Bill Kid Ceylan Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 14

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,745
Kıbrıs

1960'da Ceylan Yayınları tarafından yayınlanmaya başlayan Tim sonraki
yıllarda "Arizona,Bill Kid,Jikop,Rodeo ve Gringo isimleri alarak yayınlandı.
Bill Kid, 1960'da yayınlanan Tim'in tıpkı basımı.
Tim adı silinerek "Bill Kid"olmuş ve sadece 16 fasikül yayınlanmış.
Bu sayı 1960 Tim'in aşağı yukarı 20.sayısına denk geliyor.
1967'de Ceylan Tim'i tekrar yayınlamaya başladı.
Ne 1960,ne de 1967 serileri hakkında bilgim yok.
Kaç sayı çıktı,hangi orijinal sayılar yayınlandı bilmiyorum.
Forumlarda da Tim çok nadir görülüyor.
Hasılı,tam 6 adı olan gizemli bir western.
İç kapaktaki "Buster'in Hayal Dünyası" da çok hoş.

billkid001.jpg

billkid004.jpg

Sandıktan devam...:D
İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,078
Bursa
Değerli paylaşımına çok teşekkürler caretta dostum. Konuşulacak tartışılacak seriler içinden bir paylaşım olmuş. Yoğun iş dönemi geçince bu seriler hakkında el birliğince bilgilerimizi aktarmaya çalışırız..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,196
Paylaşım için teşekkür ederim üstadım.
Palio dostumuzda güzel bir haberle paylaşımı süslemiş.
Paylaşımda bilgilendirme güzel olmuş.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Paylaşım ve bilgilendirme mükemmel! Ellerinize sağlık. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

12 Şub 2010
15,006
543,799
Caretta sandığının sürprizleri Diyarın zenginliğine zenginlik katmaya devam ediyor
Nice serilerin tamamlanmasındaki unutulmaz emekleri hepimizin malumu
Sunumları ise en az paylaşımları kadar değerli; çizgi roman ansiklopedisi yeniden yazılırken caretta sunumları mutlaka tek tek incelenmeli ve faydalanılmalı

Çizgi romanımız, Çizgi Diyarı ile altın çağını yaşıyor
Kaptan bakunin'in ilk seriden Teksas ve Tommiksleri, Kinovaları, Timleri ben yaştaki kuşak için inanılmaz bir altın çağın canlı olarak önümüze serilmesi demek
Hissettiklerimi kelimelere aynen yansıtmam mümkün değil
Müthiş ötesi bir duygu bu

Kolibri üstadın paylaşımlarının bana hissettirdiği şeyler de aynısı

Ginobili üstadın olağanüstü paylaşımları bana üniversitedeki ilk günlerimi, aylarımı hatırlatıyor
Bambaşka ve ayrıcalıklı bir dünyada gezindiğim, donandığım hisleri yaşatıyor

sarkomer çapında beyefendi, gönül adamlarının varlıklarıyla, paylaşımlarıyla duyulan güven, dostluk duyguları erişilmez düzeyde
Bizleri fena halde müzelik çizgi romanlara alıştıran, gönlü ve dostluğu dipsiz hazinesinden zengin bay_x

abartman, ozanbarış&palio68, nisan yağmuru, odenat, gandor08, fantoma98, fındıkfındık, hadon, Hakan Sait, baybora, zagor-t, erdallll, homeric, Lami Tiryaki, cengizgul yani Diyardaki tüm isimleri sıralamaya kalksam olmaz ki

melih41 gibi herkesin ağabeyi, gönlü yüceler, daltas gibi kategoriye sığmayan üstadlar, Ramazan Türkmen gibi övünç kaynaklarımız

bu harikalar diyarını, altın çağı borçlu olduğumuz harika yöneticiler savoklar, ertuğrullar, direnc11ler, büyükbeyazlar, gulyabaniler, uzunglar, yeryüzü, mehmetaliler, Baltimora, The_DarknesSler, Colinmccaylar, diyarın hızırı tsubasalar

hepsinin ortak gönlü, ortak eseri, ortak emeği bir harikalar diyarı, çizgi romanın altın çağı

Moderatör tarafında düzenlendi: