HALUK ABİ mezarını ziyaret ettim.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,963
ordu-turkey
Ben ne yazık ki şahsen tanışamadığım için içim çok acıyor. Ço istediğim halde, hayat şartları ve ailevi sebeplerden ötürü bir kez bile olsun İstanbul'a gidemedim. Çok güzel bir kalbi vardı, mezarına rahmetler yağsın. Sayın Murtaza abim sağ ol var ol.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Beni ne çok severdi... Kastamonu ziyaretine beni almadan gitmemişti. Murtaza abi, seni ilk orada tanımıştım.
Hemen hemen her gün Haluk abiyle telefon da konuşurduk. Ankara'ya çok sık giderdim. Mutlaka, bürosunda
buluşur saatlerce Çizgi roman üzerine sohbetler yapardık. En büyük hayali, benim ortaya bir Çizgi roman
koymam olacaktı ''Ben bastıracağım; sen karışma! sen sadece kitabı bitir yeter'' diyordu. Toprak olmadan önce
Türkiye'de para ödüllü Çizgi roman senaryosu yarışması yaptı. 1. gelen senaryoyu, çizmeye başladım, 30. sayfaya
geldiğimde Haluk abim, can dostumu kaybettim. Dünya başıma yıkılmıştı sanki. Günlerce kendime gelemedim.
O yüreği Çizgi romanla atan, Çizgi romanı seveni çok seven gönül avcısı, misafirperver, eli açık, sohbetine
doyum olmayan, candan yürekten samimi bir dost idi. Hâlâ özlüyorum o koca yürekli çınarı.
Duaların kabul olsun Murtaza abi, toprağı bol, ışıklar içinde uyusun.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,456
8,501
İzmir
Cenazesine İzmir'den Ahmet Akyol ve Oktay-izm ile katılmıştık.
Ölüm haberini alınca geceden çıktık yola.
Defnettikten sonra da geri döndük hemen.
Vay be, tam 6 yıl olmuş Haluk abiyi kaybedeli.
Mekanı Cennet olsun inşallah.
Tanıdığım en güzel insanlardan biriydi.

Beykent Çizgi

Yeni Üye
30 Ocak 2017
19
94
Benim de bir kaç kere sohbet etme imkanı bulduğum mükemmel bir insandı.
Çizgi romanı çok sever,iyi şeyler yapabilmek adına harika işler yaptı diyarda ki bir çok arkadaşla.
Bazı insanlar asla unutulmuyor, bir gün çizgi roman sayfalarını karıştırırken aklınıza geliyor ve tebessümle hatırlıyorsunuz,
Yüreği güzel insan....
Mekanın cennet olsun