Karaoğlan-Yeşil Ejder Renklendirme

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Bay X'in taramalari yeterli ama tarayiciyi silmeden taramis o yuzden cok kirlilik var

Sayın extreme;

Taramalardaki mevcut lekeler, tarayıcının silinmediğinden değil, kitabın baskısından kaynaklanan mürekkep lekelerdir. O döneme ait kitapları tararken her sahifeden sonra ekranı silerim. Silmezseniz kağıt parçalarından ve tozdan ekranın üzerini göremezsiniz; çünkü kullanılan kağıt ve mürekkebin kalitesi çok düşük. Taramaları detaylı incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Saygılarımla.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
üstad Shoryuken açıklamanızı okudum , acemi olduğum için anlamaya çalışıyorum .photoscape ve photoshop terimleri kulllanmışsın,bu ikisi aynı prorammı ? yoksa farklımı ? ayrıca çizgi diyarında paylaşım nasıl yapılır açıklarsanız memnun olurum. daha önce aynı mesajı gönderdim ama kayboldu mükerrer olursa affola saygılar

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu
üstad Shoryuken açıklamanızı okudum , acemi olduğum için anlamaya çalışıyorum .photoscape ve photoshop terimleri kulllanmışsın,bu ikisi aynı prorammı ? yoksa farklımı ? ayrıca çizgi diyarında paylaşım nasıl yapılır açıklarsanız memnun olurum. daha önce aynı mesajı gönderdim ama kayboldu mükerrer olursa affola saygılar

Üstadım Photoscape ve Photoshop grafik düzenlemeler için kullanılan farklı iki program. Ve gördüğüm kadarıyla kitap düzenleyen üyelerimizin çoğunluğu bu iki programı kullanıyor...

Çizgi Diyarı'nda paylaşım konusuna gelince; öncelikle konuyu açacağınız yeri seçiyorsunuz. Sonra "yeni konu" simgesini tıklayarak açılan sayfada başlık kısmını dolduruyoruz. Konu içerisine tanıtıcı bir resim ile birlikte meramımızı anlatacak bir şeyler yazıyoruz. Aşağıda konu aç butonuna tıklayarak paylaşıma açıyoruz. (Böyle anlatınca biraz saçma gibi görünüyor ama resimli anlatım yapacağım en kısa sürede)

Kolay gelsin üstadım.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
sevgili Sali38tr. Size Bay-x'in taramasının bir düzenlemesini gönderiyorum. Bana göre gerçekten çok güzel bir tarama. Aslında çözünürlüğü düşük değil. Tarama düşük piksel görünmesine rağmen her türlü tercihe rahatlıkla cevap veriyor. Ben çözünürlüğü 400 e çektim. Bay-x in yeşil ejder'e ait 5 nolu dosyası. Sizin güzel renklendirme yapmanızla sayenizde çok güzel bir kitaba daha sahip oluruz. Beğenirseniz tamamını gönderirim. Tabii yeniden daha güzel taranırsa bilemem. Ayrıca böyle kitapların istenilen standart bir fontla yazılmasına da talibim. Hatta resimlere çerçeve bile atarım. Suat Yalaz üstadımıza ve sizin bu güzel çalışmalarınıza çok yakışır. Sevgiler, saygılar. :) Ben bu mesajı yazarken Extreme arkadaşımız da çok güzel yapmış.

üstadım dosyaya baktım kaliteli tarama ancak ciltlerin eski olmasından kaynaklanan bir sorun galiba siyah alanlarda görülen beyazlıklar yani tam siyah rengi bozan toz gibi görünen yerler renklendirme aşamasında yapılan işlemler de aynen kalıyor görünmesin diye tekrar siyah boyamak zorunda kalıyorum her yolu denedim ekstreme arkadaşın önerisi işe yarıyor ancak tam beceremedim belki photoshopta bilmediğimiz kolay bir yolu vardır çözeriz ianşallah bu azimle saygılar

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
Bay X'in taramalari yeterli ama tarayiciyi silmeden taramis o yuzden cok kirlilik var bu gibi calismalarda önce Image>Adjustmen>Black & White menusunden sari olan taramayi siyah beyaza cevir daha sonra dediklerimi uygula. Unuttugum bir seyde Curves ile düzenlerken layer olusturuyor onu flatten image yapmayi unutma.

Sonuc asagidaki gibi oluyor 300 dpi 1910x2840.

dostum belirttiğin şekilde 7.sayıyı temizleyip atabilirmisin bir bakalım zahmet olmazsa tşkler

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
üstadım çok samimi yazıyorum, o güzelim macera bambaşka bir güzel olmuş. iki maceranın da bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum.kolay gelsin üstad

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
79. sayfada olduğunuza göre daha en az 64 sayfa daha meşakkatli bir çalışma yapılacak gibi görünüyor. Valla başarı ise, kıskanılacak denli güzel görünüyor. tarifi zor. Teşekürler...

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
üstad başarılı çalışmanız yarıyı geçmiş artık sona doğru gitmeye başlamış, bundan çok büyük memnuniyet duydum. Büyük üstadın vefaatından sonra, karaoğlan paylaşımları adeta duraklama dönemine girmişti, nihayet bu sarsıntı geçmiş görünüyor. üstad kudret sabancı nın kiymetli paylaşımları, üstad prince ve lotoloto nun renkli paylaşımlarıda bizleri çok mutlu ediyor. ve nihayat sizin yeşil ejder renklendirme çalışmanızın da başarıyla devam etmesi ve hatta ve hatta tex ve zagor renkli paylaşımları kadar başarılı olması bizleri ayrıca çok memnun ediyor. üstad kolay gelsin, sabırsızlıkla bekliyoruz.

hodja35

Yeni Üye
14 Kas 2009
31
39
eline sağlık eğer buBaşarılar dileriz.
nu yapabiliyorsanız ne mutlu apayrı bir sanat..

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
üstad Yeşil Ejder renklendirme konusu, son mesajlarında bitmeye yaklaşmıştı ,çok uzun zamandır haber çıkmadı. hem Yeşil Ejderi hem sizi merak ettik. inşallah sağlığınızda bir sorun yoktur ? saygılar.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
işlerimin yoğunluğundan fırsat bulamadım 9. fasiküle geldim ara ara devam ediyorum sağlığım iyiyi tşkr ederim çok saol azimle devam ediyorum

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
çalısma ve sağlığlnızla ilgili bilgilendirme haberinizden çok memnun oldum. sağlıklı günler ve ıyı çalısmalar diliyorum.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Mükemmel bir renklendirme.Çizgi romanın tüm güzelliği açığa çıkmış. Belli ki özel işlerinize rağmen, büyük bir emek harcıyorsunuz. Bu verdiğiniz herhalde örnek çalışmalarınız. Bu örneklerde sayfa numaraları yok. Tümü bittiğinde böyle olmayacak sanırım. Bitince toplu link halinde paylaşırsınız. Ne zaman biteceği benim için önemli değil. Siz rahat olun, ne zaman sona ererse paylaşırsınız.
Karaoğlan çizgi romanı, konuları,çizimleri hatta macera adları ile bana göre süper çalışmalar. Sadece arka detaylar rahmetli Suat Yalaz'ın sanki acelesi varmış gibi biraz eksik ve sönük kalmış. Böyle renklendirme de olmayınca bunca senedir bu güzel çizgi roman adeta renkli örneklerini gördüğümüz yabancı yayınların yanında öksüz kalmış gibi bence. Keşke yayıncılar bu şekilde bütün maceraları renklendirse Karaoğlan severler mutlaka satın alırdı.
Tüm emekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Son düzenleme:

01cizgisever

Süper Üye
18 Nis 2016
605
1,267
Tek kelimeyle harika olmuş sali38tr, üstadım bu iş sabır gayret ve emek işi
ben şahsen çok başarılı buldum devamını sabırsızlıkla beklerim.
karaoğlan'ın renklendirmede pantol renginin ise nacizade fikrim, karaoğlan filmlerindeki renkli pantolon rengini kullanablirsiniz her halde saygılarımla.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,407
Renkli olarak okuyabilmek inanılır gibi değil büyük bir emek büyük bir değişim.
Sanat böyle bir şey galiba.
Emeğinize,yüreğinize,gözlerinize sağlık.
Muhteşem,muhteşem bravo.