bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,399
Deliler Köyü
Hep Baltimora'nın yüzünden.. :) Adam bi rahat durmuyor ki, yok 80'lerde o böyleydi, yok 90'larda bu böyleydi. Kaç gündür nostaljik takılıyorum hep Osman'ın yüzünden!.. :)

"Kajagoogoo" Vikipedi bilgileri:

1980'li yılların başında oldukça büyük başarılar elde etmiş, bir New Wave grubudur. Too Shy adlı şarkı İngiltere'de 1, ABD'de 5 numarayı görmüştür. Şarkının değiştirilmiş bir versiyonu The Sims 2 adlı video oyununda New Wave adlı türde yer almıştır.

Solistinin sahne adı Limahl.Bu kelime hamill (soyadı)'dan oluşan kelime oyunu gibi birşeydir.Gerçek adı christopher Himall.Garip bir çekiciliği vardır.İlginç saç modeli ve hafif dişlek yapısıyla çok tatlı gözükmektedir.Bir de çılgın bir basçı vardır ismi nick beggs..İlk başta kadına benzetilir fakat erkek olduğu sesinden anlaşılır.Too shy adlı eseri tüm dünyaca tanınmış eseridir.

Gençken acayip dinlerdim. Sonraları gruptan ayrıldı ve grup Kajas adını aldı.

Qr2i_Qj9.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,596
34,987
İstanbul
Hep Baltimora'nın yüzünden.. :) Adam bir rahat durmuyor ki, yok 80'lerde o böyleydi, yok 90'larda bu böyleydi. Kaç gündür nostaljik takılıyorum hep Osman'ın yüzünden!.. :)
En iyisi ben rahat durmamaya devam edeyim.. Edeyim ki, bu güzel paylaşımların ardı arkası kesilmesin.. :) Örneğin bugün de; 7 Mayıs 1984 (Sayı 20) tarihli "TV'de 7 Gün" dergisinde yayınlanan Limahl hakkındaki bir yazının kupürünü paylaşıyorum. :)

L-MAHL-TVde-7-G-n-Say-20-7-May-s-1984.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,596
34,987
İstanbul
Limahl denince benim aklıma direk "Never Ending Story" (Hiç bitmeyen öykü) geliyor..
www.youtube.com/watch?v=Gf1WT8VEZxk
"Never Ending Story", 1984 Alman yapımı fantastik bir filmin şarkısıdır. Film kurgu olarak Yüzüklerin Efendisi ile Harry Potter tadında bir şeydi. Başrol oyuncusu Noah Hathaway'i, 1978 yapımı bilim kurgu dizisi "Battlestar Galactica"(Savaş yıldızı Galaktika) dizisindeki, Serina ve Kaptan Apollo'nun oğlu Boxey rolünden tanıyorum. Filmde ise, sihirli bir kitabın içine düşen bir çocuk olan Atreyu karakterini canlandırıyor. Paylaşım için tekrardan teşekkürler dostum..

Son düzenleme:

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Güzel şarkı için teşekkürler Baltimora. "Never Ending story" Michael Ende adlı Alman bir yazarın yazdığı "Die Unendliche Geschichte" adlı harika bir kitaptan uyarlanmıştır. Kitabın içine düşen çocuğun adı Bastian.. :) Atreyu ona yardım eden kızılderili (aslında kitapta yeşil derili) bir çocuk. Kötü bir devam filmi ve rezalet bir üçüncü filmi yapılmıştır. (Hepsinde kadro sil baştan değişmiştir.)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,596
34,987
İstanbul
Güzel şarkı için teşekkürler Baltimora. "Never Ending story" Michael Ende adlı Alman bir yazarın yazdığı "Die Unendliche Geschichte" adlı harika bir kitaptan uyarlanmıştır. Kitabın içine düşen çocuğun adı Bastian.. :) Atreyu ona yardım eden kızılderili (aslında kitapta yeşil derili) bir çocuk. Kötü bir devam filmi ve rezalet bir üçüncü filmi yapılmıştır. (Hepsinde kadro sil baştan değişmiştir.)

Rica ederim Cobra. Düzeltme ve de bilgiler için teşekkürler.. Kitapdan uyarlama olduğunu biliyordum ama devam filmlerinden haberim yoktu. Ben sadece Noah Hathaway'in oynadığı ilk filmi biliyorum. Anladığım kadarıyla da iyi ki izlememişim. :)

Son düzenleme:

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Rica ederim Cobra. Düzeltme ve de bilgiler için teşekkürler.. Kitapdan uyarlama olduğunu biliyordum ama devam filmlerinden haberim yoktu. Ben sadece Noah Hathaway'in oynadığı ilk filmi biliyorum. Anladığım kadarıyla da iyi ki izlememişim. :)

Ben iki filmi çok küçükken izlemiştim.. Sonradan üçüncüsü olduğunu da öğrendim. Genel olarak bakarsak; ikincisi tahammül edilebilir bir çocuk filmi.. Yalnız birincisi gibi yetişkinlere de hitap eden havası yok ama üçüncüsü seriyi mahvedecek kadar kötü!.. İzlememeniz iyi olmuş.. :)

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,399
Deliler Köyü
Kajagoogoo - Too Shy (1983)

Limahl'ın saçları bana hep
Swing'i ya da Çelik Blek'i hatırlatmıştır :Ğ:Ğ:Ğ, doğal kunduz şapkası!.. :eek:
Ben de grubun 1983 yılına ait en önemli
hitlerinden "Too Shy"ı paylaşıyorum bu arada..
Keyifli dinlemeler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,596
34,987
İstanbul
Limahl'ın saçları bana hep
Swing'i ya da Çelik Blek'i hatırlatmıştır :Ğ:Ğ:Ğ, doğal kunduz şapkası!.. :eek:
Ben de grubun 1983 yılına ait en önemli
hitlerinden "Too Shy"ı paylaşıyorum bu arada..
Keyifli dinlemeler.
Sevgili dostum uzun yıllar sonra seni burada görmek çok güzel, ben de hoşgörüne sığınarak bundan 9 sene önce benzer içeriğe sahip açtığın başlığı, bugün açtığın başlık ile birleştirdim, böylece benzer konuları içeren başlıkların önüne geçmiş oluruz.. Paylaşmış olduğun "Too Shy", "Never Ending Story"den sonra en beğendiğim Limahl şarkısıdır.. Parçanın özellikle başlangıç ritimleri mükemmel derecede dönemin soundunu yansıtıyor.

Bu özel paylaşım için teşekkür ederim..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,596
34,987
İstanbul
7 Mayıs 1984 (Sayı 20) tarihli 'TVde 7 Gün' dergisi Limahl ve arkadaşlarının ünlü olma hikayesine yer vermiş. Gelin "Bay Civciv kafa"nın neden saçlarını sarıya boyadığına bir göz atalım..

51089833311_1233480f8e_o_d.jpg