Yıldırım Kaptan - 2 (Doktor Meteor) ÇH 1958 / Sayı 19-21

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Tekrar Merhabalar,
İlk öykünün ardından sizlerden aldığım olumlu tepkiler doğrusu beni oldukça motive etti. Yazan, eleştiren tüm dostlara selam olsun.
Yeni bir YILDIRIM KAPTAN öyküsü daha paylaşıyorum. Ancak renk düzeltme stilinde biraz değişiklik yaptım bu kez.
İlkinde, konuşma balonlarını beyazlatacağım diye çok kasmıştım; bu kez ise balonları rahat bırakıp orijinal canlı renkleri ön plana çıkarmayı benimsedim.
Sanki daha iyi oldu böylesi. Sizler de görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

YK-Dr-Meteor-01.jpg

Ayrıca bu kez direnc11 dostumuzun arzusu doğrultusunda, öykünün hem ham halini ve hem de renk düzeltmesi yapılmış halini paylaşıyorum.
İyi okumalar dilerim.

İlk öykü linki:
http://www.cizgidiyari.com/forum/cocuk-haftasi/91170-yildirim-kaptan-olum-kapani-ch-1958-sayi-17-18-a.html

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Usta işi bu olsa gerek.
Panellerin arası bembeyaz
gayet iyi olmuş. Bir de balon
temizlemek ne kadar zamanınızı
almıştır ilk derlemede şimdi anlıyorum.
Bence de çok kasmamak lazım, şurayı da
düzelteyim burayı da güzelleştireyim derken
her sayfa için aşırı zaman harcamaya gerek yok
bence. Kaldı ki zaten fazlasıyla iyi olmuş.
İlerde ham haliyle her türlü düzenleme yapılır.
Teşekkürler, saygılar üstat.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "hggurak",
naçizane bence de gayet güzel olmuş.
Emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ediyor,
benzeri çalışmalarınızı bekliyoruz.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Harika olmuş sevgili dostum. Ben çok beğendim.

Ham taramayı da istememin sebebi şu: zaman içerisinde başka dostlarımız belki gelişen olanakların da etkisiyle yeni düzenlemeler yapmak isteyebilirler. Bunu isteyecek herkesin elinin altında ham taramanın bulunması büyük kolaylık. Ben kendi paylaşımlarımda mümkün olduğu kadar bunu yapmaya çalışıyorum. Keşke her dostumuz aynı şeyi yapsa :)

Hem düzenleme için hem de isteğimi yanıtladığın için çok teşekkür ediyorum.

Belki yaygın bilinen bir şeydi ama ben rahmetli Ali Recan'ın Kaptan Venüs'ü çizer ve yazarken Yıldırım Kaptan'dan esinlendiğini (?) bu paylaşım sayesinde öğrenmiş oldum. Yıldırım Kaptan'ın yerine Kaptan Venüs'ü koyup işi bitirmiş:

Kaptan%20Venus%20Fasikul%2001%20direnc11%20-%2032%20350%20x%20488_zps5gde2iie.jpg
YKaptan002223894rf34gfh%20350%20x%20488_zpsyuqr6yle.jpg

Kaptan%20Venus%20Fasikul%2001%20direnc11%20-%2035%20350%20x%20488_zpssucwfec9.jpg
YKaptan00243lit4j3gj34gvl%20350%20x%20488_zpsasvewsd5.jpg

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Bu tip çalışmalar sayesinde gerçekte direnc11 üstadın değindiği gibi alıntılar uyarlamalar net meydana çıkıyor katkı ve emek için sağolun kardeşim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Ben daha dünyada yokken dünyada ne güzel işler yapan kişiler varmış.
Şimdiye kadar hiç görmediğim ve belki de hiç göremeyeceğim bir çizgi romanı bize kazandırdınız.
Kaliteli paylaşımınız için teşekkürler.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Napıyorlar bunlar burada derken aslında tarzım olmayan ama ilgi çekici bir durumla karşılaştım iyi mi?
Ali Recan rahmetlinin devşirme çizgi romanlar yaptığını ilk elden bilen biri olarak çokda şaşırmadım.
İlgi çekici ve ender paylaşımlarınızın takipçisi bol olacak anlaşılan :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Bu tarz eski öyküleri çok seviyorum.
Yaptığınız düzenleme bence çok başarılı.
Devamı var mı arsızlığını yapayım peşinen.:)
Tebrikler, teşekkürler.:)

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871

Belki yaygın bilinen bir şeydi ama ben rahmetli Ali Recan'ın Kaptan Venüs'ü çizer ve yazarken Yıldırım Kaptan'dan esinlendiğini (?) bu paylaşım sayesinde öğrenmiş oldum. Yıldırım Kaptan'ın yerine Kaptan Venüs'ü koyup işi bitirmiş:

Recan'ın kaynakları sınırsızdı doğrusu. :) Üstelik çizgi tarzı uysun uymasın Venüs'ün parlaklığıyla doldurduğu o kadar çok örnek var ki, doğrusu ben Kaptan Venüse ait orijinal bir hikaye olmadığını tahmin ediyorum...

Alfa Yayınlarıyla o kısır dönemde çizgiroman sevgimizi beslemeyi başarmıştı, ama keşke bu alıntı işini bu kadar abartmasaymış derim sık sık... Zira malum olduğu üzere tek örneği Venüs değil bu yan sanayi tarzı üretimlerinin...

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Tüm Çizgi Diyar'lı dostlara teşekkürler...
Yıldırım Kaptan çocukluğumun baş kahramanıydı. Nostaljik de olsa halen belli bir ilgiyi toplaması çok sevindirici. Elimde epey bir öykü daha var. Zaman buldukça tarayıp paylaşmaya çalışacağım.
Sevgiler, saygılar...

Son düzenleme: