Martin Mystere Almanak 2010 - Zamanı Olmayan Ada

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,041
6,075
Castelli, artık kendisi olarak değil , sınır tanımayan hayal dünyası ile aramızda olacak . Her zaman , büyük ustanın hayal dünyasına saygı duymuşumdur. Martin maceraları , konularının yanı sıra , bazen karelerde rastlanılan çizimlerle , bazen de diyaloglarda yer alan bir kelime ile okuru inanılmaz çağrışım sarmalına sokar. Bu 2010 yılının Almanak macerasının kapağına baktığımda , en başta ünlü ressam Escher'ı anmış oldum ! Castelli ustanın elinden çıkan bu maceranın adı ise , nedense bana Umberto Eco'nun '' Önceki Günün Adası '' romanını hatırlattı. Neticede okuyup göreceğim! Çok teşekkürler emeklerinize , Sn. @ihtiyardost .

Son düzenleme:

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,177
6,955
Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Alfredo Castelli'nin kaleminden çıkma güzel bir Martin öyküsüyle hem usta yazarı anmış olduk, hem de haftaya keyifli bir başlangıç yapmış olduk. Bu güzel paylaşımınız için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum değerli @ihtiyardost üstadım, elleriniz dert görmesin...

CEMMM

Yeni Üye
12 Tem 2023
52
213
Sayın @ihtiyardost , öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Çok sağol. Ve sakın yanlış anlama, kitabı iki gündür beş defa okudum, hala anlamadım. Ne konuyu anladım, ne de neyi anlatmak istediğini, ne de sonucunu. Tabii ki çizgi roman, mantık aramıyorum, kurşun işlemez esas çocuğa, bunlar kabul. Ama bu kitabı anlayamadım gitti. Yorumlara bakınca konuyu anlamayan tek benim. Dediğim gibi, Sayın İhtiyardost, lütfen üstünüze almayın, sorun benim anlamamam. Sİz lütfen paylaşımlara devam edin. Emeğinize paylaşımlarınıza çok teşekkür ederim

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,418
67,650
Karagümrük
Sayın @ihtiyardost , öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Çok sağol. Ve sakın yanlış anlama, kitabı iki gündür beş defa okudum, hala anlamadım. Ne konuyu anladım, ne de neyi anlatmak istediğini, ne de sonucunu. Tabii ki çizgi roman, mantık aramıyorum, kurşun işlemez esas çocuğa, bunlar kabul. Ama bu kitabı anlayamadım gitti. Yorumlara bakınca konuyu anlamayan tek benim. Dediğim gibi, Sayın İhtiyardost, lütfen üstünüze almayın, sorun benim anlamamam. Sİz lütfen paylaşımlara devam edin. Emeğinize paylaşımlarınıza çok teşekkür ederim
Değerli arkadaşım : İnan bu konuda yalnız değilsin. Ben de bilhassa Martin Mystere okuduktan sonra kendimi dayak yemiş / aptallaşmış gibi hissediyorum. Bazen bu durum Dylan Dog okuduğumda da başıma geliyor. Ayrıca maceralar hiç aklımda kalmıyor. 5 tane Martin Mystere macerasının konusunu anlat desen, anlatamam. Bu nedenle Martin Mystere ve Dylan Dog gibi çizgiromanlar - bazı maceralarını çok fazla beğenmeme rağmen- asla Tex, Zagor, Mister No gibi en sevdiklerimin arasında değil. Bu konuya değindiğiniz için bilhassa teşekkür ederim.

CEMMM

Yeni Üye
12 Tem 2023
52
213
Değerli arkadaşım : İnan bu konuda yalnız değilsin. Ben de bilhassa Martin Mystere okuduktan sonra kendimi dayak yemiş / aptallaşmış gibi hissediyorum. Bazen bu durum Dylan Dog okuduğumda da başıma geliyor. Ayrıca maceralar hiç aklımda kalmıyor. 5 tane Martin Mystere macerasının konusunu anlat desen, anlatamam. Bu nedenle Martin Mystere ve Dylan Dog gibi çizgiromanlar - bazı maceralarını çok fazla beğenmeme rağmen- asla Tex, Zagor, Mister No gibi en sevdiklerimin arasında değil. Bu konuya değindiğiniz için bilhassa teşekkür ederim.

Teşekkür ederim, kendimi daha iyi hissediyorum.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,839
28,036
Bende konuyu ve sonuçu anlamadım.

@ihtiyardost Üstat, paylaşım için çok teşekkürler. Bu arada Üstat, Tex'leri özledik...