009
53
33
Bu tarz bir problemle karşılaşırsanız Abbyy Fine Reader programını kullanabilirsiniz. Bu mesajın üzerinden çok zaman geçmiş ama belki bilmeyen vardır diye yazayım dedim. Bu programla otomatik tarama yapabilirsiniz tarayıcı her sayfa tarandıktan sonra sizin ayarlayacağıız bir saniye bitiminde yeni taramaya başlar. Bu arada istediğiniz tarama çözünürlüğünü de önceden ayarlamış olduğunuz gibi tarama yapacaktır.
Saygılar.. Kitap için teşekkürler daha önce okumamıştım.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Patricia güzel kız,lakin devamlı Mr.No'ya dert açıyor..Boşuna dememişler,güzellik başa bela diye..Paylaşımın ve emeklerine çok teşekkürler,sevgili sarkomer..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Eğer benim gibi bir Mister No hastasıysanız ve maceraları kare kare biliyorsanız Patricia ilgili şunu sezmişsinizdir. Patricia Mister No'yu küçük bir çocuk gibi görüyor aslında, Mister No biraz onun istediği gibi davransa sırılsıklam aşık ama kendini olgun ve yüksek biri olarak gördüğünden bunu pek de açıklamaya yanaşmıyor bana öyle geldi dostlar :)