Hürriyet Gösteri - Sayı 014 (Ocak 1982)

Hürriyet Gösteri - Sayı 014 (Ocak 1982)

Hürriyet Gösteri

Like Tree63Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06.Aralık.2019, 12:16   #11
Onursal Üye

yazicizahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 395204
•Rep Seviyesi :
yazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond repute
İyi sabahlar dostum Hayriflix. Doğrusu kendimi iyi bir sinefil zannederdim. Mesajınızı okuyana kadar. Gerçekten olağanüstü. Kendime sorardım; "acaba bu işi yapan benim gibiler kaç kişidirler"diye. Artık sormayacağım. Epey varmış, onu anladım. Yazınıza bakarken rakamları okuduğumda bir an küçüldüğümü hissettim. Ne yaptınız dostum. Kıskandım. Ama iyi ki yapmışsınız. Paha biçilemez bir şey bu. Sizi kutluyorum. İlgi ve bize açıldığınız bilgilerinize teşekkürler. Sevgi ve saygılar.
ertuga ve scanfan bunu beğendi.
yazicizahmet isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Aralık.2019, 12:41   #12
Onursal Üye

yazicizahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 395204
•Rep Seviyesi :
yazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond reputeyazicizahmet has a reputation beyond repute
Sevgili scanfan üstadım, dostum Hayriflix'in mesajına cevap yazarken sizin mesajınızı atlamışım.Okuyunca ikinci bir şok daha yaşadım.Ama bu daha bir hafif idi.Zira sizden böyle birşey beklerdim zaten.Hergün yeni birşeyler öğrenmek güzel.Çalışmalarınızı takdirle izliyorum.Herşey için teşekkürler.
"ne çok şey kaçırmışım meğer..."
ertuga ve scanfan bunu beğendi.
yazicizahmet isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Aralık.2019, 12:44   #13
Onursal Üye

ertuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 160427
•Rep Seviyesi :
ertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond repute
Ben de imrenerek okudum. Hikayenizi paylaştığınız için çok teşekkürler.

Alıntı:
VHS kasetler, çok yer kapladğı için ve saklayacak yerim olmadığı için çöpe atılmıştır. Sinema küpürleri, gazete ekleri de aynı şekilde çöpe atılmıştır.

Ne yazık ki siz de bizim gibi bazı şeyleri atmışsınız. Şimdi olsa hepsine talip olurdum.

Gelişim dergisine ait Ekim 1984- Aralık 1984-Ocak 1985-Mart 1985-Haziran 1985 sizde yoksa tarayabilirim. Hatta temelli gönderebilirim de.

Alıntı:
Yabancı dilde dergiler (Film Review, Premier, Empire UK, Total Film vs.

Olur da bir gün bunları çok yer kaplıyor atayım derseniz ben talibim. (Özellikle Film Review'lere hele de 1990'lar varsa nasıl mutlu olurum. Ben de bir tane tane var (Üzerinde Special Year book 1996/7 yazıyor, hatta taramayı denedim de hem boydan hem de eninden sığmıyor tarayıcıya.)

Alıntı:
Ama hiç pişman değilim. Yine olsa, yine aynısını yaparım.

Ben en çok da bu sözünüz etkiledi. Kendim gibilerini görünce mutlu oluyorum.
yazicizahmet ve scanfan bunu beğendi.
ertuga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Aralık.2019, 15:37   #14
Onursal Üye

hayriflix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 16
•Rep Seviyesi :
hayriflix is on a distinguished road
Alıntı: scanfan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili "hayriflix" üstadım, Çizgi Diyarımızdaki ben dahil diğer sinefiller gibi, sizin hikayeniz de büyük benzerlikler gösteriyor, sadece yer isimlerini değiştirin, kaset/DVD sayıları bile birbirine yakın çıkıyor, hatta onlara harcadığımız meblağlar bile aynı! (yer ismi demişken Alsancak'taki Amerikan Kültür Derneği'nin kütüphanesinde 1975'ten başlayarak uzun yıllar vakit geçirdim. İnanır mısınız oradaki kitap ve dergilerin bile çoğunun sayfalarını koparmışlardı, o nedenle çok az kişinin dışarıya kitap götürmesine izin veriyorlardı. Yine aynı yıl sizin fakültede 1 yıl süreyle FKB dersleri almıştık). İzmir'in bir şansı daha vardı, Yunanlıların ERT kanalları rahat izleniyordu. O kanallar hem renkliydi (TRT henüz siyah beyaz) hem de sansürsüzdü (Yabancı filmler Yunanca dublajlı değil İngilizce altyazılı gösterilirdi). O yıllarda Beta/VHS video kasetler de henüz ortalarda yoktu, sadece babanız gibi Almanya'da çalışan yurttaşlarımızın getirdikleri Video 2000 kasetleri vardı, onları gösterecek cihazlar da sadece sizler gibi ailelerin evlerinde olurdu, bizler ancak onlara misafir olduğumuzda seyredebilirdik.)

Diyarımızdaki sinefillerin başında da sevgili "hggurak" dostum gelir. 2 yıl önce ÇD'nda açmış olduğum [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] başlıklı konunun 2.sayfasında o da deneyimlerini bizlerle paylaşmıştı.

Sayın Scanfan üstat, üniversite öğrenciliğim Konya'da geçti. Şu anda da Selçuk Üniv. Fen Fakültesindeyim. Doktora çalışmamı Ege Üniversitesinde yaptım. 1995-1997 yılları arasında her ay 15 gün İzmirdeydim. Selamlar.
ertuga, yazicizahmet ve scanfan bunu beğendi.
hayriflix isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
1980'de kurulan, 1982 dergileri, edebiyat dergileri, gösteri, hürriyet, sanat dergileri

Seçenekler
Stil