Conan Türkçe Konuşacak...

Conan Türkçe Konuşacak...

hüseyin aksakal

Like Tree169Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16.Kasım.2018, 18:07   #1
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 281238
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Standart Conan Türkçe Konuşacak...
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

"Dev maceracı dünyadaki gezileri esnasında, özellikle çok sayıda yabancı lisanı konuşup okuyabilmeyi de içeren geniş bir bilgi dağarcığı edinmişti. Güvenli çatılar altındaki birçok bilgin Cimmerialının linguistik yetenekleri karşısında apışıp kalırdı, zira yabancı bir lisanı bilmenin yaşamla ölüm arasındaki çizgi olduğu bir sürü macera geçmişti başından."

Robert E. Howard/GWAHLUR'UN MÜCEVHERLERİ'NDEN

Dostlar,
Biliyorsunuz Robert E. Howard'ın Conan öyküleri Dünyanın tüm belli başlı dillerine çevrilmesine rağmen, tüm külliyatın Türkçe'ye çevrilmemesi nedeniyle bu şen Cimmerialı bir türlü Türkçe konuşamamıştı. Nihayet bu eksikliği gideriyoruz. Gece Yayınları benim çevirdiğim Conan öykülerinin tamamını yayınlayacak. Böylece Conan Türkçe tedrisatını tamamlamış olacak.

Conan öyküleri üç cilt halinde yayınlanacak. Yayınevi ilk cildin Kasım ayının sonuna kadar yayınlanmasını öngörüyor. İkinci ve üçüncü ciltler bir-iki ay arayla yayınlanacak. İlk cilt, dört yüz sayfayı aşıyor. Daha önce yayınlananların iki katı öykü var içinde. İkinci ve üçüncü cilt de aşağı yukarı aynı boyutta olacak.. Conan'ın performansına göre, Kull ve Bran Mak Morn için de girişimde bulunmayı düşünüyorum.

Bu arada ilk cilt için yazdığım önsözde, Türkiye Çizgiroman dünyasının ufkunun genişlemesinde en büyük rolü olan değerli büyüğümüz Haluk Yücesoy'un katkılarını da belirttim. Bu konuda kendisinin çok teşvikini gördüm, o olmasa bu noktaya getiremezdim çalışmalarımı.

Bu işin gecikmesinin bir nedeni de yayınevlerine karşı önyargılı olmammış. Gece Yayınevi'ne de gösterdikleri incelik için teşekkür etmem gerekiyor. Ben emek verdim ama onlar da benim çekindiğim tüm riskleri üstlendi.

Sanki duyuruyu yaparken, reklam kokan bir hareket varmış gibi de geliyor. Ancak dıyardaşlarımızdan birçok mesaj da aldım bunları nasıl bulabiliriz diye. Eğer reklam içeriği var diye düşünürlerse, yönetici arkadaşlar gereğini yaptı diye gücenmeyeceğimi şimdiden belirteyim.

Okumayı düşünenler, okuyanlar umuyorum ki beğenirler.

Sevgi ve saygılarımla
hüseyin aksakal isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Kasım.2018, 18:13   #2
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

ekenciz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 302707
•Rep Seviyesi :
ekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond repute
Hüseyin bey bunu siz burada ilan etmeden önce sevgili Shoryuken'den duymuş ve çok sevinmiştim. Çizgiroman severler ve fantastik edebiyata düşkün okurların kitabi sizin çeviriniz ile daha da çok seveceklerinden eminim.

Elleriniz dert görmesin, ticari olarak da başarılar dilerim. Umarım kitabevi de gerekli tanıtımları yapar ve bu değerli eser mümkün olduğunca çok okurla buluşur.

Konu ekenciz tarafından (16.Kasım.2018 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.
ekenciz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Kasım.2018, 18:13   #3
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 388253
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Yetenek diyarı tebrikler ve başarılar.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Kasım.2018, 18:14   #4
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

ekenciz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 302707
•Rep Seviyesi :
ekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond reputeekenciz has a reputation beyond repute
Son anda aklıma geldi, eğer satışta olduğu online site varsa bu linkin altına onu da ekleyin. Eminim diyarımızın yöneticileri bunu anlayışla karşılayacaklardır. Zira bu ayrıcalığı hak edern bir duyuru sizinki.
ekenciz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Kasım.2018, 18:53   #5
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1290682
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Hayatta en sevdiğim reklam budur...
Sonuna kadar reklama devam...
Yönetici olarak bulunduğum Çizgi Diyarında ilk kez yayınlanması benim için ayrıca gurur verici...
Kesinlikle edineceğim.
Okuyanı çok olsun.
Kutlarım.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Kasım.2018, 19:12   #6
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1645905
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Böyle harika bir haberi her platformda
duyurmak, okumak isteriz Hüseyin
Aksakal üstadım. Yıllardır yaptığınız
bu olağanüstü çalışmaların kitaplaştığını
görmek gerekiyordu zaten.
Tebrik ediyorum üstadım, kitap olarak
elime alıp okumak çok güzel olacak.
Bu arada kitap fotoğrafını şimdi gördüm,
o da çok güzel görünüyor.
Alt 16.Kasım.2018, 19:14   #7
Çeviri Balonlama
Yönetici
E-Dergi

büyük beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1222482
•Rep Seviyesi :
büyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond repute
Tebrikler üstat. Keşke hep bu reklamları görebilsek.
Kesinlikle arşivimizde olmalı.
Onlıne satış linki varsa ekleyin lütfen.
Alt 16.Kasım.2018, 19:24   #8
Yönetici

Sinan Atik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 116057
•Rep Seviyesi :
Sinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond repute
Sinan Atik - İCQ üzeri Mesaj gönder
Reklamın en güzeli, en faydalısı, en işe yarayanı. Sizin çevirilerinizle ilgili "keşke bir kitap altında derli toplu halde olsa" diye hep içimden geçerdi zaten. Çok güzel ve yerinde bir karar olmuş. Hem tebrik ediyor, hem de bir an önce raflara dağıtılmasını bekliyorum.
Sinan Atik isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Kasım.2018, 20:06   #9
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 281238
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Sağolun Dostlar...
Bu arada kapağı onayladıktan sonra diyara yazdım. Konuyu diyarda paylaştıktan sonra iç tasarım son onay için tarafıma ulaştırıldı. Son onayı da verdim az önce. Bundan sonrası baskı ve dağıtım...
hüseyin aksakal isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Kasım.2018, 20:30   #10
Kıdemli Üye

ÖrümcekMen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 141
•Rep Seviyesi :
ÖrümcekMen will become famous soon enoughÖrümcekMen will become famous soon enough
Kitapyurdu sitesinde varsa alışveriş listeme alırım
ÖrümcekMen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil