Günaydın Çizgi Diyarı...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,629
hiçbiryerde :)
Günaydın herkese.
Sevgili abolardis gibi ben de sabahları seviyorum.
Puslu havayı da. Karı ve tabii yağmuru da. Güneşi
daha çok severim, eğer dozunda verirse ışıklarını :)...
Hayat güzel; doğanın, birbirimizin, tüm farklılıklarımızla
zenginleştirdiğimiz dünyanın kıymetini bilenlere selam buradan.

hayat%C4%B1n-anlam%C4%B1-karikat%C3%BCr%C3%BC.jpg

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Yoğun kar yağışı altında evden çıktım kendimi bir an kuşatılmış hissettim soğuk hava dalgası tarafından, olsun kimse bozamaz sabahın büyüsünü.Evden alelacele çıkmasamda kahvaltı yapmadım.Yine biraz soğuğu hissetmek istiyorum yağan karın raksını görmek istiyorum eriyen ilk kar tanesi yanağımdan aşağıya sessizce süzülüyor ve aşağı salınırken sessizce düşüyor.Bazan büyük taneler arada bir küçük tanecikler.Fazla soğuk değil hava güvercinleri ihmal edemem aç kalırlarsa kendimi affedemem.Bir kısmı yine beni bekliyor geldiğimi görenler sevinçten gülücükler dağıtıyor.Hele bir tanesi havada parendeler atıyor.Onlarda beni özlemiş galiba aramızda sessiz bir dil var.Biraz seyre dalmışım onları.Zamanı unutmuşum kar yağışı ve soğuk durmuş bir an.Kozmik bir duraksama sanki.Anı yaşamak mı acaba bilmiyorum yada anları bir anlam vermek istemiyorum hiç bir şeye.Bir şeyleri anlamaya çalışmakta istemiyorum Alkatraz kuşçusunu düşünüyorum sadece.Oturduğum yerde biraz daha kalsam sanırım kardan adam olurum.Biraz yürümek iyi geliyor.Derin nefes egzersizleri yaparak yürüyorum bu çok iyi geliyor.Nefesin mental ve manyetik etkisini hissediyorum.Benim için bir alışkanlık gibi ötesinde sanki bir bağımlılık.Zİhnimde ne kadar kötü düşünce varsa kaldırıp en yakın çöp konteynırına atıyorum.Zİhin nefes doğa daha ne olabilirki mutlu olmak için nefes alıp vermek yetmiyormu tabiatla bir arada başbaşa kalmak milyonlarca sesin arasında bir serçe sesini ayırtedebilmek yetmiyormu.İnsanlıktan daha büyük payda olmaz diyorum kendime bir kez daha hak veriyorum kendime.İçsel konuşmaların kalitesini yüksek tutmak gerektiğine inanıyorum.Kendi kendine sohbet bile kaliteli olmalı .
Aklıma bir Nasreddin Hoca hikayesi geliyor.Hoca ( afedersiniz ) Merkebin üzerinde ama Merkep dörtnala koşuyor komşularından biri diyorki hocam nereye hoca dönüp valla merkep nereye giderse oraya.Biraz düşünüyorum ne anlatmak istemiş hoca sanırım kendimizi olumsuz tutumların , olumsuz duyguların , olumsuz davranışların , olumsuz düşüncelerin etkisine bırakmamak gerektiğini anlatıyor.Yoksa bunlar dörtnala bir yerlere sürükler bizleri.Onun yerini anlamlı içten samimi bir dostla sohbet ömre bedel.Kendimizi bilmek için kendimize hakimde olmamız gerekiyor.Kendini tanıyan insan yada bu konuda çalışmalar yapan herkes asıl menzilde yürüyordur.Bugün öfkelenmeyin iyi düşünün yapıcı olun kimseyi kırmayın umut verici olun kimseden nefret etmeyin bugün mümkünse kendi içinizde birazda az konuşarak hep olumlu şeyler üretin yaşamın içinde sevgiyle kalın.Nefret öfke şiddet sertlik parmak sallamak hımmm yapmak yasak koymak gösteririm demek bozulursun demek işin basit tarafı bana ne yapmamı öğretecekse birisi nasıl yapılmasınıda öğretmeli ( bir kitaptan ).Sabahın olumlu gücünü yaşamak varken bu kadar kötü şeyi neden içselleştireyim birazdan ilham verici bir müzik eşliğinde kahvemi içerim her yudumda uzayı düşünürüm etrafımızı saran sevgi enerjisini hissetmeye çalışırım.Günaydın demedik değilmi demeyin boşverin rutine binmesin bugünde böyle olsun.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,667
Kasımpaşa
Günaydın sevgili diyardaşlar...
Ne güzel kalkıyorsunuz sabahleyin sabahınız yok ama varlık fonunuz var...
Sonra gelsin fenerbahçe gitsin persii yok başak çıkmış gassarayda...
O ne güzel hayat!..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın bütün çizgi roman severlere.
Bugün 1 Mart şu soğuk havalar artık geride kalmaya başladı.Sabah Alpay ı dinleyerek güne başlamak benim için ayrıcalık.Alpay dünya çapında bir ses bir yorumcu sağlam duruşlu bir sanatçımız.Şimdi Fabrika Kızını açtım onu dinlerken dedim ki bir şarkı hiç eskimezmi eskimez ? Eylül de Gel eskir mi ? yada Hayallerimde ki Resim ? Ah o eski şarkılar.Kahvenizi alın bir de Hayalimde ki Resmi açın geçin pencere kenarına dünyayı bir kenara bırakın 2 dakika bütün dertlerden arındırır sizi eski aşklarınızı düşünürsünüz çocukluğunuz aklınıza gelir biraz hüzün olsa da bu hüzün tatlı bir özlemle yan yana bulunur.İçinizde ki sevgi duygusu ile karışık bir hüzün tebessümle karışık bir hüzün.Güne nefretle başlamaktansa en insani duygulardan biri olan hafif özlem biraz sevgi biraz hüzün biraz aşk biraz biraz biraz insanla başlamak en iyisi.Sonra da Oscar Harris in Alta Gracia sı başka dünyalardan bir hediye farklı boyutlardan bir ezgi.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,327

Fotoğrafı Ansel Adams çekmemiş, ama onun izinden giden bir sanatçı, Peter Essick onun aynı fotoğrafını onun tarzında ve en az onun kadar güzel çekmiş. Ben işte böyle bir manzaraya uyanmak isterdim.

Hepinize günaydın dostlar.

8MkW8Q.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Günaydın, günaydın, insanlara günaydın
Günaydın, günaydın, sevenlere günaydın
Değişiyor dünyamız, görmek istemesende
Mutluluk yanıbaşında, sen ne söylersen söyle
Her sabah daha sıcak, güneşi doğuralım
Sevişen gönüllerde, mutluluk yoğuralım
Işıl ışıl bakışan gözlere
Cıvıl cıvıl uçuşan sözlere
Sıra sıra uyanan kalplere
Güzel ola herşeye, herkese
Her yeni gün insanlar, yaşamı dokusunlar
İnsanca yaşayanlar, sonsuza karışsınlar
Her yeni gün sevinçler, dökülsün başımıza
Mutluluklar karışsın, yıllarla yaşımızawww.youtube.com/watch?v=XKcp7HTyWBY

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Öncelikle günaydın.Bugün yine şiirsiz olmaz düşüncesiyle benim çok değer verdiğim şiirlerden biri üzerinden durmak istedim.Şair bu şiirinde emin olun bir yerlere gidip gelmiş uzay zaman mekan içinde sanki ışık hızından bile daha hızlı hislerle biraz şaşkınlıkla zamanın içinde dışında durduğu anlarda hissettiklerini paylaşmış defalarca okumuşumdur.Her okuduğumda şaşkınlık hissetmişimdir.Atom altı dünyadan şimdiye mikro kozmostan makro kozmosa doğru bir seyir.Şair sanki elektronlardan protonlara seyahat etmiş zamanın zaman olarak bulunduğu noktayı müşahede etmiş.Bir anlık bilinç değişimide denilebilirsede onunda üzerinde bir deneyim olduğu apaçık.En esrarengiz şiirlerden biridir edebiyatımızın.Sonsuzluk içinde bir yükseliş ve amacına ulaşmış bir ruh.Kuantum fiziğinin şiirleşmiş hali olduğu gibi vahdeti vücut un ve vahdeti mevcutun da izlerini görmek mümkün.Her şeyle bir olma hali bütünün parçası olma aynı zamanda bütün bütünlerin tamamı olma durumu.Bakan ve bakılanın yanılsama olduğu zamanüstü boyutların olduğunu vurgulayan bir anlayış.Bu şiiri edebiyatçılardan çok teorik fizikçiler ele almalı.Yıllar sonra bir fizikçinin bu şiirden bahsettiğini duyunca biri beni duymuş demiştim.Teorik gerçekliklerden çok bir seyir ve seyr var.Maddenin ortadan kalktığı zamanın bile yok olduğu zamanın sıfır noktasında ( t = 0 ) evrenin hikayesini anlatan bir şaheser.Saygılarımızla.

NE İÇİNDEYİM ZAMANIN
Ne içindeyim zamanın,
Ne de büsbütün dışında;
Yekpare, geniş bir anın
Parçalanmaz akışında.

Bir garip rüya rengiyle
Uyuşmuş gibi her şekil,
Rüzgarda uçan tüy bile
Benim kadar hafif değil.

Başım sükutu öğüten
Uçsuz bucaksız değirmen;
İçim muradına ermiş
Abasız, postsuz bir derviş.

Kökü bende bir sarmaşık
Olmuş dünya sezmekteyim,
Mavi, masmavi bir ışık
Ortasında yüzmekteyim.

Ahmet Hamdi TANPINAR

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,667
Kasımpaşa
Günaydın dostlar.
İyi bir hafta olsun.
İşleriniz rast gitsin.
odenat daha çok kitap çevirsin.
Murtaza tüm arşivi paylaşsın.
Haluk abi arkeolojik eser çalışmalarına devam etsin.
prespero conanları renklendirsin.
shoryuken yalnızca alfa çevirilerini gözünü kapatıp kullanmasın...
İlkhantok zemblaları fotoşoplasın..
Yani iyilik güzellik filan olsun..
Velhasılı kiram sağ olun var olun dostlar...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu
Günaydın dostlar.
İyi bir hafta olsun.
İşleriniz rast gitsin.
odenat daha çok kitap çevirsin.
Murtaza tüm arşivi paylaşsın.
Haluk abi arkeolojik eser çalışmalarına devam etsin.
prespero conanları renklendirsin.
shoryuken yalnızca alfa çevirilerini gözünü kapatıp kullanmasın...
İlkhantok zemblaları fotoşoplasın..
Yani iyilik güzellik filan olsun..
Velhasılı kiram sağ olun var olun dostlar...

Dileklerine katılıyorum üstadım.
Fakat şöyle bir durum var:
Alfa çevirilerini baz alarak balonlama yaparsam ayda 3 Conan gelir.
Yeniden yorumlarsam 6 ayda bir gelir. :)

Günaydın bütün dostlara. Güzel bir hafta sonu diliyorum...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,667
Kasımpaşa
Günaydın dostlar...
Yeni bir hafta...
Yeni bir okul yılı başlıyor...
Tüm veli, öğrenci ve öğretmenlere kolaylık diliyorum.
Güzellikler olsun.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
48,009
Burada da güneş çoktan doğmuş, biraz emekli tembelliği.
Dertsiz tasasız ve huzurlu tarafından, Herkese Günaydın..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın yine yoğun bir günle başladık.Bu yoğunluk ne zaman biter bilmiyorum ama artık molalarda dinlenmeyi öğrendim.Bir budist hikayesi gibi uçurumdan düşerken bile o güzel çiçeği görebilmek gerektiğini anlıyor. insan.Zamanın hızlıca aktığını, anların bir zincirin halkası gibi mütemadiyen birbirini takip ettiğini , saatlerin birbirini kovaladığını hayatın aslında zaman olduğunu kavradıkça boş an diye bir şeyin olmadığını sadece en önemli şeyin kendine zaman ayırmak olduğunu farkediyor ve değerini bilmeye çalışıyor insan bende bu insanlardan biri olarak GÜNAYDIN.

Not : Forumun ön yüzünde ki resimlerin çözünürlüğünde bir değişiklik mi var ya da benim gözler iyice bozuldumu ? Belkide gözlerimin çözünürlüğü
sorunu.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Şarkı Adı: Günaydın
Söz-Müzik: İlhan İrem
Albüm Adı: Uçuk Mavi Pencere

Günaydın, günaydın, insanlara günaydın
Günaydın, günaydın, sevenlere günaydın
Değişiyor dünyamız, görmek istemesen de
Mutluluk yanı başında, sen ne söylersen söyle
Her sabah daha sıcak, güneşi doğuralım
Sevişen gönüllerde, mutluluk yoğuralım
Işıl ışıl bakışan gözlere
Cıvıl cıvıl uçuşan sözlere
Sıra sıra uyanan kalplere
Güzel ola her şeye, herkese
Her yeni gün insanlar, yaşamı dokusunlar
İnsanca yaşayanlar, sonsuza karışsınlar
Her yeni gün sevinçler, dökülsün başımıza
Mutluluklar karışsın, yıllarla yaşımıza
www.youtube.com/watch?v=tosA_rAHfMc

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın.........
Uzun zaman oldu forumun ana yüzünü kullanamayıp ARA YÜZLE iktifa etmeye çalıştığımız süreç sona erdi..
Sistem böyle bir şey işte herkesin bir işlevi var.
Sabahın soğuk ve erken bir saatinde birazda yürüyüş yapmak amacıyla erkenden çıktım evden aman kimseler duymasın aman kimseler uyanmasın endişesiyle bütün endişelerin provake olmasına imkan vermemek için sessizce evden ayrıldım.Çöpleri karıştıran kediler , meraklı kargalar , bir çatı dibinde tünemiş güvercinler , sararmış yaprakların kapladığı yollar , hafif bir sis örtüsü ,güneşin ilk ışıkları tabiatın insanın buluşma noktası kentler ve sokaklar ve caddeler ve insanlar ve yaşam başlıyor.
Günaydın......
Çizgi sanatına gönül vermiş değerli insanlara iyiki varsınız : :)

www.youtube.com/watch?v=H3QSPjnm3C4

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın demenin dayanılmaz hafifliği ile işlerle hem hal olmanın derin yoğunluğu içindeyim.Cumartesi günü Jules VERNE nin Afrika Ormanlarında adlı çok eski basım bir kitabını okumuştum.Orada Jules Verne insanın gelişimini Darwin nazariyesi açısından ele alarak çok orjinal bir konuya değinmiş.Aslında çok ta güzel bir senaryo çıkar bu romandan.Aklımda kalan "NGORA" kelimesi anne demekmiş Afrika dillerinde.
Müteakip Lİvanelli nin Konstantiniyye Oteli'ni okumaya başladım.Romanın tanıtımında kitap senfonik bir roman yazar görüşlerine yer verilsede bana göre ;
Livanelli okuyucunun standartlarında kalarak betimlemeler yapmış uzun nitelemeler yerinde kısa tasvirleri tercih etmiş.Yeteneğini bu nedenle bilerek ve isteyerek kasten romana yansıtmadığını düşünüyorum.Yine Halktan tam olarak kopmamak adına onun aksanından ayrılmamış.Işık ,renk , ses uyumu tekrarlanan harf ve kelimelerden çok yetenekli olduğunu düşünmekle birlikte keşke okunma kaygısı taşımadan gerekirse ağır sembolizm altında romantik esintiler altında İstanbul un geçmişi , yaşanan aşklar , bitmeyen sevgiler anlatılsaydı daha iyi olurdu.
Livanelli bu kitabında insanlar arasında ki iletişimde tam bir uzman olduğunuda kanıtlıyor.Düşünülerek bulunamayacak ancak yaşanarak hissedilebilecek yada yaşayanların anlatımları ile şekillenebilecek duygu durumlarını mükemmel yakalamış.Bir yandan kapitalizm eleştirisi , bir yandan emek sömürüsü , varoşlardaki genç kız kalbi , metropolden giderek gettolaşan bir kenti içindekileri yaşananları kısmen siyasi eleştiriler ile ele almış genel olarak okuduğum kadarı ile güzel bir kitap devam ediyorum tabi okumaya okumadan kitap eleştirisi yapan ilk insan olarakta edebiyat tarihine geçmenin haklı gururu içindeyim.
özellikle Mahinur hanımın Nuru masajına çok güldüm.
Günaydın dedikmi bilmiyorum yukarıda yazmışımdır muhtemelen Günaydın uzun yazar kısa konuşurum genelde bakmayın ağzımı bıçak açmaz.Buna ayrıca yazar gevezeliğide diyebiliriz.Bugün kendimde kendimden gelen eleştirilerden yeterince nasibini aldı.Banada günaydın haydi işinin başına bir sürü dosya bol bol incele......:9

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın....:Ğ

Böyle kısa kısa yazınca hayırdır muhterem bir şeymi oldu soruları kesin oluşmuştur.Yok yok gerçekten bir şey yok GÜNAYDIN..:Ğ

Birde AYAYDIN var oda çok güzel bir kelimedir.Güzel olan her şey güzeldir azizim.Güzel bakarsan güzel düşünürsen güzel hayaller kurarsan geleceği güzel görürsen her şey güzel olur.Motivasyonunuzu düşürmeyin , kendinize telkinde bulunmayı unutmayın.Sararan yapraklara ,dalından yeni kopmuş bir yaprağın sonbaharımsı döngüsüne , yollarda boylu boyunca uzanan sarımtrak örtünün güzelliğine bir kez daha bakarak ağaçlardan konfeti gibi dökülen yaprakların arasında hayata yeni bir güne giriş yaparken GÜNAYDIN.
Chris REA kendine has müzikal tarzıyla her zaman dinlenir.

www.youtube.com/watch?v=FIL8PxLmjm4

Moderatör tarafında düzenlendi:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
48,009
Günaydın sevgili dostlar,
güzel müziğin cımbızla arandığı
zamanımızda gene eskiden
harikulade bu güzel Chris REA
müziği ile keyiflendirdin
teşekkürler abolardis..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın ;
Yine Sabah Oldu Hemingway in muhteşem eseri aklıma geldi.Lise 1.sınıftayız edebiyat hocası 20 roman ödevi vermişti.Babamın kütüphanesinden alıyorum günlük ortalama bir roman bitiriyorum.İstemeye istemeye elime almıştım.Romana başlar başlamaz büyülenmiş gibi hissetmiştim elimden bırakamamıştım.
Yine sabah oldu yani iyi bir şey sabah olması.:)
Sabahın en güzel saatlerinde kendimi dışarı attım.Kapıyı araladım muhteşem serçe korosunun sabah senfonisi.Kendi kendime beni bekliyorlar herhalde dedim ( sanattan anlayan insan lazım.):)
Ah ! hele o yollarda ki kaldırımlarda ki yapraklar yokmu sarı ve kızılımtrak renkleriyle sarmışlar heryeri.Benim için kışın müjdejisi.Kimileri baharları sever kışı yargılar kötüler karakış ,beyaz esaret gibi.Ben ise en sevdiğim mevsimlerden biridir kış ,öncücü sonbahar hele bambaşka.Bütün bunları düşünürken son sürat sabah kahvaltısına yetişmeye çalışan alacalı bulacalı minik bir kedi.Şöyle kucağıma alıp sevesim geldi şirin şey.Soğukta ellerini ısıtan işçiler , okula koşuşturan çocuklar annesinin eline sımsıkı sarılmış bir çocuk işler güçler ve ...
Hayat devam ediyor.
Yine sabah oldu.

www.youtube.com/watch?v=8gXZPaIl6us

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,629
hiçbiryerde :)
Günaydın herkese.
iş yoğunluğundan çok sevdiğim
müziği bile nasıl dinlediğimin
farkına varamıyordum son aylarda.
Dün Chris Rea ve bugün Kitaro;
bu harika parçalarla kulaklarımın
pası silindi. Teşekkürler abolardis
üstadım.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,393
Günaydın

Günaydın,can dostlar,tüm sevdiklerinizle güzel gün geçirmeniz,en büyük dileğimdir.Sevgi ve selamlar.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın ;
Benim gibi Kasımda Aşk Başkadır şeklinde düşünenler için Sonbaharın güzelliklerini doyasıya yaşamak için özel ve güzel bir gün.Güneşin ilk ışıkları , pırıl parlayan su damlaları , tek tek dökülen ıslak yapraklar.Birde kapalı ve rüzgarlı havaların kendisine has büyüsü.Bir şiirin en güzel mısrası gibi içimize değen rüzgar.Ve sallanan ağaçlar hışıltılı yapraklar direncini kaybedip kendini sonsuzluğa bırakan o güzelim yapraklar.
Günaydın.Anın tadını çıkarmayı unutmayın.Selamlarımızla dostlukla kalın.

www.youtube.com/watch?v=A-PN-IZUt8o

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Günaydın demek için geç kalmış sayılmayız.Yoğunluktan ancak bilgisayarın başına oturabilsemde.Sabah erken yürüyüş yaptım yine havalar hayli soğumuş ama benimde termal kalbim var.İçimde ki güzel duyguların sıcaklığı yeter soğuk kimin umurunda.
Yürümek ne kadar büyük bir eylem bir zen meditasyonu gibi görüp zihinsel düzenleme teknikleri kullanırsanız.Kaldı ki yürüme meditasyonu olarak bir teknik te zaten var.Ben bunu gayri ihtiyari bilinç dışı yapsamda.Sabahın o güzelim saatlerini aman uyuyarak geçirmeyin kimsesiz sokaklarda caddelerde ,yavaş ve derin adımlarla zihninizden olumsuz fikirleri dışlayarak dolaşın içinizde sevgi ve huzuru en derinden hissedin emin olun bir daha bırakamayacaksınız.Herkesle ve herşeyle bir olma durumuna ait aşkın bir deneyim olarak göreceksiniz.Selamlarımızla kendinize iyi bakın.

/www.youtube.com/watch?v=bfHH6YImnZs