Şu Kitap ve Şu Dergiyi Arıyorum

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318

(Ama Bulamıyorum!)

1 - Classics Illustrated: A Cultural History, 2d ed.
2 -

CI_ach_books.jpg

Classics Illustrated: A Cultural History, 2d ed. (Ünlü çizgi roman dizisi "Classics Illustrated"i enine boyuna inceleyen bir kitap.
(MediaFire) "kaptan8888"in yüklediği link

NGM_2011_06.jpg

"National Geographic Magazine June 2011" sayısı (Kapak konusu Türkiye'deki "Göbeklitepe" kazıları)

Bazen internette tam anlamadığım şeyler oluyor. Bir derginin birçok sayısına rahatça ulaşabildiğiniz halde özel bir sayısına asla rastlanmıyor. Ya da bir kitap serisinin tek bir cildini bulamıyabiliyorsunuz. Biraz önce paylaştığım "İran Sineması" serisinde olduğu gibi: 3 cildini bulduğum halde 1'inci cildini 6 aydır arıyorum. Yukarıda kapakları görülen kitap ve dergi de aynı. Bir yıldır bunların izine bile rastlamadım. Eğer elinde bulunan ÇD dostu varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim. Torrentte de bulamadım. Belki özel paylaşım kanallarında vardır. Bu kanalları kullanan internet kurdu dostlarımız buralara göz atabilirlerse memnun olurum. Bu konuda özellikle bir "internet arkeoloğu" olan "gandor08" dostumuzdan umutluyum. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajı "İstek Hattı" bölümüne yazmadım, galiba o bölüm sadece çizgi roman istekleri için ayrılmış gibi.

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318
İlk kitap nde var... :)

İlginiz için teşekkürler sevgili "penGO!!!". Kitabın Google kütüphanesinde bulunan versiyonunun ne yazık ki tüm sayfalarına erişilemiyor. Buradaki kısıtlı sayıdaki sayfaya geçtiğimiz aylarda paylaşmış olduğum bir "Classics Illustrated" nüshası (CLASSICS ILLUSTRATED - 107 - King of the Khyber Rifles (Talbot Mundy)) münasebetiyle göz atmış hatta konuya buradan alıntılar yapmıştım. "Google Books"ta tamamı eksiksiz yayımlanmış bazı kitaplar da yok değil. "Internet Archive"a da baktım bulamadım.
Umarım bir gün tam versiyonunu da buluruz bu ilginç araştırma kitabının.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318
Kitap için keyifli okumalar. Dergi maalesef bende yok...

Bravo! sayın "kaptan8888" (kitabı kolaylıkla bulabildiğiniz için) ve gönülden teşekkürler (çağrıma cevap verip hemen paylaştığınız için). Kitap çok kaliteli taranmış ve mükemmel bir düzenleme yapılmış. Pdf dosya içinde arama yapılabiliyor olması, titizce hazırlanmış içindekiler listesi ve kusursuz OCR kitabı ayrıca göz alıcı yapıyor. Bu kadar iyi bir pdf dosyası ile karşılaşacağımı doğrusu beklemiyordum. Bu bir profesyonel işi olmalı. (Bu kitabı linki ve buradaki hazır kapak resmiyle birlikte ayrı bir başlığa çıkarmanızı öneriyorum)

Bu arada üyelik tarihiniz neredeyse Çizgi Diyarı'nın kuruluş tarihi ile aynı olmasına rağmen nikinizin altında "yeni üye" yazıyor! Sizi katkılarınızla birlikte diyarda daha sık görmek isterim doğrusu. Var olun.

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,631
Doğru başlık burası mı emin değilim ama 2010 yılında İthaki'nin bastığı Hugh Laurie'nin "Silah tüccarı" adlı kitabı pdf-epub bulunabilir mi? Baskısı ve satışı yıllardır yok. Nadirkitap gibi yerlerde de "çok iyi durumda" denen mahvolmuş leş örnekleri var. Bulan veya elindekini tarayan olursa sevinirim...

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
806
12,318

(Ama Bulamıyorum!)

1 - Classics Illustrated: A Cultural History, 2d ed.
2 - National Geographic Magazine June 2011

CI_ach_books.jpg

Classics Illustrated: A Cultural History, 2d ed. (Ünlü çizgi roman dizisi "Classics Illustrated"i enine boyuna inceleyen bir kitap.
(MediaFire) "kaptan8888"in yüklediği link

NGM_2011_06.jpg

"National Geographic Magazine June 2011" sayısı (Kapak konusu Türkiye'deki "Göbeklitepe" kazıları)

Bazen internette tam anlamadığım şeyler oluyor. Bir derginin birçok sayısına rahatça ulaşabildiğiniz halde özel bir sayısına asla rastlanmıyor. Ya da bir kitap serisinin tek bir cildini bulamıyabiliyorsunuz. Biraz önce paylaştığım "İran Sineması" serisinde olduğu gibi: 3 cildini bulduğum halde 1'inci cildini 6 aydır arıyorum. Yukarıda kapakları görülen kitap ve dergi de aynı. Bir yıldır bunların izine bile rastlamadım. Eğer elinde bulunan ÇD dostu varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim. Torrentte de bulamadım. Belki özel paylaşım kanallarında vardır. Bu kanalları kullanan internet kurdu dostlarımız buralara göz atabilirlerse memnun olurum. Bu konuda özellikle bir "internet arkeoloğu" olan "gandor08" dostumuzdan umutluyum. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajı "İstek Hattı" bölümüne yazmadım, galiba o bölüm sadece çizgi roman istekleri için ayrılmış gibi.

Bu bağlantıda o sayının Göbeklitepe bölümünün tamamı var:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318
Bu bağlantıda o sayının Göbeklitepe bölümünün tamamı var:

Teşekkür ederim sayın "Otacı". Aslında National Geographic dergisinin "Göbeklitepe" sayısını (İngilizce) bu konu açıldıktan çok sonra eksiksiz olarak temin etmiştim, ancak ihmalkarlığımdan, buraya yazamadım. Şimdi linkini yazayım. Link hala aktifmiş: