Hürriyet Gazetesi Son Dönem Teksas Tommiks Ekleri

savok

Admin
30 Eki 2009
19,992
83,673
Kasımpaşa

Sevgili dostlar son dönemde gazeteler arasında çizgi roman eki veren tek gazete Hürriyet oldu.
Her ne kadar çizgi romanın veriliş biçimini beğenmesem de her gün gazete almaya çalıştım.
Ancak pandemi dönemi, sokağa çıkma yasakları, bazı günler gazeteyi bulamamamdan kaynaklı tam olarak biriktiremedim.
Sizlerden ricam eğer biriktirmeyi başaran arkadaşlarımız varsa gün belirterek taranmasını rica ediyorum.
Bu yayınları da arşivimize katmamız gerektiğini düşünüyorum.
Şimdiden teşekkürler.​

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
189
594
Hürriyet kitap

Abone de oldum ama
galiba baştan savma ekleri veriyorlar.
Mesela bu hafta vermediler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,679
Sanırım, 1 sayfa veriyorlar, gazete boyunda arkalı önlü. (4 sayfa oluyor 4 te arka sayfası 8 sayfa)

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,740
Yazılan yorumlardan da yola çıkarak, okuyucusuna göstermiş olduğu bu ciddiyetsizlik sebebiyle bu tür gazetelere hiç para vermemek en güzel cevap olur diye düşünüyorum. Bu sebeplerde dahil olmak üzere yıllardır hiçbir gazeteyi satın almam.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,344

Artık bir süredir gazete satın almıyorum, ancak geçenlerde elime geçen bir Hürriyet nüshasının içinde bu ekleri buldum. 2 tabloid boyda yaprak, 4 sayfa ve her sayfada 4 Tommiks çizgi romanı sayfası basılmış, yani 16 sayfa Tommiks'i bir günde vermişler. Belki de 4 günde bir macera tamamlanacaktır. Sürekli bir seri. Ayrı sunacaktım, ama Çizgi Diyarı'nda ilgili bir mesaj zaten varmış, o mesajın altına ekliyorum. Diyar'da çok sayıda Tommiks serisi zaten mevcut. Bir referans kaynağı da olan Çizgi Diyarı'na, Tommiks'in ülkemizde bu formatta da basılmış olduğunun görsel bir notunu düşmek istedim. Gazetenin tarihi 2 Ekim 2020. Sayfaların boyutu: 330x285 mm.

Not: 300 dpi taramada 4 sayfa 30-35 MB filan tuttu, ben de sayfaları 1500 dpi'a küçülttüm. Şayet bu seri için ayrı başlık açılırsa hiç küçültmeden yeniden tarayabilirim.

nikSQl.jpg

ZgICX3.jpg

xDWSiY.jpg

DOgrMx.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,992
83,673
Kasımpaşa

Artık bir süredir gazete satın almıyorum, ancak geçenlerde elime geçen bir Hürriyet nüshasının içinde bu ekleri buldum. 2 tabloid boyda yaprak, 4 sayfa ve her sayfada 4 Tommiks çizgi romanı sayfası basılmış, yani 16 sayfa Tommiks'i bir günde vermişler. Belki de 4 günde bir macera tamamlanacaktır. Sürekli bir seri. Ayrı sunacaktım, ama Çizgi Diyarı'nda ilgili bir mesaj zaten varmış, o mesajın altına ekliyorum. Diyar'da çok sayıda Tommiks serisi zaten mevcut. Bir referans kaynağı da olan Çizgi Diyarı'na, Tommiks'in ülkemizde bu formatta da basılmış olduğunun görsel bir notunu düşmek istedim. Gazetenin tarihi 2 Ekim 2020. Sayfaların boyutu: 330x285 mm.

Not: 300 dpi taramada 4 sayfa 30-35 MB filan tuttu, ben de sayfaları 1500 dpi'a küçülttüm. Şayet bu seri için ayrı başlık açılırsa hiç küçültmeden yeniden tarayabilirim.

nikSQl.jpg

ZgICX3.jpg

xDWSiY.jpg

DOgrMx.jpg

Çizgi roman forma anlayışına uygun değil, ilk olarak hürriyet gazetesinin yarım bıraktığı yerden başladı, sonra ilk sayıdan tekrar etmeye başladı. 2 hafta Teksas, sonraki 2 hafta Tommiks dönüşümlü olarak yayımlanıyor. İki haftada bir bir cilt yayınlamış gibi oluyor.

Aslında bu serinin de taranmış olarak sitede olmasını arzu ediyorum.
Yaklaşık bir 10-15 gün eksiğim olsa da toplamaya çalışıyorum.
Daha sonra büyük boy tarayıcı da tararız.
Eksikleri de bir dostumuz tamamlar.