Martin Mystere KM 018c - Ölümcül Gösteri [Sansürsüz]

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
328
3,720
İtalyanca yayınlar kullanarak, Türkçe yayında sansürlenen kareler düzenlendi. Sansürlü Türkçe sayfalar albümün sonuna taşındı.
Kareleri düzenlenen sayfalar: 74 (Baskıda 266'ya denk) geliyor.

Not: Sansürsüz serisinde yükleyeceğim hiçbir tarama bana ait değildir. Ben sadece sansürlenen kareleri İtalyanca kopyalarını kullanarak düzenledim, resimleri çözünürlüklerine dokunmadan optimize edip %5 kurtarma kaydı ekleyerek RAR formatında arşivleyip CBR formatına dönüştürdüm.

Son düzenleme:

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,014
5,985
Sn. @cizgicicocuk . Sizin Martin özelinde yaptığınız " Sansürsüz " konulu paylaşımlarınız, bana yıllar önceki " Çizgi Roman Tarihimizde Sansür Faaliyetleri " çalışmamı hatırlattı. Daha önce de size mesajımda yazdığım gibi, bu paylaşımlarınız çok değerli benim için, gördüğüm kadarıyla dostlar da ilgililer. Ulaşabildiğiniz Martin dışı örnekler varsa paylaşırsanız sevinirim. Örneğin aklıma öncelikle Türkiye'de yıllar önce yayınlanan Ranxerox macerası geliyor. Maceradaki sansür hatırladığım kadarıyla sayfa bazında değil, erotik görüntü nedeniyle konuşma balonunun büyütülmesiyle yapılan uygulama idi, örnekler çok tabii.
Tekrar teşekkürler.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
328
3,720
Sn. @cizgicicocuk . Sizin Martin özelinde yaptığınız " Sansürsüz " konulu paylaşımlarınız, bana yıllar önceki " Çizgi Roman Tarihimizde Sansür Faaliyetleri " çalışmamı hatırlattı. Daha önce de size mesajımda yazdığım gibi, bu paylaşımlarınız çok değerli benim için, gördüğüm kadarıyla dostlar da ilgililer. Ulaşabildiğiniz Martin dışı örnekler varsa paylaşırsanız sevinirim. Örneğin aklıma öncelikle Türkiye'de yıllar önce yayınlanan Ranxerox macerası geliyor. Maceradaki sansür hatırladığım kadarıyla sayfa bazında değil, erotik görüntü nedeniyle konuşma balonunun büyütülmesiyle yapılan uygulama idi, örnekler çok tabii.
Tekrar teşekkürler.
Merhaba
Geçen sene Mister No Klasik Maceralar ve Zagor No Klasik Maceralarda benzer şekilde sansürlenen sayıların orijinallerini sitede paylaşmıştım. Şimdi sayısını hatırlayamadığım bir Mister No macerasında sansürlenen kareler konunun neredeyse bütünlüğünü bozuyordu.