Doğan Kardeş 1968 Sayı 068 (Yeni Düzenleme)

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,951
ek3dogankardes19680212sayi68sayfa.jpg

Vefalı'nın bu sayının Bakunin tarafından yapılmış paylaşımında kapak resmi bulunmayışını hatırlatarak eksiği yamamamızın iyi olacağı yönündeki hatırlatması nedeniyle, arşivimizde bulunan 68. sayı kapaklarını tarayıp, önceki taramanın iç sayfalarını da renk, ton ve kontrast değerleri bakımından biraz dengeleyip biraz da beyazlatarak bir alternatif sürüm oluşturmaya gayret ettik.

Arşivimizdeki sayının baskısında renk çakışma sorunu olduğu ve temiz bir görünüm elde etmek için, yine orijinal yayının yapıldığı TV21 dergisinden aldığımız sayfaları Doğan Kardeş sayfalarına uyarlayıp eli yüzü düzgün bir 68. sayı ön-arka kapağı oluşturarak CBR dosyasına ekledik.

Önceki taramayı elden geçirirken Doğan Kardeş editörlerinin "Okuyucu Köşesi"ne aldıkları bir not dikkatimizi çekti. Günümüz Eğitimcilik anlayışıyla oldukça çelişik bulduğumuz bir tutumun göstergesi gibi geldi bize. Bu güne kadar hep sitayişle andığımız Doğan Kardeş'e hiç yakışmadığını düşünüyoruz. Bilmem siz ne dersiniz...

ayp.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,142
Teşekkürler ediyorum sevgili abartman.Harika çalışma ortaya koymuşsunuz ellerinize sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,900
Doğan Kardeş okuyucularının ve şiir gönderen okurun da bir çocuk olduğu dikkate alındığında
" editör " ün " açıkgöz kimseler " yerine daha uygun ve rencide etmeyen bir üslup kullanması daha doğru olacaktı.

Genel bir duyuru şeklinde yazıp ismen de teşhir etmemesi daha da uygun olacaktı.

Çocuk dergisi editörlerinin seçiminde daha titiz davranılması daha daha da:) uygun olurdu.

Sevgili abartman paylaşımlarını her izlemek her yönden uygun ve yararlı:)

Teşekkür ediyorum abartman dostum