Çeviri Yapılıp Balonlanacak Yeni Konular Aranıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
Başka bir forum da Fade Out diye bir dizinin tanıtımını gördüm.Bizde de ilk üç sayı ingilizce olarak paylaşılmış konu çizği tam benim beğendiğim tipte bir seri imiş.Bi bakın isterseniz ilginizi çekermi bilemem ama beş on dakka ayırın derim ben.

İndirip inceledim. Ne yazık ki 40'lı yılların sonu. İlgimi çekmeyen bir konu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
tex ;corteggiani
dessin;meynet
tatiana

konularını bilmiyorum üstad ama çizimler ve aksiyon hoşuma gitmişti.

tex.Makyo
dessin;sıcomoro
lumiere froide

Kitaplar ne yazık ki Fransızca.

Elmiraj

Yeni Üye
6 Ocak 2020
38
101
Istanbul
Brian Azzarello üstadın Vertigo Crime etiketli Noche Roja eserini önerebilirim sizlere. Keza Vertigo Crime serisindeki diğer eserler de ilginizi çekebilir hocam.

Hepsini indirdim. Sonuç; hepsi S/B. İlgim dışındalar.

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
328
7,545
count

Değerli Üstadım umarım hoşunuza gider:

Saygı ve sevgiler

İndirdim. İnceleyeceğim.

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
328
7,545
The Forever War I-VI

Değerli Üstadım,
2030 yılı için bir miktar :) esneme payı olursa...

Tamamlandı. Yayın için sırasını bekliyor.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Sevgili Daltas,
Acaba Soleil yayınlarından 2012-2014 yılları arasında yayınlanmış ,ingilizceyede çevrilmiş DEEP isimli 3 albümden oluşan Frankofon albümü dikkatinizi çekebilir mi?Bir göz atabilmeniz mümkün olabilir mi? Sevgi ve saygılarımla..Size şimdiden iyi bayramlar diliyorum,,,

İndirip inceleyeceğim. Size de İyi Bayramlar Dilerim.

ayca123

Yeni Üye
25 Haz 2010
26
13
tarzan çizgi romanları hiç çevrilmedi.

Bu konuyu dile getiren üçüncü kişisiniz. Bakarak inseydiniz iyi olurmuş.

Tarzan yalnızca 60'lı yıllarda ilgimi çekerdi. Üzgünüm.

bin1surat

Yeni Üye
29 Eyl 2016
76
90
Merhaba Daltas;
Kenya ve Namibya isimli Frankofon çizgi romanlar dikkatimi çekti akabinde 2 seriyi de indirdim fakat hikayelerin devamı olan Amazonie adlı 5 kitabın daha forumda olup çeviri beklediğini fark ettim. Fransızca bilen değerli site dostlarımız Amazonie (Kenya - Saison 3) ü Türkçeye çevirirse sanırım zevkle okunur bence de güzel bir devam serisi tamamlanmış olur. Eserin türkçemize çevrilmesi dileğimle birlikte sizin de dikkatinizi çekmesi açısından bu kitaplara bir göz atmanızı rica eder kolaylıklar dilerim..

Fransızca bilmiyorum. Fransızca'dan yaptığım birkaç çeviri proğramlar yardımıyladır. Üzgünüm.

burcu84

Yeni Üye
19 Eyl 2009
9
6
Serpieri eserleri süper olurdu

Ne yazık ki;

Çeviri yapıp yayınlamaya değer konular arıyorum.

Sizlerden gelecek öneriler benim için değerli. Ama kimseye söz veremem. Öncelikle benim beğenmem gerekecek.

Aradığım temel öğe çizgi romanın İngilizce, konunun ilginç ve sürekleyici olması. Renkli olması tercih sebebi.
Süper kahraman, Büyü, Sihir, İlk çağlar, Dini konular, horror ve MANGA ilgim dışındadır.

Günümüzün ve yakın geleceğin gerçeklerini (2000 - 2030) konu alan çizgi romanlarla ilgiliyim. Genellikle Comics
ağırlıklı bir yayın sürdüreceğim. Fransız-Belçika serilerinden İngilizceye çevrilmiş ilginç konular karşıma çıkarsa onlar da
yayına dahil olurlar.

Bekliyorum.

Serpieri'nin eserleri benim aradığım konularla uyumlu değil!

MrBlue

Yeni Üye
10 Eyl 2015
2
2
Bendis'den
Powers (Icon) - Cover (Dc Comics) - Pearl (Dc Comics)

İnceleyeceğim.

jclouseau

Yeni Üye
8 May 2020
26
79
The Hand Maid's Tale(2019) ve Sapiens - A Graphic History, Volume 1. The Birth of Humankind (2020) çevrilse iyi olur (henüz yayınlanmadı diye biliyorum ülkemizde).

Üzgünüm. Beğendiğim tür yayınlardan değiller.

karakule

Yeni Üye
18 May 2021
14
23

Üzgünüm. Günümüzün ve yakın geleceğin gerçeklerini (2000 - 2030) konu alan çizgi romanlarla ilgiliyim.

oytunbay

Yeni Üye
27 Ocak 2010
20
39
sayın Daltas kurgusal olarak vietnam savaşı sonrası yıldızlararası savaşı anlatan Joe Haldeman'ın bitmeyen savaş kitabından, haldeman ve marvano tarafından çizilen çizgi roman serisini incelemeniz mümkün olabilir mi?

Listemde ve sırasını bekliyor. Önce iyice inceleyeceğim.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Sevgili Daltas,
Golden City serisini bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler.Arctica gibi muhteşem bir frankofon idi.Acaba bizler için yeni frankofon türü paylaşımlarınız olacak mı? Humanoids inc. yayınevinden çıkan Carthago isimli bir albüm ilginizi çeker mi? Sanırım 10 albüm ingilizce olarak yayınlandı.11.albümümü ise fransada yayınlandı.Conquests(Fetihler) isimli soleil firmasının yayınladığı albümü de değerlendirebilirmisiniz? Umarım sizi isteklerimle bunaltmamışımdır.Saygı ve sevgilerimle....

Conquests ilkçağ öyküleri ve ilgim alanım dışında. Carthago'yu aldım inceleyeceğim.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
CONQUETES SANIRIM TÜRKÇESİ FETİHLER DİYE ÇEVRİLİYOR.DIŞ GEZEGENLERE İNSANOĞLUNUN KOLONİLER KURMAK İÇİN YAPTIĞI SEYAHATLERİ VE ORADA YAŞAYAN IRKLARLA OLAN MÜCADELELERİNİ ANLATIYOR.BİLİMKURGU ALBÜMÜ GİBİ AMA ......

Hey, sakin ol! Bağırmaya gerek yok. Sanırım ben Europe Comics'in Conquests'tine bakmışım. Aslında buna neden sizsiniz, "Conquests" yazmışsınız ve aramada karşıma 4 sayılık Urartular ve hititlerle ilgili ilkçağ istila serisi çıkmış!

Bu kez doğrusu bulundu ve incelenecek.

oytunbay

Yeni Üye
27 Ocak 2010
20
39
Sayın Daltas Æther & Empire: Eternal Glory (2016) isimli çizgi romanı inceleme fırsatınız olabilir mi? teşekkür ederim

"Æther & Empire: Eternal Glory" aradığım tür bir konu değil. Üzgünüm.

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,437
Michelle Vaillant' ın Türkiye'de Sivas, Palandöken gibi yerlerimizde geçen bir macerası. Sanırım Türkçesi yok, ya da ben rastlamadım. Linki ben oluşturdum. Bilgilerinize.

Ne yazık ki Fransızca. Üzgünüm.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,635
Neil Gaiman'ın "Marvel 1602" serisi ilginizi çeker mi acaba?

Aradığım temel öğe çizgi romanın İngilizce, konunun ilginç ve sürekleyici olması. Renkli olması tercih sebebi.
Süper kahraman, Büyü, Sihir, İlk çağlar, Dini konular, horror ve MANGA ilgim dışındadır.

mertdert

Yeni Üye
30 Nis 2019
16
31
Değerli büyüğüm muhterem üstadım
back to the future serisine ne zaman sıra gelir ?

Bilemiyorum. Sabırla bekleyin bakalım.

bin1surat

Yeni Üye
29 Eyl 2016
76
90
Forumda Grimm Fairy Tales isimli bir çok eksik sayısı olan bir seri var ?

Lütfen okuyunuz.

Günümüzün ve yakın geleceğin gerçeklerini (2000 - 2030) konu alan çizgi romanlarla ilgiliyim.

Bekliyorum.

AbdullahO

Yeni Üye
27 Eyl 2017
20
71
Blake and Mortimer veya Olympus Mons serilerini Türkçe okuyabilmek fevkalade olurdu.

Blake and Mortimer ilgimi çekmedi. Olimpos Dağı, birkaç arkadaş tarafından başlanmış bir seri ama nedense ilk sayıdan sonra devamı gelmedi. İkinci sayıyla ilgili de bir şeyler söylemişlerdi. Şimdilik bekleyelim. Ortaya bir sonuç çıkmazsa yeni yıldaki ilk işlerimden biri onu sürdürmek olabilir.

pam

Aktif Üye
27 Kas 2009
189
699
Türkçe çevirisi olmayan avrupa menşeili çok kaliteli grafik romanlar var..
bunların çevirisine el atan büyük hizmet yapmış olur ...
bence çok keyifli bir-iki grafik roman...

Blankets - CRAIG THOMPSON
http://www.cizgidiyari.com/forum/grafik-romanlar/99248-blankets-craig-thompson.html

Nevertheless (2020)
This is Jordi Lafebre's first outing as a writer, you might know him as artist (with Zidrou doing the writing) on Glorious Summers, Vice Squad and Lydie. I reckon he's done a good job on this one, seems to have learned a lot working with Zidrou. What we have here is a cute little romance story, with the twist that it's told in reverse and begins with the pair ending up together and ends with the meet-cute.

Bunlar sizin için keyifli çizgi romanlar olabilir. Ama benim zevkime uygun değiller. Ne tür çizgi romanlarla ilgi olduğumu aşağıda linkteki sayfaya bakarak öğrenebilirsiniz.

http://www.cizgidiyari.com/forum/daltas-2/

AbdullahO

Yeni Üye
27 Eyl 2017
20
71
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...