Kahraman Ranger 2. Seri Sayı 020 Kartal Yayınları (10.01.1964)

12 Şub 2010
15,006
543,799
c3czk3pxj4hp1l96g.jpg

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,745
Kıbrıs
Kapak İbo-Tunç.Tunç herhalde Orhan Tunçdemir'dir de İbo kim?Bir de 1964 yılında Ceylan Tommiks yayınlamıyor muydu?Biraz bilgi rica ediyorum Haluk Bey...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,029
Kahraman veya ranger olmanın temel kuralı,tıfıl bir delikanlı olmakmış.Velhasıl bizden geçmiş.:)
Teşekkürler üstadım...

12 Şub 2010
15,006
543,799
Kapak İbo-Tunç.Tunç herhalde Orhan Tunçdemir'dir de İbo kim?Bir de 1964 yılında Ceylan Tommiks yayınlamıyor muydu?Biraz bilgi rica ediyorum Haluk Bey...

Kartal Yayınlarının Çelik Blek ve Kahraman Ranger 1. ve 2. seri kapaklarını Orhan Tunçdemir çizmiş.

Her iki yayının 3. serisi diyebileceğimiz Fikriye Bigeç serisinin kapaklarında ise imza yok. Ama 2. serinin sonu diyebileceğimiz bu sayının kapağını Orhan Tunçdemir ile ortaklaşa çizdiği anlaşılan İBO ' yu ben de merak ettim Atilla bey. Araştıracağım.

Ama Çelik Blek ve Kahraman Ranger Fikriye Bigeç serisi kapaklarını İBO ' nun çizmiş olduğunu bu kapaktan anlıyorum.

Kartal Yayınları'nın her 3 serisi yayınlandığından Ceylan Yayınları da Çelik Blek'i Teksas ve Kahraman Ranger'ı da Tommiks adıyla yayınlamaktaydı. Bu nedenle Ceylan Yayınları, Kartal Yayınları'na karşı dava açmıştı.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,672
Kasımpaşa
Evet o dönemlerde iki yayın evi arasında yayın hakları ile ilgili sıkıntı yaşanmış.
Olsun işte bize miras bu seriler kalmış.
Teşekkürler sevgili ağabeyim.
Saygılar.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,745
Kıbrıs
Demek o tarihte Kartal ve Ceylan yayınları yetkilileri mahkemelik olmuşlar.Kitaplar çıkmış;aradan 53 yıl geçmiş.Ne Kartal Yayınları,ne de
Ceylan Yayınları var.Onlardan bu kubbede bir hoş sada kalmış.Ama Çizgi
Diyarı var,Haluk Bey var.Bu nadide eserleri severek okuyan,arşivleyen
dünün çocukları,bugünün kır saçlı sevdalıları var.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,850
Navajo Köyü
Bulamadıklarımız,
aramadıklarımız,
aramayı aklımıza bile getiremediğimiz bilmediklerimiz,
bilip de unuttuklarımız,
unutup da sonradan hatırladıklarımız...
Hepsi burada...
Sayın "Profesör" alıyor, pişiriyor ve sevenlere servis yapıyor.
Daha önce hiç tatmadığımız bu harika lezzetleri sayesinde tadıyor
ve doya doya keyfini çıkarıyoruz.
Ne diyeyim;
herşey gönlünüzce olsun.
Yürekten teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.