Benden de "Merhaba!"

Hayalperest

Yeni Üye
17 Ocak 2011
36
22
Herkese "Merhaba", arkadaşlar!

Doğum yerim Istanbul,

Yaş 46

deyince, zaten neden bu foruma katıldığım, anlaşılır.

Ülkemizde, 1950-60-70 (70 liler sonuna yetişmiş de olsalar!) yıllarında doğanlar için, en önemli çocukluk hediyeleri arasında, çizgiromanlar vardı.

Ben, okula bile başlamadan, babamın okuduğu ve rahmetli büyükbabamın ciltletip sakladığı, 1940'ların "1001 Roman" dergileri ile başladım, bu maceraya ve hala devam ediyor!

Evde okunan hiç bir çizgiroman atılmazdı, bundan dolayı 5.000 civarında bir koleksiyona sahiptim.

Araya giren, 15 yıllık bir Almanya macerası esnasında, bir kısmı satıldı, bir kısmı astım başlangıcı nedeniyle elden çıkarttıldı; ama hala 1-2 bin adet sıralı cizgiromanım var.

Son 1 senedir Sri Lanka'dayım. Bu günlerde bir "Çizgiroman krizim!" tuttu; Internette dolaşırken bu forumu buldum.

Ne diyebilirim ki "Körün istediği bir göz, ALLAH verdi iki göz!" misali elleriniz dert görmesin!

Selamlar Saygılar!

Son düzenleme:

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,229
Hoşgeldiniz, tabi ki forumumuzda gençlere de yer var, sizin gelişinizle yaş ortalamamız biraz küçüldü, burada aradığınız birçok şeyi bulacağınızı düşünüyorum, iyi paylaşımlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,995
83,828
Kasımpaşa
Sayın Hayalperest hoş geldiniz.
Sizde Bir-İkibin sıralı çizgi roman varmış
Acaba bizde kaç adet var?
Merak ettim,
oku oku bitmez
ama bizdekiler emanet..
Herkesin.
Sevgili Kroker size genç demiş
umarım bize yaşlı demez.
İyi çizgi romanlar.
Saygılarımla.

12 Şub 2010
15,006
543,982
Hoş geldiniz, inşallah elinizdeki kitapları sitede paylaşma imkanı bulursunuz...

Hayalperest

Yeni Üye
17 Ocak 2011
36
22
liste!

Arkadaşlar,

hepinize teşekkürler!

Memlekete Nisan ayı sonu gibi geldiğimde, elimdekilerin bir listesini yapıp, foruma eklerim; ilk fırsatta da bir kaç tarama yapmayı umuyorum.

Ama, artık elimde kalanların çoğu, astım başlangıcı nedeniyle, eskiler satıldığından dolayı, piyasada rahatlıkla bulunabilen son 10 yılın çizgileri!

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,298
LÜLEBURGAZ
sevgili hayalperest sizin gibi değerli bir çizgi roman dostunun çizgi diyarı ailesine katılmasından büyük mutluluk duydum... inanın çizgi roman, dostluk ve paylaşım adına en doğru adrestesiniz... hoşgeldiniz...

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,044
10,090
Hoşgeldiniz , keyifli forumlar dilerim :)

Yaş muhabbetiyle ilgili ben de bir şey söyliyeceğim. Ruhu genç denir de , hiç ruhu ihtiyar denmez. 17 yaşındaki bir genç , 46 yaşındaki bir insana kardeşim diye hitap ediyorsa , bence ruhu ihtiyardır...

Benim yaşımın daha 17 olması sebebiyle bu tarihte çıkan kitabı bilmem imkansızdı klişe bir laf olcak ama babam saolsun onun sayesinde bu kitabı okudum ve hayran kaldım:Ğ

Hoşgeldin kardeşim emin ol bu sitede çok güzel zaman geçireceksin :)