Aşağıdaki şarkıların yüksek kalite versiyonlarına ulaşım mümkün mü

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
332
3,850
Merhaba
Aşağıdaki parçaların birçoğuna film müziği olarak denk geldim ancak yüksek kalite FLAC, opus ya da 320Kbps mp3 versiyonlarını çok aramama rağmen bulamadım. Elinde olan ya da web de linkini paylaşabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum. Şu anda elimde bulunan versiyonlar YouTube dan indirip mp3 yaptıklarım ama kaliteleri çok kötü.

👍(Başka bir orkestradan)

👍

👍
Note: Film müziği toplam 12 şarkı

👍
Note: film müziği idi

Note: film müziği

👍

👍

Şarkının orijinal rusça versiyonu

👍

👍
Lakefield albümünden

👍
Note: Layercake film müziği versiyonu

Son düzenleme:

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,724
Aşağıdaki siteye ücretsiz üye olun. Sitenin büyük kısmı Rusça ama diğer dillerdeki müzikler orjinal dillerinde ve torrent olarak yayınlanıyor. Aradığınız hemen her tür müziği %90 olasılıkla bulabilirsiniz. Sitede yalnızca müzik değil hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Bol şans.

Aşağıdaki sitelere de bir göz atmanızı tavsiye ederim.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
332
3,850
Aşağıdaki siteye ücretsiz üye olun. Sitenin büyük kısmı Rusça ama diğer dillerdeki müzikler orjinal dillerinde ve torrent olarak yayınlanıyor. Aradığınız hemen her tür müziği %90 olasılıkla bulabilirsiniz. Sitede yalnızca müzik değil hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Bol şans.

Teşekkür ederim.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,038
6,067
Sn. @daltas , diyarımızda kıymetli çalışma sonuçlarınızı , diğer dostlar gibi ben de büyük beğeniyle izleyip , okumaktayım. Dahası oldukça verimli çalışma temponuzu takdir etmekteyim .Bu açıdan , ben de sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ancak , bugün değişik bir konuda daha teşekkürüm var size . Sn. @cizgicicocuk dosta verdiğiniz cevaptaki site linkleriyle , youtube haricinde aradığım bir çok müzik grubunun parçalarını keşfetme ve dinleme fırsatı verdiniz . Sağ olun .

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
332
3,850
Sevgili @daltas bir kez daha teşekkürler. Yıllardır arayıp bulamadığım birçok parçayı buldum. Bulduklarımı yukarıda 👍ile işaretledim.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,869
Osmaniye
Sayın Diyardaşlar, şimdi youtubede ki şarkı videolarını direk olarak flac şeklinde kayıpsız olarak indiren siteler var. Ben devamlı indiriyorum ancak şüphelenmiyor da değilim, gerçekten de kayıpsız ve flac şekline çeviri yapılıyor mu diye?...Bunu nasıl tespit ederiz? program ya da site var mıdır bildiğiniz. Yoğun olduğum için araştırmadım. Şimdiden teşekkür ederim.

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
638
1,451

Sayın Daltas, bu bilgiler benim de çok işime yaradı, çok teşekkürler, iyilikler sağlıklar dilerim.

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,724

Sayın melih_ ,​

Aşağıdaki küçük proğramlar bu iş için ideale yakın sonuç veriyor. Proğramların doğru çalışması için farklı bir sürücüden çalıştırılması uygun olur.

auCDtectTaskManager_1.6.0_RC1_with_general_decoders.zip

Audiochecker_beta_2.0.0.457.zip

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
880
3,916
İzmit
Sayın Diyardaşlar, şimdi youtubede ki şarkı videolarını direk olarak flac şeklinde kayıpsız olarak indiren siteler var. Ben devamlı indiriyorum ancak şüphelenmiyor da değilim, gerçekten de kayıpsız ve flac şekline çeviri yapılıyor mu diye?...Bunu nasıl tespit ederiz? program ya da site var mıdır bildiğiniz. Yoğun olduğum için araştırmadım. Şimdiden teşekkür ederim.
Selamlar, hangi siteleri kullandığınızı bizimle de paylaşırsanız çok makbule geçer sevgili diyar dostu.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
332
3,850
Yukarıda @daltas ın bahsettiği programlara ek olarak Fakin’ The Funk adlı bir program kullanıyorum ama hepsi 100% doğru sonuç vermiyor. Örneğin bu programların CD den kayıpsız FLAC yaptığım dosyaları fake olarak işaretlediği oldu. O yüzden ya da gibi ses dosyasının spektrumunu gösterebilecek bir programla dosyaları kendim inceliyorum. Normalde FLAC gibi kayıpsız dosyalarda spektrumda herhangi bir kesinti olmaması lazım. Dosya FLAC ama spectrum kesinti gösteriyorsa muhtemelen dosya kayıplı bir formattan FLAC a dönüştürülmüş yani sahtedir. Örnek olarak 128kbps lik MP3 dosyası spektrum analizinde 15-16 kHz arasında kesinti gösterirken kayıpsız bir dosyada böyle sabit bir frekansta kesinti görmemek gerekir.

Spek programı ile nasıl analiz yapılır anlatılıyor. Audacity de nasıl spektrum incelenir ise . Ben genellikle FLAC indirip sonra 512kbps VBR OPUS formatına döndürüyorum.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,869
Osmaniye
Selamlar, hangi siteleri kullandığınızı bizimle de paylaşırsanız çok makbule geçer sevgili diyar dostu.
Yukarıda @daltas ın bahsettiği programlara ek olarak Fakin’ The Funk adlı bir program kullanıyorum ama hepsi 100% doğru sonuç vermiyor. Örneğin bu programların CD den kayıpsız FLAC yaptığım dosyaları fake olarak işaretlediği oldu. O yüzden ya da gibi ses dosyasının spektrumunu gösterebilecek bir programla dosyaları kendim inceliyorum. Normalde FLAC gibi kayıpsız dosyalarda spektrumda herhangi bir kesinti olmaması lazım. Dosya FLAC ama spectrum kesinti gösteriyorsa muhtemelen dosya kayıplı bir formattan FLAC a dönüştürülmüş yani sahtedir. Örnek olarak 128kbps lik MP3 dosyası spektrum analizinde 15-16 kHz arasında kesinti gösterirken kayıpsız bir dosyada böyle sabit bir frekansta kesinti görmemek gerekir.

Spek programı ile nasıl analiz yapılır anlatılıyor. Audacity de nasıl spektrum incelenir ise . Ben genellikle FLAC indirip sonra 512kbps VBR OPUS formatına döndürüyorum.

Sayın Nicomedes hocam; youtube flac diye arattırırsanız çıkıyor, benim kullandığım site:
Basit bir arayüze sahip ve oldukça kolay kullanabiliyorsunuz ancak çok büyük ihtimalle kayıpsız çeviri yapmıyordur.

Sayın çizgiciçocuk hocam; vermiş olduğunuz bilgiler oldukça profesyonel. Sağolun elinize sağlık.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,869
Osmaniye

Sayın melih_ ,​

Aşağıdaki küçük proğramlar bu iş için ideale yakın sonuç veriyor. Proğramların doğru çalışması için farklı bir sürücüden çalıştırılması uygun olur.

auCDtectTaskManager_1.6.0_RC1_with_general_decoders.zip

Audiochecker_beta_2.0.0.457.zip

Çok teşekkür ederim, ellerinize sağlık.