Lütfen Okuyun

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,797
Darkwood
arkadaşlar taraması yapılmış ve paylaşılmış olan kitaplar sonuçta indiren
kişiye ait oluyor...bu konuda kimse kimseden telif isteme gibi bir lüksü
olamaz fakat bazı arkadaşlarımız bu site için taraması yapılmış kitapları diğer sitelerde
paylaşıyorlar bunada engel olamayız ama işin vahim tarafı kitapları kendi taraması
olarak gösterip bir takım insanlara yaranma çabası ile burada emek harcayan insanların
emeklerini çalıp 'HIRSIZLIK' yapması..

şimdi bu hırsızlığı yapan arkadaş sana söylüyorum eminimki okuyacaksın bu yazıyı
emek harcamış olan insanlardan çalarken utanmıyorsun onu anladıkta
ALLAH'tandamı korkmuyorsun...buradan alıp götürdüğün bir çok kitap paylaşmışsın
hiç bir zaman bir şey söylemedik ama benim taramam dediğin zaman orada biraz
dur ve düşün...bu AHLAKSIZLIK tır...tabi bu kavramı senin anlayabileceğini
zannetmiyorum...

bu meseleyi malum şahısın malum sitede açtığı konuda kitabın gerçek tarayıcısı olan
arkadaş kitabın kendi taraması olduğunu söyledi ve mesajı ne hikmetse hemen silindi...
yani kendi hakkını korumasına bile izin verilmedi...
halbuki birkaç hafta öncesi APUNİSHER arkadaşımızın tepkisinin haklı olduğunu
savunduk...işte bizimle onlar arasında olan fark bu...
bu mantığı malum şahış için bir iki kelimeyle özetleyeyim biz burada dostluk ve
kardeşlik ümidi güdüyoruz...başka bir derdimiz yok...çizgi roman bahane
anlayacağın...
(Çizgi Roman okumak için kula kulluk edilmez.
Çizgi roman ve paylaşım gönül işidir.Karşılık beklenmez....sinbad)

dostum ne güzel söylemiş yüreğine sağlık...

neyse daha söyleyecek çok şey var ama anlayana sivrisinek saz misali.....

bu arada sayın adminler bu konuyu sabitlerlerse bu yazı bu siteye gelen arkadaşların
mantığımızı daha kolay kavramalarını sağlar be
lkide...

Son düzenleme:

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Yahu başkasının taramasını benim taramam diye yutturmaya çalışan yardakcıların olduğuna inanamıyorum.Haydi tarayanın ismini vermedin, haydi alıntı bile demedin hiç değilse benim deme.
Ne uğruna kimin uğruna bu yaptıkların....Böylelerine Allah akıl fikir versin diyorum.

ibarem

Süper Üye
20 Mar 2009
497
522
Maalesef bu konudan bende muzdaribim.Benim taramalarımda ismini açıklamak istemediğim ama çoğunuzun bildiği bazı sitelerde başka kişilerin isimleri ile paylaşılmış.Arşivden diyerek paylaşmış vatandaşlar.Benimde arşivimde de binlerce kitap var.Ama hiçbirini paylaşmadım.Eğer bundan sonra bir daha rastlayacak olursam o güzel arşivimi bende paylaşıma açacağım.ARŞİVDEN başlığı ile.:)Benim yaptığım ve hiç bir sitede bulunmayan bazı taramalarım eksik tamamlamak için paylaşılmış.Yani sonuçta düşünce güzel.Öyleyse bende eksikleri tamamlamak için onların paylaşımlarını kullanabilirim.İşin ilginç yanı adam hiç erinmeden taramam üzerine yazdığım ismimi de silmiş.Böyle kişilere söylenecek çok şey var ama bence hiç birine değmezler.Selâm ve sevgilerimle...

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,797
Darkwood
dostum kızdığım nokta o zaten başkalarının emeğini kendine mal ederek birilerine yaranmaya çalışanların güzel türkçemizde bir kaç ismi vardır ama burada telafuzu kesinlikle uygun değil..

haa şunuda tekrar belirteyim benim paylaştığım hiçbir kitap kendi taramam değil fakat hiçbir zaman
kendime mal etmedim paylaşımları kim olursa olsun hangi sitede olurlarsa olsunlar bu kitapları
bize sundukları için onlara sonsuz teşekkürler...

sert konuştuğum için tüm 'DOSTLARDAN' özür diliyorum ama hırsızlığa bakış açım daha yumuşak olamaz...teşekkürler...

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Maalesef bu konudan bende muzdaribim.Benim taramalarımda ismini açıklamak istemediğim ama çoğunuzun bildiği bazı sitelerde başka kişilerin isimleri ile paylaşılmış.Arşivden diyerek paylaşmış vatandaşlar.Benimde arşivimde de binlerce kitap var.Ama hiçbirini paylaşmadım.Eğer bundan sonra bir daha rastlayacak olursam o güzel arşivimi bende paylaşıma açacağım.ARŞİVDEN başlığı ile.:)Benim yaptığım ve hiç bir sitede bulunmayan bazı taramalarım eksik tamamlamak için paylaşılmış.Yani sonuçta düşünce güzel.Öyleyse bende eksikleri tamamlamak için onların paylaşımlarını kullanabilirim.İşin ilginç yanı adam hiç erinmeden taramam üzerine yazdığım ismimi de silmiş.Böyle kişilere söylenecek çok şey var ama bence hiç birine değmezler.Selâm ve sevgilerimle...

Ben olayı anlamadım Senin muzdarip olduğun konu taramalarını başka birsinin benim taramam diye sahiplenmesi mi yoksa taramanın sana ait olan izlerini silmeden de olsa paylaşması mı?
Eğer ismini silmeden bile paylaşmasına karşıysan bunu hepimiz yapıyoruz ama alıntı olduğunu arşivimizden olduğunu belirterek paylaştığımız için emeğe saygısızlık etmemiş oluyoruz.Forumlarda ki paylaşılanların sadece ÇR değil resim, program, yazı vs.%90nından fazlası alıntı şeklinde paylaşımdır.

Son düzenleme:

ibarem

Süper Üye
20 Mar 2009
497
522
Ben olayı anlamadım Senin muzdarip olduğun konu taramalarını başka birsinin benim taramam diye sahiplenmesi mi yoksa taramanın sana ait olan izlerini silmeden de olsa paylaşması mı?
Eğer ismini silmeden bile paylaşmasına karşıysan bunu hepimiz yapıyoruz ama alıntı olduğunu arşivimizden olduğunu belirterek paylaştığımız için emeğe saygısızlık etmemiş oluyoruz.Forumlarda ki paylaşılanların sadece ÇR değil resim, program, yazı vs.%90nından fazlası alıntı şeklinde paylaşımdır.
Benim burada yaptığım paylaşımı hiç isim belirtmeden adımı da silerek kendi paylaşımım diye gösterilmesine üzülüyorum.Ayrıca ben başka sitelerde paylaşmak istesem kendim de paylaşabilirim.Demek ki kendimce bazı nedenlerim var ve başka sitelerde paylaşılmasını istemiyorum.Üye olduğum 1000'in üzerinde site var.Ama paylaşım yaptığım site sayısı 3-4 tane.Böyle olmasını istiyorum.
Ayrıca sen neden üzerine alınıyorsun sinbad?Benim kastettiğim kişiler bunu alışkanlık haline getirmiş kişiler.İnsan paylaşır ama altına en azından alıntı diye yazar.Ya da taramanın kendisine ait olmadığını belirtir.Neyse bence bu konuyu uzatmak yersiz.Sayfalar dolusu yazılsa da zaten o kişiler yine bildiklerini okurlar.

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,797
Darkwood
---------------------
yanlış anlamadan dolayı mesajı sildim...

Son düzenleme:

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,226
Arkadaşlar, bahse konu edilen kitaplardan bir kısmı da benim taradıklarımdı. Tabi ki karşılıksız paylaşımdan yanayım, sonuçta bu kitapları biz yazmadık, biz çizmedik, biz basmadık ama arkadaşlarımız da okusun diye tarayıp onlara gönderiyoruz, işte hırsızlık bu noktada ortaya çıkıyor, alıp okunmasına kimsenin birşey dediği yok burada ne kapalı linkler ne de sınıf ayrımı yok, herkes alsın okusun hatta paylaşsın ama ben taradım demek emek hırsızlığından başka birşey değil. Ama bunlar şevkimizi kıramaz, biz "gerçek" çizgi roman severler, herşeye rağmen karşılıksız paylaşmaya devam edeceğiz ve bu işi egolarını tatmin için yapanlara da öğreteceğimiz daha çok şey olacak.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,701
TAM 35
Bende forumumuzda pek çok kitap paylaştım.benim ölçüm şuydu.arkadaşımın yaptığı taramada ismi varsa ASLA silmemek ama açık yüreklilikle söylüyorum arşivimde bulunan kitaplardaki forum isimlerini sildim.

freeedooom

Kıdemli Üye
8 May 2009
204
1,198
evet arkadaşlar bu konularla alakalı en çok sıkıntıyı çeken olarak son olay ile ilgili benim hiçbir ilgim olmadığını belirtmek istiyorum. sadece bir isim benzerliğinden kaynaklanan ve benim banlanmama sebep olan gelişmeler benim tekrar çizgi diyarına katılmam ile benim açımdan çözüldü. ama bu emek hırsızlığına yapacak bişey yok. o insanın içinde olmalı bir kere. ben paylaştığım hiçbir romanı sahiplenmedim. ama bundan sonra da her paylaşımda alıntıysa alıntı olduğunu belirtip, taramasını yapan kişiye de teşekkürümü edeceğim

teks

Yeni Üye
18 Ağu 2009
8
2
resimlerin çeşitli yerlerine, her sayfasına farklı farklı bu sitenin site linki yazılırsa herhalde sorun biraz çözülebilir. Olabilir mi?

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,397
Deliler Köyü
yavuz hırsız evsahibini bastırırmış, ne yazıkki bunun önüne geçmek zor, ben paylaşımlarımda tarayanın ismine kesinlikle dokunmuyorum, zaten kendi taramam olmadığını imzamda belirttim, işin komik tarafı ne biliyormusunuz, daha bu siteyi bilmezken 2006 dan beri bakunin ustanın taramalarını arşive almışım, bazı çizgisi sapmış yerlerde ustayı banlamışlar ama taramaları vermeye devam :), güleriz ağlanacak halimize..., söz meclisten dışarı da, deveye sormuşlar neden boynun eğri diye, deve nerem doğru ki demiş.

Cellatbey

Aktif Üye
7 May 2010
336
235
Arkadaşlarım,kardeşlerim.
Şimdiden söyleyeyim.
Daha ikicik kitap koydum (Altın seri 8 ve altın seri 24 )
Kesinlikle ikiside kendi kitaplarımdır.Resimler üzerine isim falan yazmamış yapıştırmamıştım.Buna kendimce lüzum görmemiştim.
Az sonra koyacağım Altın seri 26 nın son arka kapağın yazısız iç yüzüne bir yazımı koydum.

Olaki ilerde biri çıkıp ben taradım derse herhangi bir yazı resim falan koymadığım için o vatandaş taramış zannedip beni suçlamaya kalkmayın.
Gerçi yazı koysaydım silmek zor değil silerler.
Lakin ben sitemizde listede eksik görerek taradığım bizzat elimde mevcut olan kendi kitaplarımdan dolayı ilerde zan altında kalmak istemem.Şimdiden peşinen belirteyim.Bizzat kendim taradım.

26 yıda biraz sonra koyacağım.

Saygılar sunarım.

.