Günaydın Çizgi Diyarı...

Günaydın Çizgi Diyarı...

GÜNAYDIN

Like Tree609Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-01-2017, 10:47   #71

Shoryuken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 875385
•Rep Seviyesi :
Shoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond repute
Günaydın dostlar.

Fahri Sherlock Holmes

Shoryuken isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03-01-2017, 10:50   #72

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 276816
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Günaydın ;
Bugün tarihin derinliklerinde yolculuğa çıkarak gün ışığına çıkartılmamış tarihi gerçekleri ilk kez dünya ile paylaşacağız.
yazının arka kapağında ki ifadeler aynen şöyle
Mükemmel bir makale
(New York Times )
Alışılmadık
( Madam Bowary )
Çok şaşırdım
( Çiko )
Oha oldum
( bay Obama )
Bu ayrıntı inanılmaz
( Samuel K.Bu arkadaş İsmail YK nın amca oğlu olup Şahin K ile ilgisi yoktur.)
Sümer M.Ö 2571 de bir gün ;
Tablet : 21 çeviri : 30 balonlama ve parlatma aynı kişi.Bu tablet çevirisi aslına sadık kalınarak tercüme edilmiş tercümenin doğruluğuda tecrübe edilmiştir.
Eski Sümer de internet sosyal medya ve tv ler icat olunmadan önce halk Zigguratlara adrese teslim çivi tabletleri ile çağrılırdı.Ozamanlarda da çok gelişmiş bir posta teşkilatı bulunuyordu.( Kahvem bitti bu arada çevirmenin notu hemen alıp geleyim ) Zigguratlar da rahipler her zamanki gibi temizlik tapınma ve arınma törenleri yapıyorlardı.Birde jurnal tabletlerin günlük değerlendirmesi yapılarak gerekli yasal işlemlerin yapılması için adli ve idari mercilere intikal ettiriyorlardı.Gelen jurnal mesajlarından birinde tahtranç adı verilen bir oyun oynandığı bu oyun oynanmasının tanrıları kızdırabileceği , gençlerin ahlakını bozduğu , insanları yalancılığa sevk ettiği belirtilmişti.Bunu duyan 40 tanrı rahibi deri rengi biraz çikolatalı kafası kukuletalı mantolu şevket hazretleri hemen duruma el konulması gerektiği kanaatine vararak Sümer cemaatini toplayın tanrılardan haber var halk korkmasın diyede not düşün kurban istemiyorlar şimdilik.Posta idaresi tarafından adrese teslim olarak abonelere dağıtımı yapılan tablet daveti sonrasında kadın kız kızan oğlan yaşlı nine dede herkes tapınağın girişinde toplanmıştı.
Başrahip mantolu şevket ; Ey cemaat tanrılardan size selam getirmişem size selam size selam size selam getirmişem nassınız iyiminisiniz?
Cemaat hep bir ağızdan aleyküm selam hocam elhamdülilah hamdolsun kedicikler nasıllar diye cevap verdi.
Başrahip mantolu şevket yanındaki ortanca rahibe sessizce ne oluyor ne kediciği lan nerden biliyor millet bizim kedicikleri
Ortanca rahip ; efendi hazretleri bende anlamadım bizim kedicikler yaptığımız alemleri anlatmasın deyyuslar sağda solda
Mantolu şevket ; dikkat edin kardeşim biraz bu ne rezalet
Ortanca rahip ; tamam şevket abi sen çaktırma bunlar kuru iftira de geç boş ver anlamaz bu sığır sürüsü
Mantolu Şevket ; Aynen öyle diycem - ey millet bunlar yalan ve iftiradır.Bizim böyle şeylerle işimiz olmaz biz tanrılar dışında bir şey uğraşmayız.Sağolsunlar ki bol tanrımız var Allah eksikliklerini göstermesin.
Bugünki toplanma nedenimiz tapınak merkezi haberalma teşkilatına gönderilen isimsiz bir tablette halkın tahtranç denilen bir oyun oynadığı söylenmektedir.
Akşam tanrılarla görüştüm bana yine vahiy geldi bu oyunu kim oynarsa manituların çayırlarında at koşturamaz merkep zıplatamaz.katır hoplatamaz
Ortanca rahip - abi ne diyon söylediklerine dikkat et biraz.
Mantolu şevket _ doğru lan
ey millet hatlar biraz karıştı crom ve mitra adına böyle şeyler yapmayın ayıptır günahtır tanrılar çok kızgın hepiniz alimallah cehenneme gidersiniz bu oyunu oynamak tanrıları çok kızdırır.Aklınızı kesinlikle kullanmayın akıl isteyen özellikle bana gelsin gelirkende tanrılara sunacağımız hediyesini unutmasın
Ortanca rahip _ abi biz noluyoruz diğer rahipler vallahi kafamızı bozma kediciklerle ne haltlar karıştırdığını bir sümer değil mezopotamya da duymayan kalmaz.
Mantolu şevket ; ey millet yanlış oldu şimdi tanrılardan yeni SMS geldi tapınağa gelsinler hediyeleride unutmasınlar.Tashih ediyorum tanrılardan özür diliyorum.Sizde özür dileyin bu kafir ve münafık ortak icadı zındık şirketler grubu tarafından imal edilen tahtranç oyununu oynayan zinhar marduk cennetine gidemez.Ey millet şimdi dua edeceğiz herkes secdeye kapansın
Ortanca rahip ; abi fazla uzatma duayı içerde misafirim var.Birde ilgilenmem gereken bir kaç mezopotamya köleciler birliğinden yeni gelen bir kaç kedi namzeti var biraz terbiye edicem.
Mantolu şevket ; Tamam lan tamam.Ağız tadıyla bir nutuk çekemedik başlarım böyle işe.
Ey millet tanrılarımız marduk , soros , obama , kraliçe elizabeth ve irili ufaklı bütün tarılarımız hepinizi kutsasın Allah tanrılarımızı başımızdan eksik etmesin.Ameno ameno ameno ho ho ho ho.( Noel babanın ho ho ho nakaratı sümet kökenlidir Çevirmenin notu.)
Halk dağılır.Eski Sümer de bugünkü hergelen meydanı ve köylerde ki geveze meydanları bulunmaktaydı.Halk orada toplanır güncel meseleleri konuşurdu.O zamanın en büyük mucitlerinden biri kal - el di.Kal - el laboratuvarında hiç çıkmadan çalışır ve tanrıların işleriyle fazla ilgilenmezdi.Tanrıların hakkı tanrıya benim hakkım bana diyip bunları fazla karıştırmamak lazım derdi.Din işleri devlet işleri ayrı olmalı kardeşim diye söylendiği Sümer geveze meydanlarında konuşulan mevzular arasındaydı.Geveze meydanın da Kal - el in çağının en büyük icatlarından biri üzerinde titizlikle çalıştığı dilden dile anlatılıyordu.Halk büyük bir merak içinde beklemekteydi.Sonunda beklenen gün gelip çatmış ve Kal - el icadını tamamladığını ve patentinide aldığını beyan etmişti.Halk büyük bir merak içerisinde icadın ne olduğunu bekliyordu.Kal el in zekasının tanrıların zekasına eşdeğer olduğunu söyleyen sivri zekalı ince akıllı kişilerde çoğalmıştı.Bazıları onun dünyaya inmiş bir tanrı veya % 30 tanrı % 70 insan olduğunuda düşünenlerin sayısı hiçte az değildi.Sonunda Kal - el elinde büyükçe bir aletle halkın karşısına çıktı.
Halktan bazıları ;
- Bu ne la Nerde icat serzenişleri yükselmeye başlayınca Kal - el hemen devreye girdi arkadaşlar değerli Sümerli dostlarım ;
Biliyorsunuz tarımı siz icat ettiniz ( aslında onunda mucidi Kal - el di ) yazıyıda siz buldunuz siz zeki çevik atik ve tetiksiniz ( yağlama ve yıkama o dönemde girizgah olarak kullanılırdı çevirmenin notu ) Ancak tarlaları rahat süremiyorsunuz saban çekmekten halkımızın yarısı bel fıtığı oldu kalan yarısında siyatik meydana geldi.Milletimiz yolda yürürken bile arka çamurluktan darbe yemiş araba gibi gidiyor.Hele kadınlarımızın şaftı kaydı kaportası bozuldu.Yatakta yatamaz tapınakta tapınamaz olduk.Bu böyle gitmez diyerek size dünyanın en büyük icadı olan burdizo pensi ni sunuyorum.
Halk ; ne pensi ne burdizosu ne yapacan aletle maletle
Kal - el ; değerli dostlar bu pens ile manitunun çayırlarında özgürce gezen taurus ( o zaman boğalara öyle deniyordu ve halk çok saygı göstermekteydi bu saygı sonradan erkek sığırlardan alınarak dişi ineklere verilerek yaşatılmaya devam edildi Hindistan da çevirmenin notu ) ların öfkesini sinirini ve erkekliklerini alıp onları hadım ağası yapacam ve artık söz dinleyecekler.
Halk ; olmaz kardeşim bu gavur icadı dinde yeri yok.
Kal - el ; ilgisi yok kardeşim göreceksiniz yakında deyip geldiği gibi gitti.O zamanlar tauruslar her yerdeydi özgürce gezip dolaşıyor ve sinirlenincede boynuzlarını hemen gösteriyorlardı halkı korkutup sindirmişlerdi.Kal - el ve 4 akrabası ki kayıtlarda bunlardan ikisinin kayınçosu olduğu birisinin emmioğlu olduğu bir diğerinin ise yiğeni olduğu anlatılmaktadır.Gözlerine kestirdikleri bir taurusu gel sana yem vereceğiz seni seveceğiz deyip Zühtünün samanlığına götürdükleri orada gariban hayvanın üstüne atlayarak etkisiz hale getirdikleri gariban hayvanın kafasına sopa vurarak bayıltana kadar dövdükleri anlatılmakta boğadan yandım anam seslerine aldırmadan yeni icat burdizo pensi ile hayvanın malum bölgesine şiddetli press uyguladıkları taurusun kurtulmak için çabalamasına imkan vermeden O - HA diyerek güzelim hayvanı kısırlaştırdıkları anlaşılmaktadır..Kaderine küsen boğaya ö - küz isminide bu şahsın verdiği bilinmektedir.Öküz bundan sonraki yaşantısında depresyona girmiş ve antidepresan kullanmak zorunda kalmış diğer bir takım meşum boğaların hanimiş benim boğam gel amcaya göster bakalım alaylarına maruz kalmışsada yakalanan bu taurus arkadaşlarda aynı işleme tabi tutulmuştur.İşte tarih Sümer de başlar ve tanrı boğayı yarattı ama ilk öküzü insan oğlu İcat etmiş / üretmiş oldu.Gariban öküzlerin tarihi ve icadı böyle oldu.Sümerde kullanılan bu öküzlerin idaresi konusunda ise yeni gereksinimler ortaya çıkmıştı.Kendi durumuna sürekli üzülen hayvanlara o meşum geceyi hatırlatmak için arada bir dürtülmeleri gerekliydi.Bunun da hesabını yapan büyük Sümer bilgini Kal - El tarafından mo - dul denen bir dürtme aleti geliştirmişti.Bu alet devri daim makinesi uzun bir sırığın ucuna eklenmiş demir bir çengelden ibaretti aslında balık oltasını andırıyordu.Öküzün ilerlemesi durduğunda bu modul devreye giriyor ve hayvanı dürterek ilerlemesini temin ediyordu.Modul ve öküz dünyanın en uzun süre kullanılan icatları olarak tarihteki yerini almış oldu.Zaman içerisinde entansif tarıma geçişle birlikte zamanla önemini yitirmiştir.Türk tarımında da uzun bir süre kullanılan öz be öz türkçe olan modul kelimesinin kullanım aralığı daralsada öküz vurgusu halen güncel ve değişen dünyada önemi giderek artan bir şekilde Kal - El anısına yaşatılmaya devam edilmektedir.Türk Dil Kurumu tarafından öz be öz türkçe olan bu kelimenin yeniden kullanılmasının sağlanması gereklidir.Facebook taki dürtme kelimesinin tam yerine oturmadığıda dikkate alınarak alet olarak modul ve mastar olarak modullamak fiilinin kullanılması yerinde olacaktır.İşte öküz böyle icat edildi modul böyle bulundu ve ilk oha böyle ortaya çıktı.Babaannem büyük bilge kadın şöyle derdi "sen öküz olursan modullayan çok olur."

abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03-01-2017, 13:57   #73

prestij16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 32212
•Rep Seviyesi :
prestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond reputeprestij16 has a reputation beyond repute
Alıntı: abolardis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün tarihin derinliklerinde yolculuğa çıkarak gün ışığına çıkartılmamış tarihi gerçekleri ilk kez dünya ile paylaşacağız.

Yarın Dünya Basınında Başlıkları Görür Gibiyim :

Marca İspanya :

geçen yıl yazdığı uzun yazılarla ç.diyarına googleden garip ve tuhaf aramalarla hit geldiği için yönetimin eleştiri oklarını alan abolardis yeni yıldada rahat durmayacak gibiydi

İtalyan La Gazzetta Dello Sport :

abolardis Yönetimin Kalbini Kırdı, abolardis rep butonunu kapatan yönetime öfkeliydi

New York Times :

batının en son aradığı şey ç.diyarında yeni bir sultan

Alman Bild :

ç.diyarı basını markeli hedef aldı

teşekkürler güzel yazı günaydın çizgi diyarı
prestij16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03-01-2017, 14:08   #74

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1234629
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Tünaydın...
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05-01-2017, 09:15   #75

Shoryuken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 875385
•Rep Seviyesi :
Shoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond repute
Günaydın dostlar.
Abolardis gibi güzel yazamayacağım için şimdiden kusura bakmayın.
Bugün işlerden dolayı akşama kadar net başında olamayacağım.
Şimdiden selamımı vermiş olayım dedim.
Hayırlı günler, hayırlı işler..

Fahri Sherlock Holmes

Shoryuken isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05-01-2017, 09:38   #76

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1579509
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Günaydın, ben de.
Alt 13-01-2017, 11:34   #77

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1234629
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Günü selamla karşılamak, dostlara bir merhaba demek, insana kendini iyi hissettirir...
Günaydın dostlar...
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13-01-2017, 11:50   #78

Lobador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 70350
•Rep Seviyesi :
Lobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond repute
Günaydın tüm dostlara..

Karamba Karambita!
Lobador isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13-01-2017, 12:13   #79

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1579509
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Günaydın dostlar, mutlu hafta sonları dilerim.

Alt 16-01-2017, 10:09   #80

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 276816
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Günaydın ;
Bugün erkenden kalkmıştım yine.Benim için sabah saatleri günü en kıymetli saatleri.Ben o yüzden sabaha seyahat olarak görürüm bu anları.Serin ve rüzgarlı sabah saatleri benim için tatil hüviyetindedir.Bunun nedenlerini çok düşündüm neden bu saatlerde ayrı bir büyü var.Ortamda mistik bir hava oluşuyor.O anlarda.Vardığım netice ne biliyormusunuz sanırım insanlar uyuyor genelde ve düşünmüyorlar herkes rüya aleminde biranda dünyada değiller ve yeryüzü bundan çok rahat düşünce kirliliği yok.İnsanlar sadece teknolojileri ile dünyayı kirletmiyorlar düşünceleri ilede epeyce bir kirlilik yaratıyorlar.Yıllar sonra vardığım bu düşüncenin doğruluğunu bir seminerde de tekrar edildiğini duyunca aklın yolu bir dedim.Gayrı safi milli hasıla ve milli gelir dağılımı gibi kişi başında üretilen kötü düşüncelerde çevreyi özelde dünyayı genelde uzak genellemede kozmosu kirletiyor.Buna artık kaniyim.Sabahları bu yüzden büyülü bir rüzgar mistik bir hava var.O yüzden herkes rüya alemindeyken henüz kimse uyanmamışken 1 saatte olsun yeryüzünde dolaşmak iyi geliyor.Bir şey düşünmek istemiyorum sadece biraz daha fazla kendimi hissetmek istiyorum.Herkesin bir sahil kasabasında ömrünü tamamlamak hayali vardır benimde çam ormanları arasında olursa bir şale de.Son umut kırılmadan son iyi fikirler geri dönüşüme yollanmadan kimseyi yargılamadan son günlerimi orada geçirmek istiyorum.Şairlerin saf saf dolaştığı zamanda kendimi kendime hapsetmeden artık biraz insan olarak kendimden bile uzaklaşmak istiyorum.Artık farediyorumki düşüncelerim bozulmaya başladı sanırım insanlar uyanıyor.Keşke biraz daha uyusalar insanlar uyurken dünya daha güzel.Sorun uyanık olanlarda.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil